Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co to je Kodifikace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kodifikace

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.


Co je to Kodifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kodifikace můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kodifikace je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, wiki, formulace, vysvětlení, Právo, význam slova, odborné názvosloví, slovník, co znamená, lexikon, termín, názvosloví, co je to Kodifikace?, synonymum, význam, pojem, terminus technicus


Pojem Kodifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kodifikace dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kodifikace je proces tvorby psaného práva ve formě zákoníku nebo řádu. Kodifikované právní předpisy má v současnosti většina států. V Česku jsou uveřejňovány ve Sbírce zákonů.
Kodifikací práva rozumíme legislativní činnost směřující k soustavnému systematickému zpracování právních norem celého právního odvětví nebo jeho podstatné části. Výsledkem kodifikační legislativní činnosti je zákoník (kodex). Českým slovem lze vyjádřit kodifikaci jako uzákonění. Kodifikace mají klíčový význam ve vývoji právní kultury kontinentálně-evropského typu.

Více informací o pojmu Kodifikace lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Kodifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kodifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kodifikace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kodifikace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kodifikace na Youtube

Najít slovo Kodifikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kodifikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kodifikace? resp. jaký je přesný význam slova Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.