Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Co je to Strach? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Strach?

Strach je jeden z druhů citů. Vzniká jako odezva na nějaké možné nebezpečí. Většinou ho doprovází viditelné tělesné projevy – bušení srdce, zvýšení tlaku, rozechvění, potíže s dechem, bledost a mnoho dalších. Taková reakce je zcela přirozená, člověka má připravit na řešení situace. Zvolit si může například obranu, útěk, někdy i agresivní chování.
Přednostně se člověk pod vlivem strachu snaží vyhnout nebezpečí nebo se od něj vzdálit. Strach může být vrozený, chorobný nebo panický.


Co je to Strach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strach. Co znamená odborný pojem Strach z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Strach s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Strach se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co to je, slovník, popis, informace, odborné názvosloví, lexikon, Psychologie, vysvětlení, termín, definice, význam slova, pojem, Strach, terminologie, přesný význam, význam, odborný výraz, Psychologie


Pojem Strach je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Strach?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strach ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Strach ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Strach na Google.cz

Hledat pojem Strach ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Strach ve vyhledávači Qwant

Najít termín Strach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Strach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Strach? resp. co přesně znamená slovo Strach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strach, odpověď na dotaz co je to Strach?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier mladší? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.