Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ayahuasca. Co znamená pojem Ayahuasca z kategorie Rostliny?

Co je Ayahuasca? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ayahuasca

Ayahuasca je název psychoaktivního rostlinného nápoje používaného při tradičních rituálech indiánských kmenů v Amazonii, zejména v oblasti peruánského a brazilského amazonského deštného pralesa. Bývá tak nazývána i samotná liána, ze které se často nápoj připravuje. Obvyklou surovinou pro výrobu bývá liána Banisteriopsis caapi a listy Psychotria viridis. Liána obsahuje takové inhibitory, které brání enzymům v trávení psychoaktivních látek v listech a uvolňují tak účinné látky, jako je dimethyltryptamin. Tyto látky pak vstupují do krevního oběhu a ovlivňují mozkovou činnost.
Účinky ayahuascy se popisují jako intenzivní a často se s ní spojují silné vizuální a auditivní halucinace, pocit hluboké duchovní zkušenosti a spojení s přírodou. Nápoj se používá při tradičních ceremoniích, které jsou vedeny šamany, kteří pomáhají účastníkům překonat strachy a negativní emoce a najít své vnitřní já. Užívání ayahuascy může být nebezpečné a je třeba respektovat tradiční způsob používání, který zahrnuje různá pravidla a omezení. Používání ayahuascy by mělo být prováděno pouze pod vedením zkušeného a kvalifikovaného šamana a pod dohledem zdravotnického personálu.


Odborný termín, výraz, slovo Ayahuasca. Co znamená pojem Ayahuasca z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ayahuasca s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ayahuasca se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, vysvětlení, heslo, odborný výraz, terminologie, význam pojmu, formulace, co to je, co je to Ayahuasca?, přesný výraz, co znamená, definice, lexikon, rostliny, termín, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus


Pojem Ayahuasca je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ayahuasca zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Ayahuasca ve Wikislovníku

Najít slovo Ayahuasca ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Ayahuasca ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ayahuasca ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ayahuasca ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ayahuasca ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ayahuasca například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ayahuasca? resp. jaký je význam pojmu Ayahuasca? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ayahuasca, odpověď na dotaz co je to Ayahuasca?. Víte např. kdo to je Oldřich Vlach? Znáte a víte kdo je Catherine Deneuve? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Ayahuasca v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..