Co je to?
Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co to je Splátkový kalendář? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Splátkový kalendář?

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Splátkový kalendář? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Splátkový kalendář se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, co znamená, definice, přesný výraz, lexikon, Splátkový kalendář, slovo, popis, názvosloví, heslo, přesný význam, odborný výraz, pojem, význam, význam slova, synonymum, co je to Splátkový kalendář?


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Splátkový kalendář píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Další zdroje informací o slovu Splátkový kalendář

Vyhledat výraz Splátkový kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Splátkový kalendář ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Splátkový kalendář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Splátkový kalendář ve Wikislovníku

Vyhledat termín Splátkový kalendář ve Wikizdrojích

Hledat výraz Splátkový kalendář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Splátkový kalendář? resp. co znamená Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Tomáš Töpfer? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.