Co je to?
Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co to je Splátkový kalendář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Splátkový kalendář?

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Splátkový kalendář se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, co znamená, slovník, termín, lexikon, co to je, odborné názvosloví, Bankovnictví, terminus technicus, slovo, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, Splátkový kalendář, formulace, informace, synonymum, názvosloví


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Splátkový kalendář?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Pro další informace o termínu Splátkový kalendář zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Splátkový kalendář ve Wikislovníku

Hledat výraz Splátkový kalendář na Google.cz

Hledat videa s názvem Splátkový kalendář na Youtube

Najít heslo Splátkový kalendář ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Splátkový kalendář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Splátkový kalendář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Splátkový kalendář? resp. co je to Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Pasák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.