Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Co to je Báje? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Báje

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Báje. Co znamená pojem Báje z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Báje sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Báje je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, význam slova, vysvětlení, slovník, co znamená, definice pojmu, heslo, lexikon, přesný význam, formulace, wiki, Literatura, co to je, slovo, význam pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, pojem


Pojem Báje je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Báje můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Báje ve Wikislovníku

Najít heslo Báje ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Báje na Youtube

Najít pojem Báje na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báje ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Báje ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Báje? resp. co znamená slovo Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Šochet? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde