Co je to?
Výraz, termín, definice slova Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Derivace

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Derivace s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Derivace se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, význam, wiki, matematika, názvosloví, popis, formulace, heslo, pojem, informace, matematika, definice, terminologie, co to je, význam slova, lexikon, definice pojmu


Pojem Derivace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Derivace?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Derivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Derivace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Derivace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Derivace? resp. co označuje slovo Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Kněz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.