Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skateboarding. Co znamená odborný pojem Skateboarding z kategorie Sport?

Co je Skateboarding?

Co znamená pojem, definice termínu Skateboarding?

Skateboarding bývá řazen k extrémním sportům. Jde o jízdu na prkně s kolečky, při které se provádějí různé skoky a triky. S tímto sportem začali surfaři, kteří chtěli používat stejné pohyby jako na surfu i v běžném životě při pohybu na ulici. Skateboard posloužil jako dopravní prostředek a může být využíván i rekreačně. První skateboardy byly patentovány v letech 1962 a 1963. Prkna byla plochá, kolečka železná nebo keramická. První soutěže zahrnovaly disciplíny jako sjezd z kopce, skok do dálky a výšky a samozřejmě volný styl. Popularitě tohoto sportu napomohla polyuretanová kolečka, která se hodila i pro jízdu v bazénech.
Krizí prošel skateboarding v 80. letech, k novému rozvoji přispěly rampy a vznik streetstyle. V devadesátých letech již obliba sport stoupá na celém světě, konají se mezinárodní závody a k výrobě vybavení se přidává stále více známých značek. K rozšíření skateboardingu přispěly různé rekordy a extrémní počiny, jako přeskok Velké čínské zdi nebo seskok na skateboardu s padákem do Grand Canyonu.


Co je to Skateboarding? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skateboarding. Co znamená odborný pojem Skateboarding z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Skateboarding sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Skateboarding je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, formulace, slovo, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, význam, co znamená, informace, lexikon, wiki, názvosloví, terminologie, heslo, termín


Pojem Skateboarding je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skateboarding? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skateboarding je olympijský sport, někdy v médiích označován jako extrémní sport, ve kterém se používá skateboard k jízdě a provádění triků. Člověk, který se tomuto sportu věnuje se nazývá skater, skateboarder, skateboardista nebo slangově skejťák nebo rider (jezdec).
Skateboarding lze chápat jako rekreační aktivitu, umění, práci nebo typ dopravního prostředku. Během let se průběžně skateboarding velice měnil co se týče triků, stylu jízdy a stavby samotných skateboardů. Zpráva z roku 2002 od American Sports Data zjistila, že na světě je 18,5 miliónů skateboardistů. 85 procent z dotázaných byli mladší osmnácti let a 74 procent z dotázaných byli muži.
Skateboarding je poměrně moderní během vývoje se udály některé klíčové události. Ke konci sedmdesátých let Alan Gelfand udělal první ollie (skok bez pomoci rukou). Freestylový jezdec Rodney Mullen v roce 1982 vymyslel kickflip (skateboard se ve vzduchu otočí o 360 stupňů kolem své horizontální osy) a jeho různé variace. Olympijská premiéra skateboardingu proběhla na Letních olympijských hrách 2020.

Jiné informační zdroje o pojmu Skateboarding

Hledat termín Skateboarding ve Wikislovníku

Najít pojem Skateboarding ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Skateboarding ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skateboarding ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Skateboarding ve Wikizdrojích

Zkusit najít Skateboarding na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skateboarding například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Skateboarding? resp. jaký je význam slova Skateboarding? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skateboarding, odpověď na dotaz co je to Skateboarding?. Víte např. kdo to je Anna Volínová? Znáte a víte kdo je Tichý společník? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Skateboarding i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Puk na mokrém ledu, skateboarding, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.