Co je to?
Výraz, termín, definice slova Olovnice. Co znamená odborný pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Co je to Olovnice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Olovnice

Olovnice je název pro nástroj určený k měření vzdálenosti ve svislém směru a k určení tohoto svislého směru. Jeho základem je pletené vlákno a závaží o větší váze. Protože závaží bylo vyráběno z olova, nese přístroj právě název olovnice.
Nástroj se využívá ve stavebnictví a dokáže nejpřesněji určit svislici. Používá se také jako hloubkoměr při měření hloubky různých vodních ploch, vrtů, studen, šachet a dalších podzemních prostor.


Co je to Olovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Olovnice. Co znamená odborný pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Olovnice sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Olovnice patří do sekce nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, popis, přesný výraz, definice, Olovnice, formulace, definice pojmu, terminologie, význam slova, přesný význam, slovo, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, co je to Olovnice?, co to je, lexikon


Pojem Olovnice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Olovnice?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Olovnice je jednoduchý přístroj, sloužící k určování svislého směru a k měření svislých vzdáleností (výška, hloubka). Skládá se z vlákna (provázku nebo lana; lano musí být pletené, protože levné stáčené se při zatížení točí) a těžkého závaží. Závaží bývá někdy vyrobeno z olova, odtud název. Podle fyzikálních zákonů olovnice směřuje na střed zeměkoule.

Další zdroje informací

Hledat termín Olovnice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olovnice ve Wikimedia Commons

Najít termín Olovnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Olovnice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Olovnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Olovnice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Olovnice například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Olovnice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Olovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Olovnice, odpověď na dotaz co je to Olovnice?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Typograf? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Olovnice hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.