Co je to?
Definice výrazu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Co to je Tortellini? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tortellini

Tortellini, v italštině řečené malé koláčky, mají původ ve městě Bologna. Jsou to těstoviny s náplní, vytvarované do prstencovitého tvaru. Jejich náplň se obvykle zhotovuje z vepřového masa, mortadely a sýru parmezánu. Obvyklým způsobem podávání těchto těstovin je servírování v polévce. Jinou možností je přelít tortellini omáčkou ze smetany.
Odkud se historicky tyto těstoviny vzaly, není úplně jasné. Někde se říká, že inspirací byl pupík Lukrécie Borgie, jinde šlo o pupík Venuše. Za nejpravděpodobnější je považována teorie, že jsou zobrazením zvířecího motivu města Modena – želvy a jejího těla.


Co je to Tortellini? Význam slova, termín, Definice výrazu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Tortellini můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tortellini je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, Jídlo, odborný výraz, pojem, popis, definice, termín, odborné názvosloví, význam, co to je, Tortellini, slovo, přesný význam, význam pojmu, slovník, terminologie, wiki


Pojem Tortellini je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tortellini dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tortellini (množné číslo slova tortellino, italsky „malý koláček“) jsou plněné těstoviny prstencovitého tvaru. Jsou obvykle plněny vepřovým masem s mortadellou a parmezánem. Pocházejí z italské provincie Bologna.
Tortellini se obvykle servírují v polévce (tortellini in brodo), nebo netradičně se smetanovou omáčkou.

Salát tortellini

Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Tortellini v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Tortellini ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Tortellini ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Tortellini ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortellini ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Tortellini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tortellini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortellini například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tortellini? resp. jaký je přesný význam slova Tortellini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortellini, odpověď na dotaz co je to Tortellini?. Víte např. kdo to je Dara Rolins? Znáte a víte kdo je Wotan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.