Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Co je to Kóma? Význam slova

Co znamená termín Kóma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kóma je stav hlubokého bezvědomí, kdy člověk nereaguje na žádné podněty. Příčinou kómatu bývá nějaký těžký úraz, krvácení do mozku, hypo- nebo hyperglykemie atd.


Co je to Kóma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kóma. Co znamená pojem Kóma z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kóma? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kóma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, co to je, vysvětlení, slovník, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, význam slova, definice, wiki, definice pojmu, informace, heslo, lexikon, názvosloví, Lékařství, přesný výraz, synonymum


Pojem Kóma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kóma můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kóma (z řeckého κῶμα, výslovnost kóma, znamená hluboký spánek) je pojem z oboru lékařství a znamená těžký stav bezvědomí. Postižený v kómatu nereaguje na oslovení, ani na bolestivé podněty.
Příčinou kómatu mohou být úrazy hlavy, krvácení do mozku, edém mozku, těžké nervové infekce, diabetes, hyperglykemie, hypoglykemie, hyperosmolarita, těžká poškození jater atd.
Lidé v kómatu obvykle vyžadují přijetí do nemocnice a často na jednotku intenzivní péče.
Stav může trvat prakticky libovolnou dobu, jednotky minut až desítky let.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Kóma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kóma ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kóma na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kóma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kóma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Kóma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kóma například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kóma? resp. co to je Kóma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóma, odpověď na dotaz co je to Kóma?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Salma Hayek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.