Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Derivace?

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Derivace? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Derivace se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, pojem, lexikon, význam pojmu, přesný význam, synonymum, přesný výraz, co znamená, informace, význam, co je to Derivace?, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, termín


Pojem Derivace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Derivace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Derivace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Derivace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Derivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Derivace? resp. co označuje slovo Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Jan Hus? Znáte a víte kdo je Pastor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.