Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tortellini. Co znamená pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Co to je Tortellini? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tortellini?

Tortellini, v italštině řečené malé koláčky, mají původ ve městě Bologna. Jsou to těstoviny s náplní, vytvarované do prstencovitého tvaru. Jejich náplň se obvykle zhotovuje z vepřového masa, mortadely a sýru parmezánu. Obvyklým způsobem podávání těchto těstovin je servírování v polévce. Jinou možností je přelít tortellini omáčkou ze smetany.
Odkud se historicky tyto těstoviny vzaly, není úplně jasné. Někde se říká, že inspirací byl pupík Lukrécie Borgie, jinde šlo o pupík Venuše. Za nejpravděpodobnější je považována teorie, že jsou zobrazením zvířecího motivu města Modena – želvy a jejího těla.


Co je to Tortellini? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tortellini. Co znamená pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tortellini? Potom se o definici podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Tortellini se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: názvosloví, co znamená, lexikon, význam slova, formulace, slovník, co to je, slovo, popis, Tortellini, jídlo, terminus technicus, synonymum, význam, význam pojmu, pojem, definice pojmu, informace


Pojem Tortellini je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tortellini dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortellini (množné číslo slova tortellino, italsky „malý koláček“) jsou plněné těstoviny prstencovitého tvaru. Jsou obvykle plněny vepřovým masem s mortadellou a parmezánem. Pocházejí z italské provincie Bologna.
Tortellini se obvykle servírují v polévce (tortellini in brodo), nebo netradičně se smetanovou omáčkou.

Salát tortellini

Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Tortellini

Hledat videa s názvem Tortellini na Youtube

Hledat slovo Tortellini na Google.cz

Hledat pojem Tortellini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Tortellini ve Wikislovníku

Najít slovo Tortellini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortellini ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortellini například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tortellini? resp. co znamená Tortellini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortellini, odpověď na dotaz co je to Tortellini?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.