Co je to?
Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co to je Činžovní dům? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Definice výrazu Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Činžovní dům s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Činžovní dům se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, heslo, Činžovní dům, wiki, slovník, přesný výraz, význam, názvosloví, co je to Činžovní dům?, Stavebnictví, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, formulace, terminologie, přesný význam, popis, odborné názvosloví


Pojem Činžovní dům je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činžovní dům? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činžovní dům ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Činžovní dům ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činžovní dům ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Činžovní dům na Youtube

Zkusit najít slovo Činžovní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Činžovní dům ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Činžovní dům? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Archimédés? Znáte a víte kdo je Průša? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Činžovní dům i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!