Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rmut. Co znamená pojem Rmut z kategorie Různé?

Co je Rmut? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rmut?

Ve vinařství se jako rmut označuje hmota vzniklá rozemletím bobulí vinné révy. Rmut se dále lisuje (pro výrobu moštu) nebo fermentuje (kvasí) v případě výroby vína.

Co je to Rmut? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rmut. Co znamená pojem Rmut z kategorie Různé?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rmut? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Rmut patří do sekce různé

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, význam, názvosloví, co je to Rmut?, definice, co znamená, wiki, význam slova, terminus technicus, informace


Pojem Rmut je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rmut? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Rmut je hmota tvořená rozemletými bobulemi vinné révy, která vzniká při výrobě vína. Hrozny vinné révy nejprve zbaví stopek a třapin a pak se rozemelou. K tomuto procesu se používají tzv. mlýnkoodzrňovače. V další fázi výroby se rmut lisuje nebo fermentuje. Lisováním rmutu se získává mošt. Při výrobě bílého nebo růžového vína se rmut lisuje již několik hodin po rozemletí. Při výrobě červeného vína se rmut fermentuje. Nechá se několik dnů stát a nakvášet. Červené barvivo ze slupek se tak vyluhuje do rmutu a dodá mu typickou barvu.

Další informace o pojmu Rmut hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Rmut ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Rmut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rmut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Rmut ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rmut na Youtube

Hledat frázi Rmut ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rmut například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Rmut? resp. co znamená výraz Rmut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rmut, odpověď na dotaz co je to Rmut?. Víte např. kdo to je Anarchokapitalista? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci různé. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.