Co je to?
Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co je to Filipika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Filipika?

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filipika se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: Filipika, pojem, Literatura, názvosloví, význam slova, lexikon, terminologie, terminus technicus, definice, co znamená, význam pojmu, informace, popis, přesný výraz, slovník, wiki, přesný význam, slovo


Pojem Filipika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Filipika?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem filipika byl převzat z díla vynikajícího řeckého řečníka Démosthena, Filipiky (Řečník Démosthénés byl vůdcem protimakedonské strany a nenáviděl Filipa II., jeho řeči byly nazvány Filipikami). Spis byl zaměřen proti otci Alexandra Velikého Filipovi II. Makedonskému a jeho politice podmaňování si řeckých států. Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky.
S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Filipika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Filipika na Google.cz

Vyhledat slovo Filipika ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Filipika ve Wikislovníku

Vyhledat termín Filipika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Filipika? resp. co přesně označuje termín Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.