Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Derivace

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Derivace) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Derivace patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: lexikon, Matematika, informace, Derivace, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, co to je, názvosloví, co je to Derivace?, přesný výraz, slovo, formulace, Matematika, význam, terminologie, slovník, význam slova


Pojem Derivace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Pro více informací o heslu Derivace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Derivace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Derivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Derivace na Youtube

Najít termín Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Derivace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Derivace? resp. jaký je význam slova Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Pastor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Derivace hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.