Co je to?
Definice výrazu, termínu Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Co je Žemlovka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žemlovka

Žemlovka je název sladkého pokrmu z bílého pečiva a jablek. Pečivo se namáčí do sladkého mléka, někdy i do našlehaných vajec. Tento pokrm patří k tradicím české kuchyně a je možné setkat se s ním všude – v domácnostech, restauracích i v závodním stravování. Kromě jablečné žemlovky je známá i žemlovka z hrušek.
Příprava pokrmu je poměrně jednoduchá, pečivo je rozkrájeno a namáčí se do mléka s vejci, cukrem, popřípadě s vanilkou. Pekáč se vymaže máslem, poté se do něj kladou střídavě vrstvy namočeného pečiva a vrstvy strouhaného ovoce. Vrchní vrstva by měla být z pečiva. Ovoce se ještě prosype cukrem, skořicí a je možno přidat i rozinky. Peče se v troubě tak dlouho, až se objeví zlatavá kůrka. Někdy se do žemlovky přidává i tvaroh. Je ji možno podávat i jako studenou. Název jídla byl nejspíše inspirován německým slovem Semmel – žemle.


Co je to Žemlovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Žemlovka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, názvosloví, termín, co je to Žemlovka?, slovo, význam slova, synonymum, co znamená, jídlo, wiki, formulace, terminus technicus, informace, co to je, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Žemlovka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žemlovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Žemlovka je sladký nákyp, který se připravuje z jablek a bílého pečiva (nejčastěji rohlíků nebo veky), namočeného do oslazeného mléka, případně vajec.
Místo nejčastěji používaných jablek lze použít také hrušky. Jedná se o pokrm, který je tradiční součástí české kuchyně a často je podáván ve školních jídelnách nebo jídelnách závodního stravování.

Žemlovka na talíři

Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain
Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain


Více informací o pojmu Žemlovka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Žemlovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žemlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Žemlovka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Žemlovka ve Wikislovníku

Hledat výraz Žemlovka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Žemlovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žemlovka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Žemlovka? resp. jaká je definice slova Žemlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žemlovka, odpověď na dotaz co je to Žemlovka?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Svatý Gorazd? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Žemlovka i v jiné sekci než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.