Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mlátek. Co znamená odborný pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Co je to Mlátek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mlátek

Mlátek je starší název nářadí, které se již příliš nevyužívá. Jedná se o paličku menších rozměrů, která se používala hlavně v oblasti hornictví a nejvíce byla rozšířena v době středověké. Mlátek se skládá z malého kladívka, které má otvor, a je spojeno s násadou. Ta musí být z pevného dřeva.
Hlavním využitím mlátku bylo zatloukání či zarážení želízek do těžené horniny. Právě želízko a mlátek nesměly chybět v základním hornickém vybavení. V současnosti se s tímto nástrojem setkáváme v heraldických znacích, například v městských znacích hornických měst.


Co je to Mlátek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mlátek. Co znamená odborný pojem Mlátek z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mlátek? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Mlátek je v sekci nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, nástroje, názvosloví, popis, význam slova, význam, termín, co znamená, definice, slovník, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, pojem, přesný výraz


Pojem Mlátek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mlátek?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mlátek je menší palička kdysi používaná v hornictví. Mlátek tvořilo menší kladívko s otvorem, které bylo nasazeno na násadu z pevného dřeva. Mlátek se používal k zarážení (zatloukání) želízka do horniny. Tento nástroj patřil společně s želízkem k základnímu vybavení horníka. Běžně užíván ve středověku. Jako symbol se objevuje v heraldice, například ve znaku města Kutné Hory.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mlátek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Mlátek ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mlátek ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Mlátek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mlátek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mlátek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mlátek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mlátek? resp. jaká je definice slova Mlátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mlátek, odpověď na dotaz co je to Mlátek?. Víte např. kdo to je Antonín Frič? Znáte a víte kdo je Alec Baldwin? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.