Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Co je to Žemlovka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žemlovka

Žemlovka je název sladkého pokrmu z bílého pečiva a jablek. Pečivo se namáčí do sladkého mléka, někdy i do našlehaných vajec. Tento pokrm patří k tradicím české kuchyně a je možné setkat se s ním všude – v domácnostech, restauracích i v závodním stravování. Kromě jablečné žemlovky je známá i žemlovka z hrušek.
Příprava pokrmu je poměrně jednoduchá, pečivo je rozkrájeno a namáčí se do mléka s vejci, cukrem, popřípadě s vanilkou. Pekáč se vymaže máslem, poté se do něj kladou střídavě vrstvy namočeného pečiva a vrstvy strouhaného ovoce. Vrchní vrstva by měla být z pečiva. Ovoce se ještě prosype cukrem, skořicí a je možno přidat i rozinky. Peče se v troubě tak dlouho, až se objeví zlatavá kůrka. Někdy se do žemlovky přidává i tvaroh. Je ji možno podávat i jako studenou. Název jídla byl nejspíše inspirován německým slovem Semmel – žemle.


Co je to Žemlovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žemlovka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, lexikon, význam pojmu, termín, heslo, názvosloví, popis, wiki, slovník, význam slova, co je to Žemlovka?, co to je, Jídlo, informace, Jídlo, terminologie, význam


Pojem Žemlovka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žemlovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žemlovka je sladký nákyp, který se připravuje z jablek a bílého pečiva (nejčastěji rohlíků nebo veky), namočeného do oslazeného mléka, případně vajec.
Místo nejčastěji používaných jablek lze použít také hrušky. Jedná se o pokrm, který je tradiční součástí české kuchyně a často je podáván ve školních jídelnách nebo jídelnách závodního stravování.

Žemlovka na talíři

Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain
Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Žemlovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Žemlovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Žemlovka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žemlovka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Žemlovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žemlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žemlovka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Žemlovka? resp. jaký je význam pojmu Žemlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žemlovka, odpověď na dotaz co je to Žemlovka?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Teta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.