Co je to?
Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Co to je Hmotnost? Význam slova

Co znamená termín Hmotnost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hmotnost je označení pro vlastnost hmoty, označovanou také jako váha. Tato vlastnost těles má být vyjádřením míry setrvačných nebo gravitačních účinků hmoty. Pojmem se zabývá i obecná teorie relativity a experimentem bylo provedeno i její ověření. Hmotnost se označuje značkou m a její jednotkou je kilogram, zkratka kg. Dále se používají jednotky jako gram, tuna, karát nebo sluneční hmotnost a mnohé další.
Hmotnost se měří pomocí váhy, ta může být například elektronická, rovnoramenná, dovažovací, pružinová aj. Z fyzikálního hlediska může být hmotnost označena jako setrvačná nebo gravitační. Setrvačná je taková, při které se působením síly mění stav pohybu hmotného tělesa. O gravitační hmotnosti hovoříme tehdy, když na sebe vzájemně působí hmotná tělesa.


Co je to Hmotnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Hmotnost. Co znamená odborný pojem Hmotnost z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hmotnost? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hmotnost je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, co je to Hmotnost?, slovo, pojem, význam slova, slovník, termín, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, Fyzika, wiki, Fyzika, definice, formulace, popis, přesný výraz


Pojem Hmotnost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hmotnost můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hmotnost je aditivní vlastnost hmoty (tedy vlastnost jednotlivých hmotných těles), která vyjadřuje míru setrvačných účinků či míru gravitačních účinků hmoty. Ekvivalence setrvačných a gravitačních sil je postulována obecnou teorií relativity a je s velkou přesností experimentálně ověřena.
Hmotnost je obdobná charakteristika hmoty jako např. energie, elektrický náboj apod.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Hmotnost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hmotnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hmotnost ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Hmotnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Hmotnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hmotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmotnost například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hmotnost? resp. jaká je definice termínu Hmotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmotnost, odpověď na dotaz co je to Hmotnost?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Hana Maciuchová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.