Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Co to je Báje? Význam slova

Co znamená termín Báje? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Báje sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Báje patří do sekce Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, Literatura, terminus technicus, význam pojmu, heslo, přesný význam, Báje, terminologie, informace, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, lexikon, slovo, co to je, vysvětlení


Pojem Báje je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Báje můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Báje na Google.cz

Zkusit najít slovo Báje ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báje ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Báje ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Báje ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báje ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Báje? resp. co znamená Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Jodie Foster? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde