Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stáž. Co znamená pojem Stáž z kategorie Školství?

Co je Stáž? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Stáž?

Stáž je označení pro dlouhodobější studijní nebo pracovní pobyt. Cílem stáže je získání nových zkušeností. Patří k aktivním formám dalšího vzdělávání. Během stáže lze získat také cenné kontakty, které je možno využít v pracovním i soukromém životě. Stáže nejsou určeny pouze studentům, ale i nejrůznějším pracovníkům v rozmanitých oblastech. Mohou být placené i neplacené, jednotlivé stáže a programy mohou mít odlišné podmínky. Nejde zde o finanční přínos pro účastníka, ten bývá nízký a pokrývá základní náklady.
Hlavní motivací je inspirace, zlepšení, výměna zkušeností, navázání spolupráce i zvýšení možností uplatnění. Stáže pro studenty nabízejí možnost získání představy o oboru nebo pracovních pozicích, stáže ve firmách nabízejí získání potřebné praxe. Někdy bývá po úspěšné stáži nabídnuta přímo pracovní pozice. Díky zahraničním stážím je možno vycestovat a získat nejen zkušenosti, ale také patřičnou jazykovou praxi.


Co je to Stáž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stáž. Co znamená pojem Stáž z kategorie Školství?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Stáž se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: formulace, co znamená, Školství, co je to Stáž?, informace, heslo, názvosloví, popis, terminus technicus, lexikon, slovo, Stáž, význam, přesný význam, pojem, význam pojmu, co to je, terminologie


Pojem Stáž je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Stáž?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Mezi efektivní formu dalšího vzdělávání, kdy je možné dosáhnout praktického vzdělávání založeného na reálných požadavcích trhu, se řadí stáže ve firmách. Hlavním přínosem pro stážisty je získání praktických zkušeností a znalostí ve svém oboru, nových kontaktů a sebevědomí, čímž stážista zvýší svou konkurenceschopnost na trhu práce. Stáže ve firmách nepředstavují pro stážisty pouze investici do své vlastní budoucnosti, ale existuje taky reálná šance pro získání nového zaměstnání přímo ve firmě. Poskytovatelé stáží (firmy) mají zase ojedinělou možnost vychovat si budoucí odborníky v oblasti, ve které podnikají.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stáž ve Wikimedia Commons

Hledat termín Stáž ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Stáž ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Stáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Stáž ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stáž na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stáž například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Stáž? resp. co přesně označuje termín Stáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stáž, odpověď na dotaz co je to Stáž?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Pičus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.