Co je to?
Definice odborného termínu, slova Republika. Co znamená pojem Republika z kategorie Politika?

Co je to Republika? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Republika

Republika je pojmenování pro formu státu. Jméno získala republika z latiny, kde spojení slov res publica znamená věc veřejná. Jedná se takovou formu státního uspořádání, ve kterém vládne hlava státu a parlament. Všichni jsou voleni pouze na určitou dobu.
Počet republik z historického hlediska narůstá a vysoce převyšuje jiné formy státu. Existuje více druhů republik, jako jsou prezidentská republika, parlamentní republika, socialistická republika a další.


Co je to Republika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Republika. Co znamená pojem Republika z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Republika) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Republika patří do kategorie Politika

Klíčová slova: popis, co to je, názvosloví, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, wiki, pojem, Politika, vysvětlení, co je to Republika?, přesný výraz, význam slova, termín, co znamená, synonymum, význam pojmu


Pojem Republika je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Republika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Republika na Youtube

Hledat výraz Republika ve Wikipedii

Najít termín Republika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Republika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Republika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Republika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Republika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Republika? resp. jaký je přesný význam slova Republika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Republika, odpověď na dotaz co je to Republika?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Pedagog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.