Co je to?
Výraz, termín, definice slova Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Co je Derivace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Derivace

Změna obrazového vyjádření určité matematické funkce v případě, dojde-li k nekonečně malé změně vstupních hodnot této funkce. Názorným příkladem je vyjádření rovnice tečny (přímky, která má s křivkou společný jenom jeden dotykový bod) ke grafu funkce v libovolném bodě jejího průběhu. Derivace se objevuje už v 17. století jako řešení geometrických a fyzikálních problémů.


Co je to Derivace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Derivace. Co znamená odborný pojem Derivace z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Derivace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Derivace je v kategorii matematika

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, přesný význam, popis, slovník, význam slova, Derivace, pojem, terminologie, termín, význam pojmu, co je to Derivace?, slovo, informace, odborné názvosloví, co znamená, matematika, formulace


Pojem Derivace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Derivace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Derivace je důležitý pojem matematické analýzy a základ diferenciálního počtu. Derivace nějaké funkce je změna (růst či pokles) obrazu této funkce v poměru k (ideálně) nekonečně malé změně jejích argumentů. Opačným procesem k derivování je integrování.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Derivace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Derivace ve Wikislovníku

Hledat frázi Derivace ve Wikizdrojích

Najít heslo Derivace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Derivace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Derivace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Derivace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Derivace? resp. co znamená Derivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derivace, odpověď na dotaz co je to Derivace?. Víte např. kdo to je Jan Sarkander? Znáte a víte kdo je Kardinál? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Derivace i v jiných kategoriích (než matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, matematicka pyramida, derivace, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.