Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osamělost. Co znamená slovo Osamělost z kategorie Psychologie?

Co je Osamělost?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Osamělost

Osamělost je citová reakce. Jedná se o nepříjemný pocit způsobený nedostatkem společnosti jiných lidí nebo dokonce úplným odloučením. Osamělost způsobuje úzkost, protože postižený jedinec postrádá možnost komunikace s ostatními a chybí mu obvyklé mezilidské vztahy. Narůstá zvláště tehdy, je-li jasné, že ani v budoucnu nedojde ke změně.
Někteří lidé se cítí osaměle i ve společnosti jiných lidí. Tyto pocity vznikají z nejrůznějších příčin – sociálních, citových, fyzických a dalších.


Co je to Osamělost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osamělost. Co znamená slovo Osamělost z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Osamělost patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, definice, odborné názvosloví, popis, psychologie, přesný význam, wiki, význam slova, přesný výraz, psychologie, odborný výraz, význam pojmu, formulace, definice pojmu, termín, Osamělost, slovník


Pojem Osamělost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Osamělost?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osamělost je obvykle nepříjemná emoční reakce na izolaci nebo absenci společnosti a typicky zahrnuje úzkostné pocity vztahující se k absenci mezilidských vztahů a komunikace s ostatními lidmi jak v současnosti, tak i s výhledem do budoucna. Člověk může cítit osamělost i když je obklopen jinými lidmi. Příčiny osamělosti jsou různé a zahrnují sociální, mentální, emoční a dokonce i fyzické faktory.

Pro další informace o termínu Osamělost zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Osamělost na Youtube

Zkusit najít slovo Osamělost na Google obrázcích

Zkusit najít termín Osamělost ve Wikizdrojích

Najít termín Osamělost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osamělost ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Osamělost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osamělost například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Osamělost? resp. jaká je definice slova Osamělost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osamělost, odpověď na dotaz co je to Osamělost?. Víte např. kdo to je Helena Christensen? Znáte a víte kdo je Lakšmí Mittal? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Barevný mozek, osamělost, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.