Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Co je to Veganství? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Veganství?

Veganství je životní styl, způsob myšlení i stravování. Vegani odmítají používat zvířata jako potravu, zdroj jiných surovin nebo jejich jiné využití. Veganství vzniklo v roce 1951. V praxi jde vyškrtnutí veškeré živočišné stravy a také nepoužívání výrobků živočišného původu. Vegani se někdy označují také jako nemléční vegetariáni. Staví se proti jakémukoli vykořisťování zvířat.
Tento životní styl má stále více příznivců, jsou vyráběny potraviny určené přímo pro toto stravování, vhodná jídla nabízejí i mnohé restaurace. Část veganů se však po nějaké době navrací k masité stravě. Lékaři říkají, že strava veganů neposkytuje tělu dostatek některých látek nezbytných pro život. Jejich snížené množství ovlivňuje tělesný výkon, činnost mozku i celkový psychický stav člověka.


Co je to Veganství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Veganství patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Veganství, Jídlo, synonymum, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, terminologie, wiki, slovník, co to je, vysvětlení, význam pojmu, význam, Jídlo, formulace


Pojem Veganství je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veganství? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Veganství je druh stravy, filozofie a životního stylu, postoj spočívající v odmítnutí užívání zvířat k lidskému užitku jakožto surovin či výrobních jednotek. Pojem veganství zavedli v roce 1951 zakladatelé britské The Vegan Society, která zůstává autoritou ohledně definice veganství. Aktuální česká definice veganství zní: „Veganství je způsob života, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívaní zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu.“

Veganské jídlo

Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay
Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Veganství v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Veganství ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Veganství na Google.cz

Vyhledat heslo Veganství ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Veganství ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Veganství na Youtube

Najít výraz Veganství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Veganství například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Veganství? resp. co se přesně ukrývá za slovem Veganství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veganství, odpověď na dotaz co je to Veganství?. Víte např. kdo to je Patrik Tkáč? Znáte a víte kdo je Signalista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.