Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chtíč. Co znamená pojem Chtíč z kategorie Psychologie?

Co je to Chtíč? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chtíč

Chtíč je druhem citu. Jedná se o velmi silnou touhu různých forem. Může se týkat různých oblastí života – lidského těla (touha po sexu, vědomostí, moci, jídla a dalších tužeb.
Pojem chtíč se často vyskytuje v náboženství, kde má toto označení negativní význam a je považováno za něco nemorálního. Kladný výraz pro morální touhu, která člověku přísluší, je pak vášeň.


Co je to Chtíč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chtíč. Co znamená pojem Chtíč z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Chtíč? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chtíč patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: význam, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, přesný význam, přesný výraz, slovo, informace, slovník, termín, Psychologie, formulace, co je to Chtíč?, odborné názvosloví, pojem, popis, názvosloví, terminus technicus


Pojem Chtíč je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chtíč? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chtíč je emoce nebo pocit intenzivní touhy v těle. Chtíč může mít jakoukoli formu, jako je například touha po vědění, touha po sexu nebo touha po moci. Chtíč může zahrnovat i všední formy jako je touha po jídle (ne potřeba jídla).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Chtíč ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chtíč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Chtíč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chtíč ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Chtíč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Chtíč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chtíč například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Chtíč? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chtíč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chtíč, odpověď na dotaz co je to Chtíč?. Víte např. kdo to je Jozef Tiso? Znáte a víte kdo je Andrej Babiš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?