Co je to?
Definice výrazu, termínu Chorizo. Co znamená odborný pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Co je Chorizo?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chorizo?

Chorizo je název tradičně připravovaného sušeného salámu španělského nebo portugalského původu. Připravuje se z mletého vepřového masa, česneku a mleté papriky. Ta může být jak sladká, tak pálivá. Tím se chorizu dodává na pikantnosti. Pokud je požadována uzená chuť, je možno přidat i uzenou papriku. Výsledný produkt se suší.
Připravuje se i nesušené chorizo, které je určeno k přidání do vařených jídel nebo se hodí ke grilování. Existuje mnoho druhů choriza. Dělí se podle velikosti, druhu střívek, tvaru a doby sušení. Jiné dělení vychází z použitých surovin, tedy podle druhu prasete a dokonce i podle toho, čím byl vepř krmen. Salám se jí nakrájený na tenké plátky nebo je součástí dalších jídel.


Co je to Chorizo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chorizo. Co znamená odborný pojem Chorizo z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Chorizo je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, terminologie, význam slova, vysvětlení, co to je, odborné názvosloví, pojem, co je to Chorizo?, popis, přesný výraz, jídlo, co znamená, informace, definice pojmu, lexikon, formulace, názvosloví, jídlo


Pojem Chorizo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chorizo dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chorizo je tradiční sušený salám ze Španělska a Portugalska.
Hlavními ingrediencemi choriza jsou mleté vepřové maso, mletá paprika a česnek. Paprika může být sladká nebo pálivá, podle požadované pikantnosti výrobku. Ve Španělsku se také používá mletá uzená paprika Pimentón de Vera, která dává chorizu uzenou chuť.
Sušené chorizo je nejobvyklejší konzumovat nakrájené na plátky. Talířek nakrájeného choriza je oblíbená tapa ve Španělsku. Španělská jídla používající chorizo jsou např. fabada asturiana, arroz al horno, cocido madrileño nebo tortilla de chorizo. Mimo Španělsko je známým jídlem s chorizem argentinský choripán.

Salám chorizo

Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay
Španělský salám, resp. klobása chorizo. Autor: Dgraph88, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Chorizo lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Chorizo ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Chorizo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Chorizo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Chorizo ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Chorizo ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Chorizo na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chorizo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená Chorizo? resp. jaká je definice termínu Chorizo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chorizo, odpověď na dotaz co je to Chorizo?. Víte např. kdo to je Asasín? Znáte a víte kdo je Ferdinand II? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Chorizo i v jiné kategorii než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, brusinky, chorizo, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.