Co je to?
Definice výrazu, termínu Mlátek. Co znamená odborný pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Co je Mlátek?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mlátek

Mlátek je starší název nářadí, které se již příliš nevyužívá. Jedná se o paličku menších rozměrů, která se používala hlavně v oblasti hornictví a nejvíce byla rozšířena v době středověké. Mlátek se skládá z malého kladívka, které má otvor, a je spojeno s násadou. Ta musí být z pevného dřeva.
Hlavním využitím mlátku bylo zatloukání či zarážení želízek do těžené horniny. Právě želízko a mlátek nesměly chybět v základním hornickém vybavení. V současnosti se s tímto nástrojem setkáváme v heraldických znacích, například v městských znacích hornických měst.


Co je to Mlátek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mlátek. Co znamená odborný pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mlátek? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mlátek je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co znamená, pojem, definice pojmu, popis, přesný význam, synonymum, terminus technicus, slovo, slovník, heslo, význam slova, odborný výraz, význam, wiki, termín, názvosloví, přesný výraz, terminologie


Pojem Mlátek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mlátek?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlátek je menší palička kdysi používaná v hornictví. Mlátek tvořilo menší kladívko s otvorem, které bylo nasazeno na násadu z pevného dřeva. Mlátek se používal k zarážení (zatloukání) želízka do horniny. Tento nástroj patřil společně s želízkem k základnímu vybavení horníka. Běžně užíván ve středověku. Jako symbol se objevuje v heraldice, například ve znaku města Kutné Hory.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mlátek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Mlátek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Mlátek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Mlátek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Mlátek ve Wikislovníku

Hledat pojem Mlátek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlátek například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mlátek? resp. co to je Mlátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlátek, odpověď na dotaz co je to Mlátek?. Víte např. kdo to je Baptista? Znáte a víte kdo je Epileptik? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.