Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Co je to Žemlovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Žemlovka?

Žemlovka je název sladkého pokrmu z bílého pečiva a jablek. Pečivo se namáčí do sladkého mléka, někdy i do našlehaných vajec. Tento pokrm patří k tradicím české kuchyně a je možné setkat se s ním všude – v domácnostech, restauracích i v závodním stravování. Kromě jablečné žemlovky je známá i žemlovka z hrušek.
Příprava pokrmu je poměrně jednoduchá, pečivo je rozkrájeno a namáčí se do mléka s vejci, cukrem, popřípadě s vanilkou. Pekáč se vymaže máslem, poté se do něj kladou střídavě vrstvy namočeného pečiva a vrstvy strouhaného ovoce. Vrchní vrstva by měla být z pečiva. Ovoce se ještě prosype cukrem, skořicí a je možno přidat i rozinky. Peče se v troubě tak dlouho, až se objeví zlatavá kůrka. Někdy se do žemlovky přidává i tvaroh. Je ji možno podávat i jako studenou. Název jídla byl nejspíše inspirován německým slovem Semmel – žemle.


Co je to Žemlovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žemlovka. Co znamená odborný pojem Žemlovka z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žemlovka je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, slovník, pojem, synonymum, popis, slovo, význam pojmu, co to je, wiki, co znamená, Žemlovka, lexikon, přesný význam, názvosloví, terminologie, co je to Žemlovka?, terminus technicus


Pojem Žemlovka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Žemlovka?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Žemlovka je sladký nákyp, který se připravuje z jablek a bílého pečiva (nejčastěji rohlíků nebo veky), namočeného do oslazeného mléka, případně vajec.
Místo nejčastěji používaných jablek lze použít také hrušky. Jedná se o pokrm, který je tradiční součástí české kuchyně a často je podáván ve školních jídelnách nebo jídelnách závodního stravování.

Žemlovka na talíři

Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain
Jeden z druhů žemlovky. Autor: Panzi, zdroj: Wikipedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Žemlovka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Žemlovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žemlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Žemlovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žemlovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Žemlovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Žemlovka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Žemlovka? resp. co znamená slovo Žemlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žemlovka, odpověď na dotaz co je to Žemlovka?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Woody Allen? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.