Co je to?
Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Činžovní dům? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Činžovní dům? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Činžovní dům je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, slovo, význam slova, popis, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, Stavebnictví, Činžovní dům, terminologie, co je to Činžovní dům?, informace, slovník, definice pojmu


Pojem Činžovní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Činžovní dům píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Jiné informační zdroje o pojmu Činžovní dům

Vyhledat heslo Činžovní dům na Google.cz

Najít pojem Činžovní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Činžovní dům ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činžovní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Činžovní dům ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Činžovní dům ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Činžovní dům? resp. jaká je definice termínu Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Průša? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Činžovní dům hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!