Co je to?
Výraz, termín, definice slova Věrnost. Co znamená odborný pojem Věrnost z kategorie Psychologie?

Co je to Věrnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Věrnost?

Věrnost je název vlastnosti, který vychází z pojmů věrný a víra, opravdovost, pravdivost. Její podstatou je dodržení určitého slibu, spolehlivosti a pevného vztahu. Nejčastěji se pojem užívá v manželském vztahu, dále v různých myšlenkových nebo programových uskupeních. Tato ctnost je nejdůležitější i pro přátelství.
Věrnost znamená, že se jeden člověk může spolehnout na druhého. V manželství se manželé k věrnosti zavazují slavnostním slibem. Téma věrnosti je podstatou zápletky mnoha uměleckých děl.


Co je to Věrnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Věrnost. Co znamená odborný pojem Věrnost z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Věrnost můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Věrnost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, Psychologie, informace, termín, co znamená, co je to Věrnost?, význam, definice, přesný výraz, Věrnost, vysvětlení, přesný význam, formulace, odborný výraz, názvosloví, co to je, wiki, synonymum


Pojem Věrnost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Věrnost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Věrnost znamená dlouhodobou pevnost a spolehlivost nějakého vztahu, pevné zachovávání slibu či přísahy, případně loajalitu. Užívá se hlavně o vztahu mezi manžely a přáteli, vůči nějaké myšlence, skupině nebo programu a platí jako ctnost. V historii měla velký význam věrnost panovníkovi nebo lennímu pánovi. Opakem věrnosti je nevěra, věrolomnost, případně zrada. V metaforickém smyslu se užívá i o správné a přesné reprodukci („věrnost podoby“).

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Věrnost na Google.cz

Zkusit najít výraz Věrnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Věrnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Věrnost na Youtube

Najít termín Věrnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Věrnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Věrnost například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Věrnost? resp. co je to Věrnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věrnost, odpověď na dotaz co je to Věrnost?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je Vladimir Putin? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.