Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emise. Co znamená odborný pojem Emise z kategorie Příroda?

Co je to Emise? Význam slova

Co znamená termín Emise? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emise. Co znamená odborný pojem Emise z kategorie Příroda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Emise? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Emise je v kategorii příroda

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, význam, popis, pojem, význam pojmu, Emise, formulace, co to je, definice, příroda, význam slova, wiki, termín, slovník, co znamená, slovo, lexikon


Pojem Emise je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Emise?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Další zdroje informací o slovu Emise

Zkusit najít termín Emise ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Emise ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Emise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Emise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Emise ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Emise na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Emise? resp. jaký je význam pojmu Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Frigida? Znáte a víte kdo je Platón? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.