Co je to?
Výraz, termín, definice slova Webhosting. Co znamená odborný pojem Webhosting z kategorie Internet?

Co je to Webhosting? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Webhosting

Pronajímání prostoru pro webové stránky na cizím serveru se označuje jako webhosting. Díky tomu je možné si na internet umístit stránky bez nutnosti vytvoření vlastního serveru. Webhosting je pouhé umístění stránek na server poskytovale, ale je nutné mít zaregistrovanou ještě doménu.
Ceny webhostingu se pohybují v ceně od několika korun do několika tisíc korun měsíčně. Samozřejmě existuje i bezplatná varianta, tzv. freehosting, kde ovšem uživatel musí počítat s určitou menší stabilitou. S freehostingem se často spojuje umisťování reklamy na stránky, protože se tím pokryjí náklady.


Co je to Webhosting? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Webhosting. Co znamená odborný pojem Webhosting z kategorie Internet?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Webhosting s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Webhosting se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: slovo, internet, terminologie, wiki, definice pojmu, synonymum, definice, význam, význam pojmu, co to je, význam slova, informace, Webhosting, popis, přesný výraz, co je to Webhosting?, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Webhosting je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Webhosting?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru).
Díky webhostingu se dají webové stránky umístit na internet, bez potřeby vlastního serveru. Ceny za webhosting se v České republice pohybují od několika Kč až po několik tisíc Kč za měsíc. Někdy se nabízí i bezplatná varianta, tzv. freehosting. Ten obvykle nezahrnuje žádné záruky ohledně funkčnosti, má omezenou technickou podporu. Často je s freehostingem spojeno umisťování reklamy na stránkách.

Další informační zdroje o slovu Webhosting

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Webhosting ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Webhosting na Youtube

Zkusit najít výraz Webhosting ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Webhosting ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Webhosting ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Webhosting ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Webhosting například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Webhosting? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Webhosting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webhosting, odpověď na dotaz co je to Webhosting?. Víte např. kdo to je Annie Lennox? Znáte a víte kdo je Hajný? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je internet. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.