Co je to?
Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Co je Kodifikace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kodifikace?

Kodifikace znamená uzákonění. Jedná se tedy o vytvoření písemné podoby práva do formy řádu nebo zákoníku. Je to tedy legislativní činnost, při které se soustavně a systematicky zpracovávají právní normy určitého právního odvětví. Výsledkem takové činnosti je zákoník. Díky kodifikaci se dá lépe orientovat v právním obsahu, snadněji se vykládá a uvádí právo do praxe.
Pojem kodifikace se užívá i v jazykovědě a znamená zápis nebo systemizaci, tedy stanovování a zachycování norem spisovného jazyka.


Co je to Kodifikace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kodifikace. Co znamená odborný pojem Kodifikace z kategorie Právo?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kodifikace? s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kodifikace je v sekci právo

Klíčová slova: formulace, termín, pojem, terminologie, přesný výraz, právo, wiki, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, heslo, popis, definice pojmu, co je to Kodifikace?, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Kodifikace je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kodifikace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kodifikace je proces tvorby psaného práva ve formě zákoníku nebo řádu. Kodifikované právní předpisy má v současnosti většina států. V Česku jsou uveřejňovány ve Sbírce zákonů.
Kodifikací práva rozumíme legislativní činnost směřující k soustavnému systematickému zpracování právních norem celého právního odvětví nebo jeho podstatné části. Výsledkem kodifikační legislativní činnosti je zákoník (kodex). Českým slovem lze vyjádřit kodifikaci jako uzákonění. Kodifikace mají klíčový význam ve vývoji právní kultury kontinentálně-evropského typu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Kodifikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Kodifikace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kodifikace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Kodifikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kodifikace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kodifikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kodifikace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Kodifikace? resp. co přesně znamená slovo Kodifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kodifikace, odpověď na dotaz co je to Kodifikace?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kodifikace v jiné sekci než právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.