Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ragby. Co znamená odborný pojem Ragby z kategorie Sport?

Co je to Ragby? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ragby

Ragby, v angličtině rugby football je druh míčového sportu, který má tradici již od 19. století. Pochází z Anglie, z města Rugby, po kterém hra získala jméno. V tomto druhu fotbalu běží hráč s míčem v ruce. Nahrává se jen dozadu nebo do strany. Za určitých podmínek lze do míče i kopnout. Postupně se hra rozdělila na typ s patnácti nebo s třinácti hráči. Hry mají odlišná pravidla. Z tohoto základu se pak vznikl také kanadský, americký nebo australský fotbal.
Proti sobě hrají vždy dva týmy, hřiště připomíná fotbalové. Hrací čas je 2 x 40 minut. Na každém konci hřiště je branka a brankové pásmo. Sem je nutno míč dopravit a položit na zem. Jedná se o značně nebezpečný sport, při ragby dochází k mnoha zraněním, vrcholoví sportovci mívají potíže s pohybovým aparátem.


Co je to Ragby? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ragby. Co znamená odborný pojem Ragby z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ragby? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Ragby je v kategorii sport

Klíčová slova: terminologie, význam slova, popis, sport, lexikon, wiki, Ragby, co je to Ragby?, přesný význam, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, odborný výraz, slovo, heslo, přesný výraz


Pojem Ragby je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ragby?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ragby (anglicky rugby football nebo jen rugby) je míčový sport, který se rozšířil v 19. století v Anglii. Své počátky sdílí s fotbalem. V první polovině 19. století se ve škole ve městě Rugby, podle kterého je hra pojmenována, prosadil typ fotbalu, ve kterém může hráč běžet s míčem v rukou. V druhé polovině 19. století se z původního ragby staly dva sporty s odlišnými pravidly: rugby union (patnáctkové ragby, česky „ragby“, rozšířenější varianta s 15 hráči na každé straně) a rugby league (třináctkové ragby, česky „třináctky“, se 13 hráči), ze kterých se postupem času vyvinuly i další varianty.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Ragby na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ragby ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ragby ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Ragby na Google.cz

Najít výraz Ragby ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ragby ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ragby například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ragby? resp. jaká je definice slova Ragby? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ragby, odpověď na dotaz co je to Ragby?. Víte např. kdo to je David Rath? Znáte a víte kdo je Baron Prášil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.