Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Co je to Dadaismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dadaismus

Dadaismus je avantgardní umělecký směr pocházející ze Švýcarska. Největší obliby dosáhl na začátku 20.století. Dada byl reakcí části umělecké veřejnosti (bez ohledu na národnost) na hrůzy války. Cílem bylo vyjádření hrůzných pocitů, dadaismus však nenabízel žádná východiska kromě nerozumu a nesmyslu.
Jeho představitelé prosazovali naprostou anarchii nejen v umění, ale i v osobním životě. Umění podle nich nemělo plnit sociální funkce, tvůrci měli mít neomezenou uměleckou svobodu.


Co je to Dadaismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dadaismus patří do sekce Kultura

Klíčová slova: co je to Dadaismus?, přesný výraz, Kultura, informace, pojem, Kultura, lexikon, slovo, význam pojmu, termín, Dadaismus, vysvětlení, synonymum, popis, význam slova, odborné názvosloví, definice, význam


Pojem Dadaismus je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Dadaismus na Youtube

Zkusit najít pojem Dadaismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dadaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Dadaismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Dadaismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Dadaismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dadaismus? resp. co je to Dadaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dadaismus, odpověď na dotaz co je to Dadaismus?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Dermatolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Dadaismus i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.