Co je to?
Výraz, termín, definice slova Freediving. Co znamená odborný pojem Freediving z kategorie Sport?

Co je to Freediving? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Freediving?

Freediving, čili volné nebo nádechové potápění, je označení pro potápění, při kterém se nepoužívá dýchací přístroj. Potápěč se nadechne nad hladinou vody a s tímto množstvím vzduchu v plicích musí pod vodou vystačit.
Freediving se nazývá také jako ponor na jeden nádech. Provozuje se převážně jako plavání na hladině, kdy má potápěč masku a šnorchl a s hlavou ponořenou do vody pozoruje děje pod hladinou. Jako druh vodního sportu má poněkud jiná pravidla.


Co je to Freediving? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Freediving. Co znamená odborný pojem Freediving z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Freediving? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Freediving je v kategorii sport

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, co znamená, synonymum, popis, lexikon, odborný výraz, Freediving, definice, význam slova, heslo, slovník, odborné názvosloví, pojem, sport, informace


Pojem Freediving je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Freediving?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Volné potápění (anglicky freediving, free-diving, apnea diving, dalším českým názvem je nádechové potápění, odvozeno z „ponor na jeden nádech“) je potápění bez dýchacího přístroje, tedy jen se zásobou vzduchu v plicích, kterou má potápěč z nadýchnutí se nad hladinou vody.
Volné potápění se řadí mezi vodní sporty.

Pro další informace o termínu Freediving zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freediving ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Freediving ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Freediving na Google.cz

Vyhledat heslo Freediving ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Freediving ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Freediving ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Freediving například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Freediving? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Freediving? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freediving, odpověď na dotaz co je to Freediving?. Víte např. kdo to je Škarohlíd? Znáte a víte kdo je Edmund Halley? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.