Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hmotnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hmotnost?

Hmotnost je označení pro vlastnost hmoty, označovanou také jako váha. Tato vlastnost těles má být vyjádřením míry setrvačných nebo gravitačních účinků hmoty. Pojmem se zabývá i obecná teorie relativity a experimentem bylo provedeno i její ověření. Hmotnost se označuje značkou m a její jednotkou je kilogram, zkratka kg. Dále se používají jednotky jako gram, tuna, karát nebo sluneční hmotnost a mnohé další.
Hmotnost se měří pomocí váhy, ta může být například elektronická, rovnoramenná, dovažovací, pružinová aj. Z fyzikálního hlediska může být hmotnost označena jako setrvačná nebo gravitační. Setrvačná je taková, při které se působením síly mění stav pohybu hmotného tělesa. O gravitační hmotnosti hovoříme tehdy, když na sebe vzájemně působí hmotná tělesa.


Co je to Hmotnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hmotnost s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Hmotnost je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam slova, wiki, význam pojmu, co znamená, přesný význam, odborný výraz, fyzika, slovo, heslo, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, fyzika, popis, terminus technicus, význam, definice


Pojem Hmotnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hmotnost?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hmotnost je aditivní vlastnost hmoty (tedy vlastnost jednotlivých hmotných těles), která vyjadřuje míru setrvačných účinků či míru gravitačních účinků hmoty. Ekvivalence setrvačných a gravitačních sil je postulována obecnou teorií relativity a je s velkou přesností experimentálně ověřena.
Hmotnost je obdobná charakteristika hmoty jako např. energie, elektrický náboj apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hmotnost v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Hmotnost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hmotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Hmotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Hmotnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Hmotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hmotnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmotnost například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Hmotnost? resp. jaká je definice termínu Hmotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmotnost, odpověď na dotaz co je to Hmotnost?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Dědic? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.