Co je to?
Definice výrazu, termínu Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Co je Emotikon?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Emotikon?

Emotikon čili česky smajlík, je pojmenování grafického symbolu, který se skládá z různých grafických nebo interpunkčních značek. Pomocí emotikonů může autor vyjadřovat svou náladu, momentální emoce nebo zaujmout postoj k nějakému jevu nebo situaci.
Své uplatnění nalézá především v neoficiální komunikaci, na internetu a v médiích vůbec. Zkracuje zápis, zdůrazňuje, vyjadřuje city. Pomáhá k potlačení neosobnosti elektronické komunikace.


Co je to Emotikon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Emotikon je v kategorii internet

Klíčová slova: terminus technicus, popis, slovník, definice pojmu, Emotikon, co znamená, slovo, co to je, heslo, internet, internet, pojem, význam, terminologie, synonymum, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu


Pojem Emotikon je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emotikon? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emotikon (též emotikona) je text připomínající tvarem a seskupením znaků výraz tváře, který vyjadřuje pisatelovu náladu, postoj či emoce. Obvykle je složený z interpunkčních a speciálních znaků, písmen nebo číslic. Jde o speciální formu ASCII artu, jejíž význam se musí interpretovat obvykle při otočení o 90° doprava (někteří uživatelé však používají i opačnou orientaci). První emotikony :-) a :-( napsal již v roce 1982 Scott Fahlman

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Emotikon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Emotikon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Emotikon ve Wikizdrojích

Hledat výraz Emotikon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Emotikon na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emotikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emotikon například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Emotikon? resp. co znamená slovo Emotikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emotikon, odpověď na dotaz co je to Emotikon?. Víte např. kdo to je Vnučka? Znáte a víte kdo je Koželuh? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.