Co je to?
Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Co je to Emise? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Emise

Emise je pojem z latiny, kde se slovem emittere označovali znečišťovatelé nebo zářiče. V současnosti se slovo emise používá pro pojmenování látek, které znečišťují ovzduší. Jde o uvolňování částic nejrůznějších chemikálií a nečistot do atmosféry.
K typickým emisním látkám patří oxid uhelnatý, oxid siřičitý, oxid uhličitý, oxidy dusíku, freony a mnoho dalších. Zdroji emisí jsou průmyslové podniky, dopravní prostředky i lidská sídliště.


Co je to Emise? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Emise. Co znamená pojem Emise z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Emise patří do sekce Příroda

Klíčová slova: přesný význam, co je to Emise?, odborný výraz, pojem, názvosloví, wiki, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, co to je, slovo, synonymum, význam slova, co znamená, definice, formulace, terminus technicus, Příroda


Pojem Emise je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emise? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emise (z latinského emittere – zářiče, znečišťovatelé) jsou látky znečišťující ovzduší. Maximální koncentraci mají u svého zdroje (komín, výfuk, ...), jejich koncentrace se postupně snižuje mísením se vzduchem aj. Mohou být přírodního nebo antropogenního původu. Mezi časté emise patří oxidy dusíku a síry.

Další informační zdroje o slovu Emise

Hledat výraz Emise ve Wikizdrojích

Najít heslo Emise ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Emise na Youtube

Hledat heslo Emise na Google.cz

Hledat slovo Emise ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Emise ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Emise například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Emise? resp. co přesně označuje termín Emise? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emise, odpověď na dotaz co je to Emise?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Emise i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.