Co je to?
Odborný výraz, definice slova Činžovní dům. Co znamená slovo Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co je Činžovní dům? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Činžovní dům. Co znamená slovo Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Činžovní dům s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Činžovní dům patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, význam slova, slovo, Činžovní dům, vysvětlení, lexikon, termín, pojem, stavebnictví, význam pojmu, co je to Činžovní dům?, co to je, wiki, slovník, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, definice


Pojem Činžovní dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Činžovní dům píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Činžovní dům ve vyhledávači Qwant

Najít termín Činžovní dům ve Wikizdrojích

Hledat slovo Činžovní dům na Google.cz

Zkusit najít výraz Činžovní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činžovní dům ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Činžovní dům ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Činžovní dům? resp. jaký je význam slova Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Můra? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!