Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Co je to Báje? Význam slova

Co znamená termín Báje? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V literatuře označuje slovo báje (nebo také mýtus) epický literární útvar (mající děj), psaný buď jako próza, nebo ve verších. Jet o text, který vypráví o dávných událostech. Nejedná se o historicky věrný zdroj informací, ale spíše o tradiční vyprávění např. o stvoření světa, vzniku říše a podobně. Báje najdeme v kultuře téměř všech starověkých národů.


Co je to Báje? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báje. Co znamená odborný pojem Báje z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Báje? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Báje je v kategorii literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, slovník, Báje, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, popis, literatura, vysvětlení, informace, synonymum, co to je, co znamená, definice, wiki, terminologie


Pojem Báje je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Báje?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mýtus (řecky μύθος, vyprávění) je „symbolické vyprávění vyjadřující víru v plnost a celistvost nadčasového řádu“, typicky báje, tradiční, obvykle anonymní epický útvar, který dává odpovědi, aniž by kladl nějaké otázky. Vznikl totiž v neproblematickém světě, kde pro individuální tázání a pochybnosti nebylo místo. Je to tradovaný příběh (řetězec příběhů či vyprávění), které nesdělují informace, nýbrž vyvolávají prostřednictvím obrazů dojem hlubšího porozumění celku světa nebo nějaké jeho podstatné části v jejich významu pro lidský život.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Báje ve Wikislovníku

Najít výraz Báje na Google.cz

Najít termín Báje ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báje ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Báje ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Báje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Báje například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Báje? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Báje? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báje, odpověď na dotaz co je to Báje?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Báje v jiné sekci než literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde