Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co to je Kodifikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kodifikace?

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.


Co je to Kodifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Kodifikace můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kodifikace je v kategorii Právo

Klíčová slova: termín, wiki, názvosloví, co znamená, formulace, heslo, definice pojmu, synonymum, popis, lexikon, informace, Právo, Právo, slovo, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Kodifikace?


Pojem Kodifikace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kodifikace můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kodifikace je proces tvorby psaného práva ve formě zákoníku nebo řádu. Kodifikované právní předpisy má v současnosti většina států. V Česku jsou uveřejňovány ve Sbírce zákonů.
Kodifikací práva rozumíme legislativní činnost směřující k soustavnému systematickému zpracování právních norem celého právního odvětví nebo jeho podstatné části. Výsledkem kodifikační legislativní činnosti je zákoník (kodex). Českým slovem lze vyjádřit kodifikaci jako uzákonění. Kodifikace mají klíčový význam ve vývoji právní kultury kontinentálně-evropského typu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Kodifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kodifikace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kodifikace ve Wikislovníku

Hledat slovo Kodifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kodifikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Kodifikace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kodifikace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kodifikace? resp. jaký je význam slova Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Terorista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.