Co je to?
Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Živnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Živnost

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.


Co je to Živnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Živnost s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Živnost je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, co to je, wiki, Ekonomie, názvosloví, termín, přesný význam, Ekonomie, slovník, vysvětlení, Živnost, co je to Živnost?, význam, informace, lexikon, popis, synonymum


Pojem Živnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Živnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Živnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Živnost na Youtube

Vyhledat termín Živnost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Živnost ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Živnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Živnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Živnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Živnost? resp. jaký je význam pojmu Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.