Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Derivace?

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Derivace se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, odborný výraz, termín, přesný výraz, význam pojmu, slovník, Derivace, popis, heslo, význam slova, přesný význam, informace, odborné názvosloví, definice, lexikon, co to je, co znamená


Pojem Derivace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Derivace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Derivace na Google.cz

Hledat videa s názvem Derivace na Youtube

Vyhledat heslo Derivace ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Derivace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Derivace? resp. co přesně označuje termín Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Michael Douglas? Znáte a víte kdo je Kněz? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.