Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Co je to Osamělost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osamělost?

Osamělost je citová reakce. Jedná se o nepříjemný pocit způsobený nedostatkem společnosti jiných lidí nebo dokonce úplným odloučením. Osamělost způsobuje úzkost, protože postižený jedinec postrádá možnost komunikace s ostatními a chybí mu obvyklé mezilidské vztahy. Narůstá zvláště tehdy, je-li jasné, že ani v budoucnu nedojde ke změně.
Někteří lidé se cítí osaměle i ve společnosti jiných lidí. Tyto pocity vznikají z nejrůznějších příčin – sociálních, citových, fyzických a dalších.


Co je to Osamělost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osamělost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: termín, wiki, význam, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, pojem, slovník, odborný výraz, Psychologie, Osamělost, terminologie, co to je, co znamená, slovo, Psychologie, názvosloví


Pojem Osamělost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Osamělost?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osamělost je obvykle nepříjemná emoční reakce na izolaci nebo absenci společnosti a typicky zahrnuje úzkostné pocity vztahující se k absenci mezilidských vztahů a komunikace s ostatními lidmi jak v současnosti, tak i s výhledem do budoucna. Člověk může cítit osamělost i když je obklopen jinými lidmi. Příčiny osamělosti jsou různé a zahrnují sociální, mentální, emoční a dokonce i fyzické faktory.

Více informací o slovu Osamělost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osamělost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Osamělost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Osamělost na Youtube

Hledat heslo Osamělost na Google.cz

Najít výraz Osamělost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Osamělost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osamělost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Osamělost? resp. co vlastně znamená slovo Osamělost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osamělost, odpověď na dotaz co je to Osamělost?. Víte např. kdo to je Ivan Pilný? Znáte a víte kdo je Copywriter? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.