Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Strach. Co znamená pojem Strach z kategorie Psychologie?

Co je Strach?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Strach?

Strach je jeden z druhů citů. Vzniká jako odezva na nějaké možné nebezpečí. Většinou ho doprovází viditelné tělesné projevy – bušení srdce, zvýšení tlaku, rozechvění, potíže s dechem, bledost a mnoho dalších. Taková reakce je zcela přirozená, člověka má připravit na řešení situace. Zvolit si může například obranu, útěk, někdy i agresivní chování.
Přednostně se člověk pod vlivem strachu snaží vyhnout nebezpečí nebo se od něj vzdálit. Strach může být vrozený, chorobný nebo panický.


Co je to Strach? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Strach. Co znamená pojem Strach z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Strach s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Strach se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, synonymum, definice pojmu, wiki, co to je, slovník, význam pojmu, lexikon, psychologie, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, definice, co je to Strach?, psychologie, formulace, Strach


Pojem Strach je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Strach dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativní projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Strach ve Wikizdrojích

Najít slovo Strach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Strach na Youtube

Vyhledat heslo Strach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strach ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Strach ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Strach například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Strach? resp. jaký je přesný význam slova Strach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strach, odpověď na dotaz co je to Strach?. Víte např. kdo to je Klarinetista? Znáte a víte kdo je Tomáš Němec? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Hnědé oko, strach, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.