Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Co je to Osamělost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Osamělost?

Osamělost je citová reakce. Jedná se o nepříjemný pocit způsobený nedostatkem společnosti jiných lidí nebo dokonce úplným odloučením. Osamělost způsobuje úzkost, protože postižený jedinec postrádá možnost komunikace s ostatními a chybí mu obvyklé mezilidské vztahy. Narůstá zvláště tehdy, je-li jasné, že ani v budoucnu nedojde ke změně.
Někteří lidé se cítí osaměle i ve společnosti jiných lidí. Tyto pocity vznikají z nejrůznějších příčin – sociálních, citových, fyzických a dalších.


Co je to Osamělost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Osamělost můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osamělost je v sekci Psychologie

Klíčová slova: co to je, wiki, terminologie, synonymum, Psychologie, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, lexikon, formulace, definice, co je to Osamělost?, Psychologie


Pojem Osamělost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osamělost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osamělost je obvykle nepříjemná emoční reakce na izolaci nebo absenci společnosti a typicky zahrnuje úzkostné pocity vztahující se k absenci mezilidských vztahů a komunikace s ostatními lidmi jak v současnosti, tak i s výhledem do budoucna. Člověk může cítit osamělost i když je obklopen jinými lidmi. Příčiny osamělosti jsou různé a zahrnují sociální, mentální, emoční a dokonce i fyzické faktory.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Osamělost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osamělost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Osamělost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Osamělost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Osamělost na Youtube

Hledat slovo Osamělost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Osamělost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Osamělost? resp. co se skrývá pod slovem Osamělost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osamělost, odpověď na dotaz co je to Osamělost?. Víte např. kdo to je Kariérista? Znáte a víte kdo je Dula? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.