Co je to?
Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co je to Filipika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Filipika

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Filipika s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Filipika patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: termín, synonymum, pojem, Filipika, přesný výraz, popis, slovo, odborné názvosloví, formulace, co je to Filipika?, názvosloví, význam pojmu, Literatura, význam, co znamená, definice, Literatura, slovník


Pojem Filipika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Filipika v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Filipika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filipika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Filipika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Filipika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filipika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Filipika? resp. co znamená výraz Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Perníkář? Znáte a víte kdo je Prostitutka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.