Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stáž. Co znamená odborný pojem Stáž z kategorie Školství?

Co je to Stáž? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Stáž?

Stáž je označení pro dlouhodobější studijní nebo pracovní pobyt. Cílem stáže je získání nových zkušeností. Patří k aktivním formám dalšího vzdělávání. Během stáže lze získat také cenné kontakty, které je možno využít v pracovním i soukromém životě. Stáže nejsou určeny pouze studentům, ale i nejrůznějším pracovníkům v rozmanitých oblastech. Mohou být placené i neplacené, jednotlivé stáže a programy mohou mít odlišné podmínky. Nejde zde o finanční přínos pro účastníka, ten bývá nízký a pokrývá základní náklady.
Hlavní motivací je inspirace, zlepšení, výměna zkušeností, navázání spolupráce i zvýšení možností uplatnění. Stáže pro studenty nabízejí možnost získání představy o oboru nebo pracovních pozicích, stáže ve firmách nabízejí získání potřebné praxe. Někdy bývá po úspěšné stáži nabídnuta přímo pracovní pozice. Díky zahraničním stážím je možno vycestovat a získat nejen zkušenosti, ale také patřičnou jazykovou praxi.


Co je to Stáž? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stáž. Co znamená odborný pojem Stáž z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Stáž je v kategorii Školství

Klíčová slova: synonymum, význam, popis, wiki, Školství, Stáž, vysvětlení, slovo, přesný výraz, co je to Stáž?, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, význam slova, formulace, pojem, co znamená, názvosloví


Pojem Stáž je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stáž? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mezi efektivní formu dalšího vzdělávání, kdy je možné dosáhnout praktického vzdělávání založeného na reálných požadavcích trhu, se řadí stáže ve firmách. Hlavním přínosem pro stážisty je získání praktických zkušeností a znalostí ve svém oboru, nových kontaktů a sebevědomí, čímž stážista zvýší svou konkurenceschopnost na trhu práce. Stáže ve firmách nepředstavují pro stážisty pouze investici do své vlastní budoucnosti, ale existuje taky reálná šance pro získání nového zaměstnání přímo ve firmě. Poskytovatelé stáží (firmy) mají zase ojedinělou možnost vychovat si budoucí odborníky v oblasti, ve které podnikají.

Pro více informací o heslu Stáž zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Stáž ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stáž ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stáž ve Wikimedia Commons

Najít slovo Stáž ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Stáž na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stáž například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Stáž? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stáž, odpověď na dotaz co je to Stáž?. Víte např. kdo to je Taťjana Medvecká? Znáte a víte kdo je Babák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.