Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Olovnice. Co znamená pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Co je Olovnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Olovnice?

Olovnice je název pro nástroj určený k měření vzdálenosti ve svislém směru a k určení tohoto svislého směru. Jeho základem je pletené vlákno a závaží o větší váze. Protože závaží bylo vyráběno z olova, nese přístroj právě název olovnice.
Nástroj se využívá ve stavebnictví a dokáže nejpřesněji určit svislici. Používá se také jako hloubkoměr při měření hloubky různých vodních ploch, vrtů, studen, šachet a dalších podzemních prostor.


Co je to Olovnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Olovnice. Co znamená pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Olovnice s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Olovnice se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: wiki, přesný význam, význam, definice pojmu, formulace, termín, co znamená, terminologie, názvosloví, definice, nástroje, slovník, terminus technicus, co je to Olovnice?, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, nástroje


Pojem Olovnice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Olovnice?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Olovnice je jednoduchý přístroj, sloužící k určování svislého směru a k měření svislých vzdáleností (výška, hloubka). Skládá se z vlákna (provázku nebo lana; lano musí být pletené, protože levné stáčené se při zatížení točí) a těžkého závaží. Závaží bývá někdy vyrobeno z olova, odtud název. Podle fyzikálních zákonů olovnice směřuje na střed zeměkoule.

Hledejte výraz Olovnice v dalších zdrojích

Najít heslo Olovnice ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olovnice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Olovnice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Olovnice na Youtube

Vyhledat výraz Olovnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Olovnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Olovnice například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Olovnice? resp. co znamená slovo Olovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Olovnice, odpověď na dotaz co je to Olovnice?. Víte např. kdo to je Ludra? Znáte a víte kdo je Nástrojař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Olovnice i v jiné sekci než v nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.