Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Co je to Osamělost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Osamělost?

Osamělost je citová reakce. Jedná se o nepříjemný pocit způsobený nedostatkem společnosti jiných lidí nebo dokonce úplným odloučením. Osamělost způsobuje úzkost, protože postižený jedinec postrádá možnost komunikace s ostatními a chybí mu obvyklé mezilidské vztahy. Narůstá zvláště tehdy, je-li jasné, že ani v budoucnu nedojde ke změně.
Někteří lidé se cítí osaměle i ve společnosti jiných lidí. Tyto pocity vznikají z nejrůznějších příčin – sociálních, citových, fyzických a dalších.


Co je to Osamělost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osamělost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: formulace, Osamělost, odborné názvosloví, synonymum, co je to Osamělost?, definice pojmu, co znamená, význam, přesný výraz, význam slova, názvosloví, popis, termín, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, wiki, slovo


Pojem Osamělost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Osamělost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osamělost je obvykle nepříjemná emoční reakce na izolaci nebo absenci společnosti a typicky zahrnuje úzkostné pocity vztahující se k absenci mezilidských vztahů a komunikace s ostatními lidmi jak v současnosti, tak i s výhledem do budoucna. Člověk může cítit osamělost i když je obklopen jinými lidmi. Příčiny osamělosti jsou různé a zahrnují sociální, mentální, emoční a dokonce i fyzické faktory.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Osamělost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Osamělost ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osamělost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Osamělost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Osamělost ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Osamělost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Osamělost například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Osamělost? resp. jaká je definice slova Osamělost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osamělost, odpověď na dotaz co je to Osamělost?. Víte např. kdo to je Robert Plaga? Znáte a víte kdo je Dula? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.