Co je to?
Výraz, termín, definice slova Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Co je to Činžovní dům? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Činžovní dům?

Činžovní dům neboli nájemní dům je větší dům s více byty, ve kterých bydlí nájemníci platící nájem – činži. Jedná se o městský způsob bydlení, který v současnosti zažívá renesanci. Činžovní dům má společnou vstupní halu a některé další prostory, jako sklepy, prádelny, sušárny, půdy, dvory a podobně a poskytuje nájemníkům více vlastního prostoru.
Činžovní dům bývá plně funkční, ale zachovává si určitou osobitost.


Co je to Činžovní dům? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Činžovní dům. Co znamená odborný pojem Činžovní dům z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Činžovní dům s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Činžovní dům je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, heslo, terminologie, význam, stavebnictví, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, přesný výraz, definice, stavebnictví, co je to Činžovní dům?, odborné názvosloví, termín, přesný význam, wiki, lexikon, popis


Pojem Činžovní dům je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Činžovní dům?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nájemní dům, někdy též činžovní dům či činžák, popřípadě bytový dům, je stavební objekt s více byty, v nichž bydlí nájemníci a za to odvádí majiteli bytu či domu platbu nazývanou nájem nebo také činže. Jednotliví nájemníci bytů mohou užívat společné prostory domu, mezi něž patří vstupní haly a chodby se schodišti, popřípadě i výtahem, dále sklepy, prádelny, půdy, sušárny či dvorky, popřípadě i zahrada.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činžovní dům ve Wikimedia Commons

Najít termín Činžovní dům ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Činžovní dům ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Činžovní dům ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Činžovní dům ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Činžovní dům na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Činžovní dům například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Činžovní dům? resp. jaká je definice termínu Činžovní dům? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činžovní dům, odpověď na dotaz co je to Činžovní dům?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Šarlatán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!