Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Co je to Strach? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Strach?

Strach je jeden z druhů citů. Vzniká jako odezva na nějaké možné nebezpečí. Většinou ho doprovází viditelné tělesné projevy – bušení srdce, zvýšení tlaku, rozechvění, potíže s dechem, bledost a mnoho dalších. Taková reakce je zcela přirozená, člověka má připravit na řešení situace. Zvolit si může například obranu, útěk, někdy i agresivní chování.
Přednostně se člověk pod vlivem strachu snaží vyhnout nebezpečí nebo se od něj vzdálit. Strach může být vrozený, chorobný nebo panický.


Co je to Strach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Strach? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Strach je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, popis, význam, význam pojmu, vysvětlení, informace, lexikon, definice, wiki, slovník, co je to Strach?, formulace, termín, terminus technicus, význam slova, Strach, synonymum


Pojem Strach je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Strach? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Strach ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Strach na Youtube

Hledat slovo Strach ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Strach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Strach ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Strach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Strach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Strach? resp. co znamená slovo Strach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strach, odpověď na dotaz co je to Strach?. Víte např. kdo to je Stomatolog? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Strach v jiné sekci než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.