Co je to?
Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co to je Ubuntu? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ubuntu?

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ubuntu je v kategorii Počítače

Klíčová slova: informace, co znamená, Počítače, odborný výraz, popis, synonymum, význam, význam pojmu, slovník, význam slova, názvosloví, heslo, termín, pojem, co je to Ubuntu?, wiki, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Ubuntu je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ubuntu? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ubuntu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ubuntu ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ubuntu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ubuntu? resp. co to je Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Solární baron? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.