Co je to?
Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Činžovní dům? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Činžovní dům

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Činžovní dům? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Činžovní dům je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, terminologie, co to je, názvosloví, definice, synonymum, Stavebnictví, přesný význam, pojem, význam pojmu, význam, Činžovní dům, přesný výraz, wiki, Stavebnictví, co je to Činžovní dům?, slovník


Pojem Činžovní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činžovní dům? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činžovní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Činžovní dům na Youtube

Hledat pojem Činžovní dům ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Činžovní dům ve vyhledávači Yandex

Najít termín Činžovní dům ve Wikizdrojích

Hledat heslo Činžovní dům na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Činžovní dům? resp. co znamená Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Jan Čulík? Znáte a víte kdo je Fracek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!