Co je to?
Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co to je Ubuntu? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ubuntu se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co je to Ubuntu?, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, termín, slovo, definice, význam, lexikon, popis, názvosloví, Počítače, Počítače, terminus technicus, formulace, terminologie, vysvětlení


Pojem Ubuntu je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ubuntu můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Ubuntu ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ubuntu ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ubuntu ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubuntu ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ubuntu? resp. co znamená slovo Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Bud Spencer? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.