Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Co je to Strach? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Strach?

Strach je jeden z druhů citů. Vzniká jako odezva na nějaké možné nebezpečí. Většinou ho doprovází viditelné tělesné projevy – bušení srdce, zvýšení tlaku, rozechvění, potíže s dechem, bledost a mnoho dalších. Taková reakce je zcela přirozená, člověka má připravit na řešení situace. Zvolit si může například obranu, útěk, někdy i agresivní chování.
Přednostně se člověk pod vlivem strachu snaží vyhnout nebezpečí nebo se od něj vzdálit. Strach může být vrozený, chorobný nebo panický.


Co je to Strach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Strach? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Strach je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, význam, terminologie, popis, informace, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, Psychologie, názvosloví, termín, Strach, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, definice, slovo, formulace


Pojem Strach je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Strach? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Další informační zdroje

Najít termín Strach na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strach ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Strach ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Strach ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Strach ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Strach ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Strach například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Strach? resp. co přesně označuje termín Strach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strach, odpověď na dotaz co je to Strach?. Víte např. kdo to je Stanislav Zindulka? Znáte a víte kdo je Družka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.