Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co je to Ubuntu? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ubuntu doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Ubuntu se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: informace, Ubuntu, co to je, lexikon, formulace, terminologie, názvosloví, wiki, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, popis, vysvětlení, definice, počítače, co znamená, termín, význam slova


Pojem Ubuntu je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ubuntu?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ubuntu ve Wikizdrojích

Hledat termín Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubuntu ve Wikimedia Commons

Najít termín Ubuntu na Google.cz

Hledat videa s názvem Ubuntu na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ubuntu? resp. co je to Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Jarmila Nygrýnová? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.