Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Co je to Báje? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Báje?

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Báje s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Báje patří do kategorie literatura

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Báje?, názvosloví, formulace, terminologie, synonymum, odborný výraz, co znamená, informace, definice, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, literatura, pojem, přesný výraz, slovník, popis


Pojem Báje je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Báje?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báje ve Wikimedia Commons

Najít výraz Báje ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Báje ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Báje ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Báje ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Báje na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Báje? resp. co to je Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Režisér? Znáte a víte kdo je Vozataj? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Báje hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde