Co je to?
Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Co je to Emise? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Emise

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Emise? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Emise se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: informace, odborný výraz, definice, slovník, slovo, co to je, názvosloví, význam slova, formulace, odborné názvosloví, pojem, synonymum, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, přesný význam, Emise, terminus technicus


Pojem Emise je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emise? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Další informační zdroje

Najít heslo Emise ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Emise na Youtube

Zkusit najít výraz Emise ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Emise ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Emise na Google.cz

Zkusit najít heslo Emise ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Emise? resp. co přesně znamená slovo Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Hater? Znáte a víte kdo je Teenager? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.