Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Co je to Kóma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kóma

Kóma je stav hlubokého bezvědomí, kdy člověk nereaguje na žádné podněty. Příčinou kómatu bývá nějaký těžký úraz, krvácení do mozku, hypo- nebo hyperglykemie atd.


Co je to Kóma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kóma? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kóma je v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, termín, názvosloví, Lékařství, význam slova, informace, Lékařství, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, co je to Kóma?, wiki, lexikon, heslo, definice


Pojem Kóma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kóma? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kóma (z řeckého κῶμα, výslovnost kóma, znamená hluboký spánek) je pojem z oboru lékařství a znamená těžký stav bezvědomí. Postižený v kómatu nereaguje na oslovení, ani na bolestivé podněty.
Příčinou kómatu mohou být úrazy hlavy, krvácení do mozku, edém mozku, těžké nervové infekce, diabetes, hyperglykemie, hypoglykemie, hyperosmolarita, těžká poškození jater atd.
Lidé v kómatu obvykle vyžadují přijetí do nemocnice a často na jednotku intenzivní péče.
Stav může trvat prakticky libovolnou dobu, jednotky minut až desítky let.

Pro více informací o heslu Kóma zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Kóma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kóma ve Wikislovníku

Najít slovo Kóma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kóma na Google.cz

Vyhledat pojem Kóma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kóma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kóma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kóma? resp. co přesně označuje termín Kóma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóma, odpověď na dotaz co je to Kóma?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.