Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Co je to Veganství? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Veganství?

Veganství je životní styl, způsob myšlení i stravování. Vegani odmítají používat zvířata jako potravu, zdroj jiných surovin nebo jejich jiné využití. Veganství vzniklo v roce 1951. V praxi jde vyškrtnutí veškeré živočišné stravy a také nepoužívání výrobků živočišného původu. Vegani se někdy označují také jako nemléční vegetariáni. Staví se proti jakémukoli vykořisťování zvířat.
Tento životní styl má stále více příznivců, jsou vyráběny potraviny určené přímo pro toto stravování, vhodná jídla nabízejí i mnohé restaurace. Část veganů se však po nějaké době navrací k masité stravě. Lékaři říkají, že strava veganů neposkytuje tělu dostatek některých látek nezbytných pro život. Jejich snížené množství ovlivňuje tělesný výkon, činnost mozku i celkový psychický stav člověka.


Co je to Veganství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Veganství doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Veganství se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: definice, termín, přesný význam, Veganství, informace, význam slova, co je to Veganství?, význam, popis, heslo, lexikon, definice pojmu, co to je, názvosloví, jídlo, význam pojmu, jídlo, slovo


Pojem Veganství je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Veganství? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Veganství je druh stravy, filozofie a životního stylu, postoj spočívající v odmítnutí užívání zvířat k lidskému užitku jakožto surovin či výrobních jednotek. Pojem veganství zavedli v roce 1951 zakladatelé britské The Vegan Society, která zůstává autoritou ohledně definice veganství. Aktuální česká definice veganství zní: „Veganství je způsob života, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívaní zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu.“

Veganské jídlo

Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay
Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Veganství zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Veganství na Youtube

Vyhledat výraz Veganství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Veganství ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Veganství ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Veganství ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Veganství ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Veganství například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Veganství? resp. co znamená Veganství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veganství, odpověď na dotaz co je to Veganství?. Víte např. kdo to je Jiří Beran? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.