Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plná moc. Co znamená odborný pojem Plná moc z kategorie Právo?

Co je to Plná moc? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Plná moc

Plná moc je potvrzení, na jehož základě někdo někoho zastupuje. Jedná se o jednostranný úkon, kterým vznikne smluvní zastoupení. Plnou mocí získává zástupce oprávnění jednat za zastoupeného. Jednat může pouze v rozsahu, který stanoví dohoda o plné moci.
Plná moc nemusí být písemná, pokud jde o situaci, kdy tuto formu vyžadují právní úkony. Jedná–li se o zastupování ve všech věcech, nazývá se toto potvrzení generální.


Co je to Plná moc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plná moc. Co znamená odborný pojem Plná moc z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Plná moc patří do kategorie Právo

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, odborný výraz, co znamená, pojem, synonymum, význam, definice pojmu, co to je, lexikon, termín, přesný výraz, názvosloví, informace, wiki, co je to Plná moc?


Pojem Plná moc je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plná moc? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plná moc je jednostranné potvrzení, že smluvní zastoupení bylo ujednáno a vzniklo. Osoba, která na základě plné moci někoho jiného zastupuje, se nazývá „zmocněnec“ a ten, který uděluje plnou moc, se nazývá „zmocnitel“.

Další informační zdroje o slovu Plná moc

Zkusit najít heslo Plná moc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Plná moc na Youtube

Najít heslo Plná moc ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Plná moc ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Plná moc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Plná moc ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná moc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Plná moc? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plná moc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná moc, odpověď na dotaz co je to Plná moc?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Emily Blunt? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?