Co je to?
Definice výrazu, termínu Věrnost. Co znamená odborný pojem Věrnost z kategorie Psychologie?

Co je Věrnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Věrnost

Věrnost je název vlastnosti, který vychází z pojmů věrný a víra, opravdovost, pravdivost. Její podstatou je dodržení určitého slibu, spolehlivosti a pevného vztahu. Nejčastěji se pojem užívá v manželském vztahu, dále v různých myšlenkových nebo programových uskupeních. Tato ctnost je nejdůležitější i pro přátelství.
Věrnost znamená, že se jeden člověk může spolehnout na druhého. V manželství se manželé k věrnosti zavazují slavnostním slibem. Téma věrnosti je podstatou zápletky mnoha uměleckých děl.


Co je to Věrnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Věrnost. Co znamená odborný pojem Věrnost z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Věrnost? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Věrnost je v kategorii psychologie

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, terminus technicus, co znamená, definice, termín, wiki, co je to Věrnost?, terminologie, význam, přesný výraz, význam slova, formulace, vysvětlení, synonymum, pojem, význam pojmu, popis


Pojem Věrnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Věrnost?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Věrnost znamená dlouhodobou pevnost a spolehlivost nějakého vztahu, pevné zachovávání slibu či přísahy, případně loajalitu. Užívá se hlavně o vztahu mezi manžely a přáteli, vůči nějaké myšlence, skupině nebo programu a platí jako ctnost. V historii měla velký význam věrnost panovníkovi nebo lennímu pánovi. Opakem věrnosti je nevěra, věrolomnost, případně zrada. V metaforickém smyslu se užívá i o správné a přesné reprodukci („věrnost podoby“).

Další informační zdroje

Hledat výraz Věrnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Věrnost na Youtube

Vyhledat slovo Věrnost ve Wikislovníku

Hledat frázi Věrnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Věrnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Věrnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Věrnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Věrnost? resp. co se skrývá pod slovem Věrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věrnost, odpověď na dotaz co je to Věrnost?. Víte např. kdo to je Tomáš Zástěra? Znáte a víte kdo je Michal Strnad? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Věrnost hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.