Co je to?
Odborný výraz, definice slova Živnost. Co znamená slovo Živnost z kategorie Ekonomie?

Co je Živnost?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Živnost?

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.


Co je to Živnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Živnost. Co znamená slovo Živnost z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Živnost s jinými lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Živnost patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: popis, slovník, synonymum, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, termín, ekonomie, wiki, vysvětlení, definice, co znamená, názvosloví, terminologie, co je to Živnost?, význam pojmu, pojem, přesný význam


Pojem Živnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Živnost píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Živnost na Google.cz

Hledat heslo Živnost na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Živnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Živnost ve Wikislovníku

Najít slovo Živnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Živnost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Živnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Živnost? resp. co je to Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Metrolog? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.