Co je to?
Odborný výraz, definice slova Webhosting. Co znamená slovo Webhosting z kategorie Internet?

Co je Webhosting?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Webhosting?

Pronajímání prostoru pro webové stránky na cizím serveru se označuje jako webhosting. Díky tomu je možné si na internet umístit stránky bez nutnosti vytvoření vlastního serveru. Webhosting je pouhé umístění stránek na server poskytovale, ale je nutné mít zaregistrovanou ještě doménu.
Ceny webhostingu se pohybují v ceně od několika korun do několika tisíc korun měsíčně. Samozřejmě existuje i bezplatná varianta, tzv. freehosting, kde ovšem uživatel musí počítat s určitou menší stabilitou. S freehostingem se často spojuje umisťování reklamy na stránky, protože se tím pokryjí náklady.


Co je to Webhosting? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Webhosting. Co znamená slovo Webhosting z kategorie Internet?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Webhosting s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Webhosting patří do kategorie internet

Klíčová slova: popis, přesný výraz, slovník, formulace, heslo, odborný výraz, význam, internet, vysvětlení, lexikon, wiki, definice, co znamená, synonymum, přesný význam, názvosloví, termín, terminologie


Pojem Webhosting je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Webhosting?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru).
Díky webhostingu se dají webové stránky umístit na internet, bez potřeby vlastního serveru. Ceny za webhosting se v České republice pohybují od několika Kč až po několik tisíc Kč za měsíc. Někdy se nabízí i bezplatná varianta, tzv. freehosting. Ten obvykle nezahrnuje žádné záruky ohledně funkčnosti, má omezenou technickou podporu. Často je s freehostingem spojeno umisťování reklamy na stránkách.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Webhosting na Google.cz

Zkusit najít termín Webhosting ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Webhosting ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Webhosting ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Webhosting ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Webhosting na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Webhosting například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Webhosting? resp. co je to Webhosting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webhosting, odpověď na dotaz co je to Webhosting?. Víte např. kdo to je Sexuolog? Znáte a víte kdo je Psychotik? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v internet. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.