Co je to?
Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Co je to Živnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Živnost?

Podnikání v určitém oboru, které člověk provozuje dlouhodobě, samostatně a nezávisle na dalších osobách. Za všechny úspěchy i nezdary ve svém podnikání ručí svým vlastním jménem a nese za ně i finanční odpovědnost. Jeho cílem je především dosáhnout v podnikání zisk. Pro provozování živnosti musí mít oprávnění.


Co je to Živnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Živnost. Co znamená odborný pojem Živnost z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Živnost se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam, co to je, lexikon, definice pojmu, názvosloví, Živnost, slovník, Ekonomie, odborné názvosloví, wiki, synonymum, terminologie, definice, přesný výraz, co je to Živnost?, heslo, význam pojmu, význam slova


Pojem Živnost je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Živnost?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Živnost je soustavná podnikatelská činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku. V Česku provozování živností upravuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (tzv. živnostenský zákon).

Zkuste zjistit více informací o slovu Živnost v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Živnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Živnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Živnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Živnost na Youtube

Vyhledat slovo Živnost ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Živnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Živnost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Živnost? resp. co vlastně znamená slovo Živnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Živnost, odpověď na dotaz co je to Živnost?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.