Co je to?
Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co to je Ubuntu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ubuntu sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ubuntu je v kategorii Počítače

Klíčová slova: formulace, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, slovo, terminus technicus, heslo, co to je, wiki, přesný výraz, informace, co znamená, definice, Počítače, co je to Ubuntu?, lexikon, terminologie, Počítače


Pojem Ubuntu je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ubuntu? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Ubuntu na Youtube

Hledat termín Ubuntu ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ubuntu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubuntu ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ubuntu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ubuntu? resp. co přesně znamená slovo Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Svářeč? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.