Co je to?
Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co je to Filipika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Filipika

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Filipika. Co znamená pojem Filipika z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Filipika s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Filipika se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice, terminologie, slovník, Filipika, význam pojmu, informace, přesný význam, odborný výraz, význam, synonymum, popis, wiki, termín, terminus technicus, slovo, lexikon, definice pojmu, význam slova


Pojem Filipika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Filipika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem filipika byl převzat z díla vynikajícího řeckého řečníka Démosthena, Filipiky (Řečník Démosthénés byl vůdcem protimakedonské strany a nenáviděl Filipa II., jeho řeči byly nazvány Filipikami). Spis byl zaměřen proti otci Alexandra Velikého Filipovi II. Makedonskému a jeho politice podmaňování si řeckých států. Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky.
S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Filipika na Google.cz

Hledat videa s názvem Filipika na Youtube

Najít termín Filipika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Filipika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Filipika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Filipika? resp. jaký je význam slova Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Prostitutka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Filipika i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.