Co je to?
Definice výrazu, termínu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Co je Ubuntu? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ubuntu

Rychlý a jednoduchý operační systém pro počítače. Obsahuje balík všech aplikací nezbytných pro běžnou práci od textového procesoru přes mailového klienta až po různé hry. Ubuntu pracuje na bázi operačního systému Linux a je zdarma bez licenčních poplatků. Slovo ubuntu znamená v africké zulštině lidskost.


Co je to Ubuntu? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ubuntu. Co znamená odborný pojem Ubuntu z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ubuntu? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ubuntu je v kategorii počítače

Klíčová slova: terminologie, slovo, přesný výraz, definice pojmu, termín, definice, wiki, co to je, co je to Ubuntu?, počítače, formulace, informace, Ubuntu, pojem, význam pojmu, přesný význam, význam, terminus technicus


Pojem Ubuntu je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ubuntu?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ubuntu je linuxová distribuce pro pracovní stanice, servery, osobní počítače a notebooky, založená na Debian GNU/Linux. Je sponzorována společností Canonical Ltd (vlastněnou Markem Shuttleworthem) a název distribuce je odvozen ze zuluského pojmu Ubuntu znamenajícího přibližně „lidskost ostatním“. Na rozdíl od Debianu pravidelně zveřejňuje nové verze každých 6 měsíců s podporou na dalších 9 měsíců (verze s dlouhou podporou, LTS, mají podporu delší – 5 let); tímto způsobem se Ubuntu snaží poskytnout aktualizovaný a stabilní operační systém pro běžného uživatele s použitím svobodného softwaru.

Další informační zdroje o slovu Ubuntu

Zkusit najít Ubuntu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ubuntu ve Wikizdrojích

Hledat pojem Ubuntu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Ubuntu ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Ubuntu ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ubuntu ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ubuntu například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ubuntu? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ubuntu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ubuntu, odpověď na dotaz co je to Ubuntu?. Víte např. kdo to je Technik BOZP? Znáte a víte kdo je Gustáv Husák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie počítače. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.