Co je to?
Definice výrazu, termínu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Co je Tortellini? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tortellini

Tortellini, v italštině řečené malé koláčky, mají původ ve městě Bologna. Jsou to těstoviny s náplní, vytvarované do prstencovitého tvaru. Jejich náplň se obvykle zhotovuje z vepřového masa, mortadely a sýru parmezánu. Obvyklým způsobem podávání těchto těstovin je servírování v polévce. Jinou možností je přelít tortellini omáčkou ze smetany.
Odkud se historicky tyto těstoviny vzaly, není úplně jasné. Někde se říká, že inspirací byl pupík Lukrécie Borgie, jinde šlo o pupík Venuše. Za nejpravděpodobnější je považována teorie, že jsou zobrazením zvířecího motivu města Modena – želvy a jejího těla.


Co je to Tortellini? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tortellini. Co znamená odborný pojem Tortellini z kategorie Jídlo?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Tortellini s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tortellini je v kategorii jídlo

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, synonymum, termín, Tortellini, slovo, informace, význam pojmu, přesný význam, terminologie, pojem, lexikon, jídlo, popis, názvosloví, co znamená, vysvětlení, formulace


Pojem Tortellini je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tortellini můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Tortellini (množné číslo slova tortellino, italsky „malý koláček“) jsou plněné těstoviny prstencovitého tvaru. Jsou obvykle plněny vepřovým masem s mortadellou a parmezánem. Pocházejí z italské provincie Bologna.
Tortellini se obvykle servírují v polévce (tortellini in brodo), nebo netradičně se smetanovou omáčkou.

Salát tortellini

Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay
Italský salát s těstovinami Tortellini, s černými olivami a paprikou. Autor: congerdesign, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Tortellini zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tortellini ve Wikimedia Commons

Najít výraz Tortellini ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Tortellini ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Tortellini na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tortellini ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tortellini ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tortellini například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tortellini? resp. co znamená slovo Tortellini? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tortellini, odpověď na dotaz co je to Tortellini?. Víte např. kdo to je Štěpán Kozub? Znáte a víte kdo je Winona Ryder? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Tortellini i jinde než v sekci než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.