Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co to je Filipika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Filipika

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Filipika můžete sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Filipika je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, informace, formulace, heslo, synonymum, význam pojmu, názvosloví, popis, co to je, pojem, slovník, literatura, definice pojmu, Filipika, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, co je to Filipika?


Pojem Filipika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Filipika?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pojem filipika byl převzat z díla vynikajícího řeckého řečníka Démosthena, Filipiky (Řečník Démosthénés byl vůdcem protimakedonské strany a nenáviděl Filipa II., jeho řeči byly nazvány Filipikami). Spis byl zaměřen proti otci Alexandra Velikého Filipovi II. Makedonskému a jeho politice podmaňování si řeckých států. Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky.
S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filipika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Filipika na Google.cz

Zkusit najít heslo Filipika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Filipika ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Filipika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Filipika? resp. co znamená slovo Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je Jožo Ráž? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Filipika i v jiné části webu než je kategorie literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.