Co je to?
Výraz, termín, definice slova Filipika. Co znamená odborný pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co je to Filipika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Filipika?

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Filipika. Co znamená odborný pojem Filipika z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Filipika se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: co znamená, heslo, význam slova, vysvětlení, definice, definice pojmu, co je to Filipika?, terminus technicus, synonymum, pojem, význam pojmu, názvosloví, přesný význam, slovo, informace, wiki, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Filipika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Filipika?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem filipika byl převzat z díla vynikajícího řeckého řečníka Démosthena, Filipiky (Řečník Démosthénés byl vůdcem protimakedonské strany a nenáviděl Filipa II., jeho řeči byly nazvány Filipikami). Spis byl zaměřen proti otci Alexandra Velikého Filipovi II. Makedonskému a jeho politice podmaňování si řeckých států. Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky.
S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Filipika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Filipika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Filipika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Filipika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Filipika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Filipika? resp. jaká je definice slova Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Ivan Roubal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.