Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Co to je Báje? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Báje?

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Báje? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Báje je v sekci Literatura

Klíčová slova: názvosloví, co je to Báje?, popis, význam pojmu, význam slova, wiki, formulace, lexikon, slovník, definice pojmu, Literatura, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, odborný výraz, informace, termín, vysvětlení


Pojem Báje je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báje? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báje ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Báje na Google.cz

Hledat termín Báje ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Báje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Báje ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Báje ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Báje? resp. jaký je význam pojmu Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Šochet? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde