Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mlátek. Co znamená pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Co je to Mlátek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mlátek

Mlátek je starší název nářadí, které se již příliš nevyužívá. Jedná se o paličku menších rozměrů, která se používala hlavně v oblasti hornictví a nejvíce byla rozšířena v době středověké. Mlátek se skládá z malého kladívka, které má otvor, a je spojeno s násadou. Ta musí být z pevného dřeva.
Hlavním využitím mlátku bylo zatloukání či zarážení želízek do těžené horniny. Právě želízko a mlátek nesměly chybět v základním hornickém vybavení. V současnosti se s tímto nástrojem setkáváme v heraldických znacích, například v městských znacích hornických měst.


Co je to Mlátek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mlátek. Co znamená pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mlátek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: heslo, slovo, wiki, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, synonymum, definice pojmu, Nástroje, terminologie, pojem, přesný význam, popis, co znamená, Nástroje, odborné názvosloví, termín


Pojem Mlátek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mlátek? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mlátek je menší palička kdysi používaná v hornictví. Mlátek tvořilo menší kladívko s otvorem, které bylo nasazeno na násadu z pevného dřeva. Mlátek se používal k zarážení (zatloukání) želízka do horniny. Tento nástroj patřil společně s želízkem k základnímu vybavení horníka. Běžně užíván ve středověku. Jako symbol se objevuje v heraldice, například ve znaku města Kutné Hory.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Mlátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Mlátek ve Wikizdrojích

Najít slovo Mlátek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Mlátek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mlátek ve vyhledávači Qwant

Najít termín Mlátek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlátek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mlátek? resp. jaký je význam slova Mlátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlátek, odpověď na dotaz co je to Mlátek?. Víte např. kdo to je José Carreras? Znáte a víte kdo je Bohumil Kartous? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.