Co je to?
Výraz, termín, definice slova Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co je to Splátkový kalendář? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Splátkový kalendář

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Splátkový kalendář sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Splátkový kalendář je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Splátkový kalendář?, terminus technicus, význam, bankovnictví, co znamená, terminologie, bankovnictví, Splátkový kalendář, popis, definice pojmu, definice, synonymum, wiki, slovo, termín, co to je, názvosloví


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Splátkový kalendář?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Splátkový kalendář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Splátkový kalendář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Splátkový kalendář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Splátkový kalendář ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Splátkový kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Splátkový kalendář na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Splátkový kalendář? resp. jaký je význam slova Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Deviant? Znáte a víte kdo je Erotoman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.