Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skateboarding. Co znamená odborný pojem Skateboarding z kategorie Sport?

Co je to Skateboarding? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Skateboarding

Skateboarding bývá řazen k extrémním sportům. Jde o jízdu na prkně s kolečky, při které se provádějí různé skoky a triky. S tímto sportem začali surfaři, kteří chtěli používat stejné pohyby jako na surfu i v běžném životě při pohybu na ulici. Skateboard posloužil jako dopravní prostředek a může být využíván i rekreačně. První skateboardy byly patentovány v letech 1962 a 1963. Prkna byla plochá, kolečka železná nebo keramická. První soutěže zahrnovaly disciplíny jako sjezd z kopce, skok do dálky a výšky a samozřejmě volný styl. Popularitě tohoto sportu napomohla polyuretanová kolečka, která se hodila i pro jízdu v bazénech.
Krizí prošel skateboarding v 80. letech, k novému rozvoji přispěly rampy a vznik streetstyle. V devadesátých letech již obliba sport stoupá na celém světě, konají se mezinárodní závody a k výrobě vybavení se přidává stále více známých značek. K rozšíření skateboardingu přispěly různé rekordy a extrémní počiny, jako přeskok Velké čínské zdi nebo seskok na skateboardu s padákem do Grand Canyonu.


Co je to Skateboarding? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skateboarding. Co znamená odborný pojem Skateboarding z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Skateboarding s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Skateboarding je v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, lexikon, popis, názvosloví, přesný význam, terminologie, wiki, heslo, sport, co znamená, význam slova, sport, význam, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, slovník, definice


Pojem Skateboarding je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skateboarding? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skateboarding je olympijský sport, někdy v médiích označován jako extrémní sport, ve kterém se používá skateboard k jízdě a provádění triků. Člověk, který se tomuto sportu věnuje se nazývá skater, skateboarder, skateboardista nebo slangově skejťák nebo rider (jezdec).
Skateboarding lze chápat jako rekreační aktivitu, umění, práci nebo typ dopravního prostředku. Během let se průběžně skateboarding velice měnil co se týče triků, stylu jízdy a stavby samotných skateboardů. Zpráva z roku 2002 od American Sports Data zjistila, že na světě je 18,5 miliónů skateboardistů. 85 procent z dotázaných byli mladší osmnácti let a 74 procent z dotázaných byli muži.
Skateboarding je poměrně moderní během vývoje se udály některé klíčové události. Ke konci sedmdesátých let Alan Gelfand udělal první ollie (skok bez pomoci rukou). Freestylový jezdec Rodney Mullen v roce 1982 vymyslel kickflip (skateboard se ve vzduchu otočí o 360 stupňů kolem své horizontální osy) a jeho různé variace. Olympijská premiéra skateboardingu proběhla na Letních olympijských hrách 2020.

Jiné informační zdroje o pojmu Skateboarding

Hledat termín Skateboarding ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Skateboarding ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Skateboarding na Youtube

Najít pojem Skateboarding ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Skateboarding na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skateboarding ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skateboarding například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Skateboarding? resp. co se skrývá pod slovem Skateboarding? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skateboarding, odpověď na dotaz co je to Skateboarding?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Génius? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.