Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stáž. Co znamená pojem Stáž z kategorie Školství?

Co to je Stáž? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Stáž

Stáž je označení pro dlouhodobější studijní nebo pracovní pobyt. Cílem stáže je získání nových zkušeností. Patří k aktivním formám dalšího vzdělávání. Během stáže lze získat také cenné kontakty, které je možno využít v pracovním i soukromém životě. Stáže nejsou určeny pouze studentům, ale i nejrůznějším pracovníkům v rozmanitých oblastech. Mohou být placené i neplacené, jednotlivé stáže a programy mohou mít odlišné podmínky. Nejde zde o finanční přínos pro účastníka, ten bývá nízký a pokrývá základní náklady.
Hlavní motivací je inspirace, zlepšení, výměna zkušeností, navázání spolupráce i zvýšení možností uplatnění. Stáže pro studenty nabízejí možnost získání představy o oboru nebo pracovních pozicích, stáže ve firmách nabízejí získání potřebné praxe. Někdy bývá po úspěšné stáži nabídnuta přímo pracovní pozice. Díky zahraničním stážím je možno vycestovat a získat nejen zkušenosti, ale také patřičnou jazykovou praxi.


Co je to Stáž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stáž. Co znamená pojem Stáž z kategorie Školství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Stáž? s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Stáž je v sekci Školství

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, popis, formulace, význam slova, Stáž, Školství, definice, definice pojmu, terminus technicus, slovo, Školství, význam, wiki, význam pojmu, vysvětlení, termín, co to je


Pojem Stáž je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Stáž?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezi efektivní formu dalšího vzdělávání, kdy je možné dosáhnout praktického vzdělávání založeného na reálných požadavcích trhu, se řadí stáže ve firmách. Hlavním přínosem pro stážisty je získání praktických zkušeností a znalostí ve svém oboru, nových kontaktů a sebevědomí, čímž stážista zvýší svou konkurenceschopnost na trhu práce. Stáže ve firmách nepředstavují pro stážisty pouze investici do své vlastní budoucnosti, ale existuje taky reálná šance pro získání nového zaměstnání přímo ve firmě. Poskytovatelé stáží (firmy) mají zase ojedinělou možnost vychovat si budoucí odborníky v oblasti, ve které podnikají.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Stáž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stáž na Youtube

Zkusit najít Stáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Stáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Stáž ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stáž ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Stáž například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Stáž? resp. co to je Stáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stáž, odpověď na dotaz co je to Stáž?. Víte např. kdo to je Maisie Williams? Znáte a víte kdo je Feťák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.