Co je to?
Definice odborného termínu, slova Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Co je Báje?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Báje?

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Báje patří do sekce literatura

Klíčová slova: co znamená, co to je, literatura, literatura, názvosloví, definice pojmu, definice, slovo, přesný výraz, význam slova, informace, slovník, přesný význam, termín, význam pojmu, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Báje je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Báje?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Pro více informací o heslu Báje zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Báje ve Wikislovníku

Najít termín Báje na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Báje na Youtube

Najít výraz Báje ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Báje ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Báje ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Báje? resp. jaký je význam slova Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Michal Pavlíček? Znáte a víte kdo je Vozataj? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihovna, báje, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde