Co je to?
Výraz, termín, definice slova Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Živnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Živnost?

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.


Co je to Živnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Živnost? Potom se o definici podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Živnost se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, ekonomie, termín, wiki, odborný výraz, informace, pojem, slovník, terminologie, ekonomie, přesný výraz, definice, lexikon, synonymum, vysvětlení, význam slova, Živnost


Pojem Živnost je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Živnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Další informace o pojmu Živnost hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Živnost ve Wikislovníku

Hledat heslo Živnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Živnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Živnost na Youtube

Hledat termín Živnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Živnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Živnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Živnost? resp. co se skrývá pod slovem Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Víte např. kdo to je Maisie Williams? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.