Co je to?
Definice výrazu, termínu Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Co je Báje? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Báje?

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Báje s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Báje je v kategorii literatura

Klíčová slova: slovník, lexikon, Báje, názvosloví, slovo, význam slova, definice pojmu, popis, heslo, co je to Báje?, wiki, termín, literatura, terminologie, význam, definice, odborný výraz, informace


Pojem Báje je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báje? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Pro další informace o termínu Báje zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Báje ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Báje ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Báje ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Báje ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báje ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Báje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Báje? resp. jaká je definice slova Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Vozataj? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde