Co je to?
Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Co to je Splátkový kalendář? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Splátkový kalendář?

Splátkový kalendář, jinak také amortizační plán, je druh dokumentu, ve kterém je uvedeno, kdy a v jakých splátkách dlužník musí splácet půjčku, úvěr nebo jiný typ dluhu. Jsou zde uvedeny přesné částky i datum splatnosti. Vždy se jedná o termín, kdy se částka připíše na účet věřitele, ne datum, kdy se mají peníze odeslat.
Splátkové kalendáře tradičně tvoří součást hypotéční nebo úvěrové smlouvy nebo splátkových obchodů. Dlužník má závazek, že zaplatí smluvenou částku v určených splátkách věřiteli. Pokud není splátkový kalendář dodržen, dojde na sankce. Změny jsou možné pouze po oboustranné dohodě. Splátkový kalendář musí obsahovat datum a pořadové číslo splátky, počáteční stav úvěru, výši měsíční platby, částku úroku a částku umořující úvěr a konečný stav úvěru k datu splátky nebo po splátce.


Co je to Splátkový kalendář? Význam slova, termín, Definice výrazu Splátkový kalendář. Co znamená odborný pojem Splátkový kalendář z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Splátkový kalendář s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Splátkový kalendář je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, definice, synonymum, vysvětlení, informace, Bankovnictví, význam slova, slovník, slovo, odborný výraz, heslo, formulace, co je to Splátkový kalendář?, pojem, Splátkový kalendář, terminus technicus, Bankovnictví


Pojem Splátkový kalendář je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Splátkový kalendář dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Splátkový kalendář nebo také amortizační plán je dokument, který stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet úvěr nebo jiný dluh. Určuje tedy jak přesné částky, tak také data splatnosti. Pokud se splácení děje převodem na bankovní účet, nerozumí se tím datum odeslání peněz, ale jejich připsání na účet věřitele.

Hledejte pojem Splátkový kalendář v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Splátkový kalendář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Splátkový kalendář ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Splátkový kalendář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Splátkový kalendář na Google.cz

Vyhledat heslo Splátkový kalendář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Splátkový kalendář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Splátkový kalendář například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Splátkový kalendář? resp. co se skrývá pod slovem Splátkový kalendář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Splátkový kalendář, odpověď na dotaz co je to Splátkový kalendář?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.