Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plná moc. Co znamená pojem Plná moc z kategorie Právo?

Co je Plná moc?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Plná moc?

Plná moc je potvrzení, na jehož základě někdo někoho zastupuje. Jedná se o jednostranný úkon, kterým vznikne smluvní zastoupení. Plnou mocí získává zástupce oprávnění jednat za zastoupeného. Jednat může pouze v rozsahu, který stanoví dohoda o plné moci.
Plná moc nemusí být písemná, pokud jde o situaci, kdy tuto formu vyžadují právní úkony. Jedná–li se o zastupování ve všech věcech, nazývá se toto potvrzení generální.


Co je to Plná moc? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plná moc. Co znamená pojem Plná moc z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Plná moc s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Plná moc se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, co je to Plná moc?, co to je, přesný význam, terminus technicus, názvosloví, právo, formulace, Plná moc, právo, význam slova, přesný výraz, synonymum, informace, definice pojmu, vysvětlení, definice, terminologie


Pojem Plná moc je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plná moc? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plná moc je jednostranné potvrzení, že smluvní zastoupení bylo ujednáno a vzniklo. Osoba, která na základě plné moci někoho jiného zastupuje, se nazývá „zmocněnec“ a ten, který uděluje plnou moc, se nazývá „zmocnitel“.

Hledejte pojem Plná moc v následujících vyhledávačích

Najít slovo Plná moc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Plná moc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Plná moc ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Plná moc ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plná moc ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Plná moc na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Plná moc například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Plná moc? resp. co znamená výraz Plná moc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plná moc, odpověď na dotaz co je to Plná moc?. Víte např. kdo to je Vševěd Na lovu? Znáte a víte kdo je Alan Rickman? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudní dvůr, plná moc, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?