Co je to?
Definice výrazu, termínu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co je to Ubuntu? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ubuntu

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Ubuntu patří do kategorie počítače

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, co znamená, význam slova, definice pojmu, wiki, terminologie, heslo, slovo, přesný výraz, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, odborný výraz, termín, co to je, význam, význam pojmu


Pojem Ubuntu je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ubuntu? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Ubuntu ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Ubuntu na Google.cz

Zkusit najít frázi Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ubuntu ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ubuntu ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubuntu ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ubuntu? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Blanka Bohdanová? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.