Co je to?
Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Co to je Hmotnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hmotnost?

Hmotnost je označení pro vlastnost hmoty, označovanou také jako váha. Tato vlastnost těles má být vyjádřením míry setrvačných nebo gravitačních účinků hmoty. Pojmem se zabývá i obecná teorie relativity a experimentem bylo provedeno i její ověření. Hmotnost se označuje značkou m a její jednotkou je kilogram, zkratka kg. Dále se používají jednotky jako gram, tuna, karát nebo sluneční hmotnost a mnohé další.
Hmotnost se měří pomocí váhy, ta může být například elektronická, rovnoramenná, dovažovací, pružinová aj. Z fyzikálního hlediska může být hmotnost označena jako setrvačná nebo gravitační. Setrvačná je taková, při které se působením síly mění stav pohybu hmotného tělesa. O gravitační hmotnosti hovoříme tehdy, když na sebe vzájemně působí hmotná tělesa.


Co je to Hmotnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hmotnost patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, co to je, definice pojmu, formulace, termín, definice, co je to Hmotnost?, pojem, přesný význam, lexikon, názvosloví, terminus technicus, wiki, informace, význam pojmu, význam, terminologie


Pojem Hmotnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Hmotnost

Hledat videa s názvem Hmotnost na Youtube

Zkusit najít pojem Hmotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Hmotnost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hmotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hmotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hmotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmotnost například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hmotnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hmotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmotnost, odpověď na dotaz co je to Hmotnost?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Patrik Kořenář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.