Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chorizo. Co znamená pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Co to je Chorizo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chorizo?

Chorizo je název tradičně připravovaného sušeného salámu španělského nebo portugalského původu. Připravuje se z mletého vepřového masa, česneku a mleté papriky. Ta může být jak sladká, tak pálivá. Tím se chorizu dodává na pikantnosti. Pokud je požadována uzená chuť, je možno přidat i uzenou papriku. Výsledný produkt se suší.
Připravuje se i nesušené chorizo, které je určeno k přidání do vařených jídel nebo se hodí ke grilování. Existuje mnoho druhů choriza. Dělí se podle velikosti, druhu střívek, tvaru a doby sušení. Jiné dělení vychází z použitých surovin, tedy podle druhu prasete a dokonce i podle toho, čím byl vepř krmen. Salám se jí nakrájený na tenké plátky nebo je součástí dalších jídel.


Co je to Chorizo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chorizo. Co znamená pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chorizo s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chorizo se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, pojem, význam pojmu, význam slova, slovník, terminologie, termín, popis, význam, lexikon, formulace, definice, slovo, vysvětlení, Jídlo, co je to Chorizo?, co znamená


Pojem Chorizo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chorizo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chorizo je tradiční sušený salám ze Španělska a Portugalska.
Hlavními ingrediencemi choriza jsou mleté vepřové maso, mletá paprika a česnek. Paprika může být sladká nebo pálivá, podle požadované pikantnosti výrobku. Ve Španělsku se také používá mletá uzená paprika Pimentón de Vera, která dává chorizu uzenou chuť.
Sušené chorizo je nejobvyklejší konzumovat nakrájené na plátky. Talířek nakrájeného choriza je oblíbená tapa ve Španělsku. Španělská jídla používající chorizo jsou např. fabada asturiana, arroz al horno, cocido madrileño nebo tortilla de chorizo. Mimo Španělsko je známým jídlem s chorizem argentinský choripán.

Salám chorizo

Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay
Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Chorizo

Najít heslo Chorizo ve Wikizdrojích

Najít slovo Chorizo ve Wikislovníku

Hledat termín Chorizo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chorizo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chorizo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Chorizo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chorizo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chorizo? resp. co přesně znamená slovo Chorizo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chorizo, odpověď na dotaz co je to Chorizo?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Richard Strauss? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.