Co je to?
Definice odborného termínu, slova Splátkový kalendář. Co znamená pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co je Splátkový kalendář?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Splátkový kalendář

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Splátkový kalendář. Co znamená pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Splátkový kalendář sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Splátkový kalendář patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: co je to Splátkový kalendář?, heslo, význam slova, význam, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, wiki, definice pojmu, co to je, odborný výraz, přesný význam, formulace, informace, slovník, bankovnictví, názvosloví


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Splátkový kalendář dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Splátkový kalendář na Youtube

Vyhledat termín Splátkový kalendář ve Wikizdrojích

Hledat termín Splátkový kalendář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Splátkový kalendář ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Splátkový kalendář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Splátkový kalendář na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Splátkový kalendář? resp. co přesně označuje termín Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Ondřej Studénka? Znáte a víte kdo je Danny Elfman? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Splátkový kalendář i v jiné kategorii než v bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, Kreditní karta, splátkový kalendář, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.