Co je to?
Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Co to je Hmotnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hmotnost

Hmotnost je označení pro vlastnost hmoty, označovanou také jako váha. Tato vlastnost těles má být vyjádřením míry setrvačných nebo gravitačních účinků hmoty. Pojmem se zabývá i obecná teorie relativity a experimentem bylo provedeno i její ověření. Hmotnost se označuje značkou m a její jednotkou je kilogram, zkratka kg. Dále se používají jednotky jako gram, tuna, karát nebo sluneční hmotnost a mnohé další.
Hmotnost se měří pomocí váhy, ta může být například elektronická, rovnoramenná, dovažovací, pružinová aj. Z fyzikálního hlediska může být hmotnost označena jako setrvačná nebo gravitační. Setrvačná je taková, při které se působením síly mění stav pohybu hmotného tělesa. O gravitační hmotnosti hovoříme tehdy, když na sebe vzájemně působí hmotná tělesa.


Co je to Hmotnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hmotnost? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hmotnost se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, Hmotnost, slovník, terminologie, význam, význam pojmu, terminus technicus, informace, heslo, co je to Hmotnost?, názvosloví, definice, Fyzika, odborné názvosloví, přesný význam, co to je


Pojem Hmotnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hmotnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hmotnost je aditivní vlastnost hmoty (tedy vlastnost jednotlivých hmotných těles), která vyjadřuje míru setrvačných účinků či míru gravitačních účinků hmoty. Ekvivalence setrvačných a gravitačních sil je postulována obecnou teorií relativity a je s velkou přesností experimentálně ověřena.
Hmotnost je obdobná charakteristika hmoty jako např. energie, elektrický náboj apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Hmotnost

Vyhledat slovo Hmotnost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hmotnost na Youtube

Hledat výraz Hmotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Hmotnost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hmotnost ve Wikimedia Commons

Najít slovo Hmotnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmotnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Hmotnost? resp. co je to Hmotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmotnost, odpověď na dotaz co je to Hmotnost?. Víte např. kdo to je Probošt? Znáte a víte kdo je Hana Maciuchová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.