Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je to Derivace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Derivace?

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derivace. Co znamená pojem Derivace z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Derivace se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, přesný význam, co to je, význam, terminologie, definice, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, slovník, co je to Derivace?, Matematika, definice pojmu, lexikon, synonymum, wiki


Pojem Derivace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derivace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Více informací o pojmu Derivace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derivace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Derivace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Derivace ve Wikislovníku

Najít slovo Derivace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derivace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Derivace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Nihilista? Znáte a víte kdo je Prelát? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.