Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Co je to Hmotnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hmotnost?

Hmotnost je označení pro vlastnost hmoty, označovanou také jako váha. Tato vlastnost těles má být vyjádřením míry setrvačných nebo gravitačních účinků hmoty. Pojmem se zabývá i obecná teorie relativity a experimentem bylo provedeno i její ověření. Hmotnost se označuje značkou m a její jednotkou je kilogram, zkratka kg. Dále se používají jednotky jako gram, tuna, karát nebo sluneční hmotnost a mnohé další.
Hmotnost se měří pomocí váhy, ta může být například elektronická, rovnoramenná, dovažovací, pružinová aj. Z fyzikálního hlediska může být hmotnost označena jako setrvačná nebo gravitační. Setrvačná je taková, při které se působením síly mění stav pohybu hmotného tělesa. O gravitační hmotnosti hovoříme tehdy, když na sebe vzájemně působí hmotná tělesa.


Co je to Hmotnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hmotnost? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Hmotnost je v kategorii fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, wiki, informace, popis, slovník, terminus technicus, názvosloví, termín, přesný výraz, heslo, formulace, význam, fyzika


Pojem Hmotnost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hmotnost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hmotnost je aditivní vlastnost hmoty (tedy vlastnost jednotlivých hmotných těles), která vyjadřuje míru setrvačných účinků či míru gravitačních účinků hmoty. Ekvivalence setrvačných a gravitačních sil je postulována obecnou teorií relativity a je s velkou přesností experimentálně ověřena.
Hmotnost je obdobná charakteristika hmoty jako např. energie, elektrický náboj apod.

Další informační zdroje o slovu Hmotnost

Hledat pojem Hmotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Hmotnost ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Hmotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Hmotnost na Youtube

Zkusit najít výraz Hmotnost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hmotnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmotnost například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hmotnost? resp. jaká je definice slova Hmotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmotnost, odpověď na dotaz co je to Hmotnost?. Víte např. kdo to je Emoční Upír? Znáte a víte kdo je Fridrich Öttinger? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.