Co je to?
Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co to je Ubuntu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ubuntu s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ubuntu se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: Počítače, popis, přesný výraz, význam, informace, definice pojmu, vysvětlení, definice, odborný výraz, Počítače, názvosloví, přesný význam, co to je, synonymum, terminus technicus, Ubuntu, heslo, termín


Pojem Ubuntu je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ubuntu? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Ubuntu ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ubuntu na Google.cz

Vyhledat slovo Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ubuntu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ubuntu? resp. co znamená slovo Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Venerolog? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ubuntu i v jiných kategoriích (než Počítače). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.