Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Co je to Emotikon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Emotikon?

Emotikon čili česky smajlík, je pojmenování grafického symbolu, který se skládá z různých grafických nebo interpunkčních značek. Pomocí emotikonů může autor vyjadřovat svou náladu, momentální emoce nebo zaujmout postoj k nějakému jevu nebo situaci.
Své uplatnění nalézá především v neoficiální komunikaci, na internetu a v médiích vůbec. Zkracuje zápis, zdůrazňuje, vyjadřuje city. Pomáhá k potlačení neosobnosti elektronické komunikace.


Co je to Emotikon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emotikon. Co znamená odborný pojem Emotikon z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Emotikon s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Emotikon se nachází v sekci internet

Klíčová slova: slovník, slovo, co to je, wiki, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, internet, význam slova, lexikon, heslo, synonymum, vysvětlení, význam, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, internet


Pojem Emotikon je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emotikon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Emotikon (též emotikona) je text připomínající tvarem a seskupením znaků výraz tváře, který vyjadřuje pisatelovu náladu, postoj či emoce. Obvykle je složený z interpunkčních a speciálních znaků, písmen nebo číslic. Jde o speciální formu ASCII artu, jejíž význam se musí interpretovat obvykle při otočení o 90° doprava (někteří uživatelé však používají i opačnou orientaci). První emotikony :-) a :-( napsal již v roce 1982 Scott Fahlman

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Emotikon na Google.cz

Zkusit najít pojem Emotikon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Emotikon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emotikon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Emotikon ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emotikon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Emotikon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Emotikon? resp. jaká je definice termínu Emotikon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emotikon, odpověď na dotaz co je to Emotikon?. Víte např. kdo to je Daniil Medveděv? Znáte a víte kdo je Stavební inženýr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.