Co je to?
Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co to je Splátkový kalendář? Význam slova

Co znamená termín Splátkový kalendář? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Splátkový kalendář sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Splátkový kalendář patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, slovo, význam, terminologie, vysvětlení, Splátkový kalendář, co to je, wiki, co je to Splátkový kalendář?, Bankovnictví, význam slova, pojem, lexikon


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Splátkový kalendář? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Splátkový kalendář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Splátkový kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Splátkový kalendář ve Wikizdrojích

Hledat termín Splátkový kalendář na Google.cz

Najít heslo Splátkový kalendář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Splátkový kalendář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Splátkový kalendář? resp. jaká je definice slova Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.