Co je to?
Definice odborného termínu, slova Intermediární péče. Co znamená pojem Intermediární péče z kategorie Lékařství?

Co je Intermediární péče? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Intermediární péče?

Intermediární péče je označení používané pro tu formu zdravotnické péče, která spojuje primární a terciární péčí. Jedná se o komplexní firmu, která poskytuje služby na střední úrovni. Většinou je zaměřena na pacienty s chronickými nebo složitějšími zdravotními problémy. Ti potřebují náročnější zvláštní léčbu nebo pravidelnou rehabilitaci. Intermediární péče bývá poskytována v zařízeních typu nemocnic, specializovaných klinik, rehabilitačních center nebo domovů pro seniory. Tato zařízení poskytují vyšší úroveň péče než péče primární, ale na druhou stranu méně specializovanou než terciární péče. Typickými službami intermediární péče jsou diagnostika a léčba složitých onemocnění, dlouhodobá rehabilitace, péče o pacienty s invaliditou nebo poraněním míchy a příprava pacientů na návrat domů nebo do komunitního prostředí.
Komplexní péči zaručuje týmový přístup, založený na spolupráci zdravotnického personálu různých odborností a dalších odborníků z jiných oblastí. Intermediární péče by měla pacientům zajistit optimální úroveň zdravotní péče a zaměřit se na kvalitu a funkčnost jejich dalšího života. Patří do ní také prevence proti zhoršení zdravotního stavu a podpora pacientů na návrat k obvyklému životu zvláště po delších nemocech nebo po úrazu.


Definice odborného termínu, slova Intermediární péče. Co znamená pojem Intermediární péče z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Intermediární péče patří do sekce lékařství

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, definice pojmu, co to je, formulace, termín, Intermediární péče, co znamená, vysvětlení, terminologie, lékařství, popis, wiki, význam slova, pojem, slovo, definice, význam pojmu


Pojem Intermediární péče je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Intermediární péče

Hledat slovo Intermediární péče ve Wikipedii

Vyhledat termín Intermediární péče na Google.cz

Zkusit najít heslo Intermediární péče ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Intermediární péče ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Intermediární péče na Youtube

Vyhledat pojem Intermediární péče ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Intermediární péče například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Intermediární péče? resp. jaký je přesný význam slova Intermediární péče? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intermediární péče, odpověď na dotaz co je to Intermediární péče?. Víte např. kdo to je Kombatant? Znáte a víte kdo je Serena Williams? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.