Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co je to Ubuntu? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ubuntu patří do sekce počítače

Klíčová slova: co to je, pojem, wiki, přesný výraz, význam, formulace, popis, význam slova, slovník, termín, počítače, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, počítače, lexikon, synonymum


Pojem Ubuntu je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ubuntu? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Ubuntu ve Wikislovníku

Vyhledat termín Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ubuntu ve Wikizdrojích

Najít termín Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ubuntu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ubuntu? resp. jaká je definice termínu Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.