Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Co je Emise?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Emise?

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Emise s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Emise se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, slovo, názvosloví, popis, terminus technicus, synonymum, wiki, co to je, odborné názvosloví, formulace, terminologie, význam pojmu, co je to Emise?, přesný výraz, příroda, termín, význam slova


Pojem Emise je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emise? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Hledejte výraz Emise v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Emise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Emise ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Emise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emise ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Emise ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Emise na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Emise? resp. co je to Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Peter Falk? Znáte a víte kdo je Maurice Wilkins? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Emise hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.