Co je to?
Definice výrazu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Co to je Tortellini? Význam slova

Co znamená termín Tortellini? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tortellini, v italštině řečené malé koláčky, mají původ ve městě Bologna. Jsou to těstoviny s náplní, vytvarované do prstencovitého tvaru. Jejich náplň se obvykle zhotovuje z vepřového masa, mortadely a sýru parmezánu. Obvyklým způsobem podávání těchto těstovin je servírování v polévce. Jinou možností je přelít tortellini omáčkou ze smetany.
Odkud se historicky tyto těstoviny vzaly, není úplně jasné. Někde se říká, že inspirací byl pupík Lukrécie Borgie, jinde šlo o pupík Venuše. Za nejpravděpodobnější je považována teorie, že jsou zobrazením zvířecího motivu města Modena – želvy a jejího těla.


Co je to Tortellini? Význam slova, termín, Definice výrazu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Tortellini) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tortellini patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, definice, význam pojmu, definice pojmu, formulace, Jídlo, popis, termín, co je to Tortellini?, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, co to je, wiki, lexikon, terminologie


Pojem Tortellini je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tortellini můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tortellini (množné číslo slova tortellino, italsky „malý koláček“) jsou plněné těstoviny prstencovitého tvaru. Jsou obvykle plněny vepřovým masem s mortadellou a parmezánem. Pocházejí z italské provincie Bologna.
Tortellini se obvykle servírují v polévce (tortellini in brodo), nebo netradičně se smetanovou omáčkou.

Salát tortellini

Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Tortellini

Hledat pojem Tortellini ve Wikislovníku

Najít termín Tortellini ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Tortellini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Tortellini ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tortellini na Youtube

Najít pojem Tortellini ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortellini například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tortellini? resp. co je to Tortellini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortellini, odpověď na dotaz co je to Tortellini?. Víte např. kdo to je Nemesis? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.