Co je to?
Výraz, termín, definice slova Filipika. Co znamená odborný pojem Filipika z kategorie Literatura?

Co je Filipika?

Co znamená termín Filipika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Filipika je pojem, který používal již proslulý řecký řečník Demosthénés. Ten je autorem spisu Filipiky, zaměřeném na ostrou kritiku charakteru a činů Filipa II. (otec Alexandra Velikého Makedonského). Šlo zde o jeho přístup k porobování si řeckých států.
d té doby se jako filipiky označují kritiky, útočné projevy, popřípadě polemická vystoupení.


Co je to Filipika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Filipika. Co znamená odborný pojem Filipika z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Filipika? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Filipika je v kategorii literatura

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, popis, lexikon, slovník, definice, co je to Filipika?, terminologie, formulace, význam pojmu, literatura, synonymum, přesný výraz, heslo, Filipika, co to je, literatura, vysvětlení


Pojem Filipika je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Filipika můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pojem filipika byl převzat z díla vynikajícího řeckého řečníka Démosthena, Filipiky (Řečník Démosthénés byl vůdcem protimakedonské strany a nenáviděl Filipa II., jeho řeči byly nazvány Filipikami). Spis byl zaměřen proti otci Alexandra Velikého Filipovi II. Makedonskému a jeho politice podmaňování si řeckých států. Pojem filipika pak zůstal zachován pro typ polemických a útočných projevů nebo symbolem ostré kritiky.
S pojmem se setkáváme např. v díle Jana Blahoslava Filipiky proti misomusům, tj. ostré, plamenné řeči proti nepřátelům vzdělání.

Více informací o slovu Filipika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Filipika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Filipika na Google.cz

Vyhledat výraz Filipika na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Filipika ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filipika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Filipika? resp. co to je Filipika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipika, odpověď na dotaz co je to Filipika?. Víte např. kdo to je Coco Chanel? Znáte a víte kdo je Eva Machourková? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Filipika v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihovna, filipika, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.