Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chorizo. Co znamená pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Co to je Chorizo? Význam slova

Co znamená termín Chorizo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chorizo je název tradičně připravovaného sušeného salámu španělského nebo portugalského původu. Připravuje se z mletého vepřového masa, česneku a mleté papriky. Ta může být jak sladká, tak pálivá. Tím se chorizu dodává na pikantnosti. Pokud je požadována uzená chuť, je možno přidat i uzenou papriku. Výsledný produkt se suší.
Připravuje se i nesušené chorizo, které je určeno k přidání do vařených jídel nebo se hodí ke grilování. Existuje mnoho druhů choriza. Dělí se podle velikosti, druhu střívek, tvaru a doby sušení. Jiné dělení vychází z použitých surovin, tedy podle druhu prasete a dokonce i podle toho, čím byl vepř krmen. Salám se jí nakrájený na tenké plátky nebo je součástí dalších jídel.


Co je to Chorizo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chorizo. Co znamená pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Chorizo) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chorizo patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, informace, co to je, wiki, popis, termín, vysvětlení, Jídlo, co je to Chorizo?, odborné názvosloví, terminus technicus, slovník, přesný význam, co znamená, Jídlo, pojem, terminologie


Pojem Chorizo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chorizo můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chorizo je tradiční sušený salám ze Španělska a Portugalska.
Hlavními ingrediencemi choriza jsou mleté vepřové maso, mletá paprika a česnek. Paprika může být sladká nebo pálivá, podle požadované pikantnosti výrobku. Ve Španělsku se také používá mletá uzená paprika Pimentón de Vera, která dává chorizu uzenou chuť.
Sušené chorizo je nejobvyklejší konzumovat nakrájené na plátky. Talířek nakrájeného choriza je oblíbená tapa ve Španělsku. Španělská jídla používající chorizo jsou např. fabada asturiana, arroz al horno, cocido madrileño nebo tortilla de chorizo. Mimo Španělsko je známým jídlem s chorizem argentinský choripán.

Salám chorizo

Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay
Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Chorizo ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Chorizo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Chorizo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Chorizo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Chorizo ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Chorizo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chorizo například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Chorizo? resp. co znamená slovo Chorizo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chorizo, odpověď na dotaz co je to Chorizo?. Víte např. kdo to je Kardinál? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.