Co je to?
Definice výrazu Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Co to je Emotikon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Emotikon?

Emotikon čili česky smajlík, je pojmenování grafického symbolu, který se skládá z různých grafických nebo interpunkčních značek. Pomocí emotikonů může autor vyjadřovat svou náladu, momentální emoce nebo zaujmout postoj k nějakému jevu nebo situaci.
Své uplatnění nalézá především v neoficiální komunikaci, na internetu a v médiích vůbec. Zkracuje zápis, zdůrazňuje, vyjadřuje city. Pomáhá k potlačení neosobnosti elektronické komunikace.


Co je to Emotikon? Význam slova, termín, Definice výrazu Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Emotikon patří do kategorie Internet

Klíčová slova: přesný význam, pojem, co je to Emotikon?, slovo, lexikon, význam, synonymum, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, termín, význam pojmu, heslo, wiki, formulace, Internet, terminus technicus


Pojem Emotikon je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emotikon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emotikon (též emotikona) je text připomínající tvarem a seskupením znaků výraz tváře, který vyjadřuje pisatelovu náladu, postoj či emoce. Obvykle je složený z interpunkčních a speciálních znaků, písmen nebo číslic. Jde o speciální formu ASCII artu, jejíž význam se musí interpretovat obvykle při otočení o 90° doprava (někteří uživatelé však používají i opačnou orientaci). První emotikony :-) a :-( napsal již v roce 1982 Scott Fahlman

Další zdroje informací

Najít termín Emotikon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Emotikon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Emotikon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emotikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Emotikon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Emotikon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emotikon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Emotikon? resp. co znamená výraz Emotikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emotikon, odpověď na dotaz co je to Emotikon?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Romanista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Emotikon i v jiných kategoriích (než Internet). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.