Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Co je to Strach? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Strach?

Strach je jeden z druhů citů. Vzniká jako odezva na nějaké možné nebezpečí. Většinou ho doprovází viditelné tělesné projevy – bušení srdce, zvýšení tlaku, rozechvění, potíže s dechem, bledost a mnoho dalších. Taková reakce je zcela přirozená, člověka má připravit na řešení situace. Zvolit si může například obranu, útěk, někdy i agresivní chování.
Přednostně se člověk pod vlivem strachu snaží vyhnout nebezpečí nebo se od něj vzdálit. Strach může být vrozený, chorobný nebo panický.


Co je to Strach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Strach s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Strach patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Strach, definice pojmu, popis, pojem, slovník, přesný význam, terminus technicus, definice, názvosloví, co znamená, odborný výraz, význam, heslo, lexikon, význam slova, přesný výraz, synonymum, informace


Pojem Strach je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Strach? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strach ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Strach ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Strach na Youtube

Vyhledat pojem Strach ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Strach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Strach ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Strach například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Strach? resp. co označuje slovo Strach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strach, odpověď na dotaz co je to Strach?. Víte např. kdo to je Koloman Magyary? Znáte a víte kdo je Upír? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.