Co je to?
Definice výrazu, termínu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co je to Činžovní dům? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Činžovní dům sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Činžovní dům je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, wiki, terminus technicus, co to je, pojem, názvosloví, význam slova, definice, přesný význam, heslo, slovník, odborný výraz, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, význam, co znamená, stavebnictví


Pojem Činžovní dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Činžovní dům? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Hledejte pojem Činžovní dům v následujících vyhledávačích

Najít heslo Činžovní dům ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Činžovní dům ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Činžovní dům ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Činžovní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Činžovní dům ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Činžovní dům na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Činžovní dům? resp. co znamená Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Tlučhuba? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Činžovní dům i v jiné sekci než v stavebnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!