Co je to?
Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Co je to Veganství? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Veganství

Veganství je životní styl, způsob myšlení i stravování. Vegani odmítají používat zvířata jako potravu, zdroj jiných surovin nebo jejich jiné využití. Veganství vzniklo v roce 1951. V praxi jde vyškrtnutí veškeré živočišné stravy a také nepoužívání výrobků živočišného původu. Vegani se někdy označují také jako nemléční vegetariáni. Staví se proti jakémukoli vykořisťování zvířat.
Tento životní styl má stále více příznivců, jsou vyráběny potraviny určené přímo pro toto stravování, vhodná jídla nabízejí i mnohé restaurace. Část veganů se však po nějaké době navrací k masité stravě. Lékaři říkají, že strava veganů neposkytuje tělu dostatek některých látek nezbytných pro život. Jejich snížené množství ovlivňuje tělesný výkon, činnost mozku i celkový psychický stav člověka.


Co je to Veganství? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Veganství. Co znamená odborný pojem Veganství z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Veganství? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Veganství je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam slova, slovník, terminologie, Veganství, heslo, definice, lexikon, Jídlo, popis, termín, význam pojmu, wiki, přesný výraz, co znamená, synonymum, přesný význam, co to je, terminus technicus


Pojem Veganství je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Veganství? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Veganství je druh stravy, filozofie a životního stylu, postoj spočívající v odmítnutí užívání zvířat k lidskému užitku jakožto surovin či výrobních jednotek. Pojem veganství zavedli v roce 1951 zakladatelé britské The Vegan Society, která zůstává autoritou ohledně definice veganství. Aktuální česká definice veganství zní: „Veganství je způsob života, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívaní zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu.“

Veganské jídlo

Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay
Příklad veganské stravy. Pizza s hlívou, paprikou a rukolou. Autor: M4rtine, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Veganství

Vyhledat pojem Veganství ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Veganství ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Veganství na Youtube

Najít heslo Veganství ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Veganství ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Veganství ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Veganství například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Veganství? resp. jaký je význam pojmu Veganství? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Veganství, odpověď na dotaz co je to Veganství?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Gandalf? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Veganství hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.