Co je to?
Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Co je to Emise? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Emise?

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Emise je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam slova, wiki, co to je, definice, co znamená, termín, formulace, Příroda, definice pojmu, Příroda, slovo, Emise, význam, popis, synonymum, význam pojmu, informace, co je to Emise?


Pojem Emise je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emise? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Zkuste zjistit více informací o slovu Emise v následujících zdrojích

Najít slovo Emise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emise ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emise ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Emise ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Emise ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Emise ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Emise? resp. co znamená slovo Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Děkan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.