Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Olovnice. Co znamená pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Co to je Olovnice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Olovnice

Olovnice je název pro nástroj určený k měření vzdálenosti ve svislém směru a k určení tohoto svislého směru. Jeho základem je pletené vlákno a závaží o větší váze. Protože závaží bylo vyráběno z olova, nese přístroj právě název olovnice.
Nástroj se využívá ve stavebnictví a dokáže nejpřesněji určit svislici. Používá se také jako hloubkoměr při měření hloubky různých vodních ploch, vrtů, studen, šachet a dalších podzemních prostor.


Co je to Olovnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Olovnice. Co znamená pojem Olovnice z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Olovnice? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Olovnice se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, co to je, odborné názvosloví, Olovnice, význam pojmu, vysvětlení, popis, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, informace, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, co je to Olovnice?, slovník, slovo, co znamená


Pojem Olovnice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Olovnice? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Olovnice je jednoduchý přístroj, sloužící k určování svislého směru a k měření svislých vzdáleností (výška, hloubka). Skládá se z vlákna (provázku nebo lana; lano musí být pletené, protože levné stáčené se při zatížení točí) a těžkého závaží. Závaží bývá někdy vyrobeno z olova, odtud název. Podle fyzikálních zákonů olovnice směřuje na střed zeměkoule.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Olovnice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Olovnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Olovnice ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Olovnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Olovnice na Google.cz

Vyhledat heslo Olovnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Olovnice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Olovnice? resp. jaká je definice termínu Olovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Olovnice, odpověď na dotaz co je to Olovnice?. Víte např. kdo to je Anatom? Znáte a víte kdo je Kriminalista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.