Co je to?
Definice výrazu Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je Derivace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Derivace

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Derivace? s vašimi známými a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Derivace je v sekci matematika

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, přesný význam, slovo, matematika, význam slova, termín, co je to Derivace?, co to je, wiki, Derivace, matematika, lexikon, význam, definice


Pojem Derivace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Další informace o pojmu Derivace hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Derivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Derivace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Derivace ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Derivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Derivace? resp. co znamená výraz Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Janek Ledecký? Znáte a víte kdo je Kardinál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.