Co je to?
Definice výrazu Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co to je Derivace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Derivace?

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice výrazu Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Derivace? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Derivace je v sekci matematika

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, terminologie, přesný význam, lexikon, matematika, Derivace, matematika, termín, slovník, význam, co to je, co je to Derivace?, definice, popis, pojem, heslo, odborný výraz


Pojem Derivace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Derivace na Google.cz

Hledat heslo Derivace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Derivace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Derivace? resp. jaký je přesný význam slova Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Kněz? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.