Co je to?
Výraz, termín, definice slova Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co je to Činžovní dům? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Činžovní dům? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Činžovní dům je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, heslo, názvosloví, popis, stavebnictví, co je to Činžovní dům?, definice pojmu, pojem, přesný výraz, synonymum, slovník, definice, slovo, odborný výraz, přesný význam, formulace, význam


Pojem Činžovní dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Činžovní dům?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Činžovní dům ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činžovní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Činžovní dům ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Činžovní dům na Youtube

Zkusit najít heslo Činžovní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Činžovní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Činžovní dům? resp. co se přesně ukrývá za slovem Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Arabista? Znáte a víte kdo je Psohlavec? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!