Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Co je to Žemlovka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Žemlovka?

Žemlovka je název sladkého pokrmu z bílého pečiva a jablek. Pečivo se namáčí do sladkého mléka, někdy i do našlehaných vajec. Tento pokrm patří k tradicím české kuchyně a je možné setkat se s ním všude – v domácnostech, restauracích i v závodním stravování. Kromě jablečné žemlovky je známá i žemlovka z hrušek.
Příprava pokrmu je poměrně jednoduchá, pečivo je rozkrájeno a namáčí se do mléka s vejci, cukrem, popřípadě s vanilkou. Pekáč se vymaže máslem, poté se do něj kladou střídavě vrstvy namočeného pečiva a vrstvy strouhaného ovoce. Vrchní vrstva by měla být z pečiva. Ovoce se ještě prosype cukrem, skořicí a je možno přidat i rozinky. Peče se v troubě tak dlouho, až se objeví zlatavá kůrka. Někdy se do žemlovky přidává i tvaroh. Je ji možno podávat i jako studenou. Název jídla byl nejspíše inspirován německým slovem Semmel – žemle.


Co je to Žemlovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Žemlovka můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Žemlovka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, význam, heslo, formulace, přesný výraz, slovník, definice, jídlo, termín, přesný význam, význam pojmu, wiki, vysvětlení, jídlo, co to je, odborné názvosloví, co je to Žemlovka?, informace


Pojem Žemlovka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Žemlovka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žemlovka je sladký nákyp, který se připravuje z jablek a bílého pečiva (nejčastěji rohlíků nebo veky), namočeného do oslazeného mléka, případně vajec.
Místo nejčastěji používaných jablek lze použít také hrušky. Jedná se o pokrm, který je tradiční součástí české kuchyně a často je podáván ve školních jídelnách nebo jídelnách závodního stravování.

Žemlovka na talíři

Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain
Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje

Vyhledat slovo Žemlovka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Žemlovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Žemlovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Žemlovka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žemlovka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žemlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žemlovka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Žemlovka? resp. jaká je definice termínu Žemlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žemlovka, odpověď na dotaz co je to Žemlovka?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je Hamoun? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.