Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emise. Co znamená slovo Emise z kategorie Příroda?

Co je Emise? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Emise?

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emise. Co znamená slovo Emise z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Emise patří do kategorie příroda

Klíčová slova: význam, formulace, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, co to je, popis, wiki, terminus technicus, synonymum, co je to Emise?, význam slova, definice, lexikon, příroda, slovník, heslo


Pojem Emise je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emise? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Emise ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Emise ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emise ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Emise ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Emise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emise ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Emise? resp. co se skrývá pod slovem Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Nikol Švantnerová? Znáte a víte kdo je John Dalton? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Emise i v jiné části webu než je kategorie příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.