Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chtíč. Co znamená pojem Chtíč z kategorie Psychologie?

Co je to Chtíč? Význam slova

Co znamená termín Chtíč? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chtíč je druhem citu. Jedná se o velmi silnou touhu různých forem. Může se týkat různých oblastí života – lidského těla (touha po sexu, vědomostí, moci, jídla a dalších tužeb.
Pojem chtíč se často vyskytuje v náboženství, kde má toto označení negativní význam a je považováno za něco nemorálního. Kladný výraz pro morální touhu, která člověku přísluší, je pak vášeň.


Co je to Chtíč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chtíč. Co znamená pojem Chtíč z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chtíč? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chtíč je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, význam pojmu, terminologie, co znamená, popis, slovník, odborné názvosloví, co to je, Psychologie, vysvětlení, co je to Chtíč?, slovo, Chtíč, informace, názvosloví, lexikon, terminus technicus


Pojem Chtíč je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chtíč? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chtíč je emoce nebo pocit intenzivní touhy v těle. Chtíč může mít jakoukoli formu, jako je například touha po vědění, touha po sexu nebo touha po moci. Chtíč může zahrnovat i všední formy jako je touha po jídle (ne potřeba jídla).

Další informační zdroje o slovu Chtíč

Hledat termín Chtíč na Google.cz

Najít slovo Chtíč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Chtíč ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Chtíč ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chtíč na Youtube

Vyhledat pojem Chtíč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chtíč například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chtíč? resp. jaká je definice termínu Chtíč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chtíč, odpověď na dotaz co je to Chtíč?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Ludvík Svoboda? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Chtíč hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?