Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dadaismus. Co znamená pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Co je Dadaismus? Význam slova

Co znamená termín Dadaismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dadaismus je avantgardní umělecký směr pocházející ze Švýcarska. Největší obliby dosáhl na začátku 20.století. Dada byl reakcí části umělecké veřejnosti (bez ohledu na národnost) na hrůzy války. Cílem bylo vyjádření hrůzných pocitů, dadaismus však nenabízel žádná východiska kromě nerozumu a nesmyslu.
Jeho představitelé prosazovali naprostou anarchii nejen v umění, ale i v osobním životě. Umění podle nich nemělo plnit sociální funkce, tvůrci měli mít neomezenou uměleckou svobodu.

Co je to Dadaismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dadaismus. Co znamená pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dadaismus doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dadaismus se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, termín, heslo, co je to Dadaismus?, wiki, formulace, význam, slovo, informace, terminologie, co znamená, přesný výraz, slovník, popis, co to je, význam pojmu, kultura


Pojem Dadaismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dadaismus můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dadaismus, též Dada, byl avantgardní umělecký směr vzniklý ve Švýcarsku. Mezi roky 1916–1923 byl velmi populární. Vznikl jako revolta skupiny umělců různých národností proti válečným hrůzám (část jeho představitelů se světové války osobně účastnila). Dadaismus byl prostředek jak vyjádřit zmatek a strach z války, zároveň však toto hnutí nehledalo žádná východiska (východiskem byl nesmysl) a tak dada sklouzla až k nihilismu. Pro jeho díla je charakteristická úmyslná nerozumnost a odmítnutí převažujících standardů umění, propagovali totální anarchii v životě i v kultuře, absolutní svobodu tvorby a umění zbavené sociální funkce.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Dadaismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dadaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dadaismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Dadaismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dadaismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Dadaismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaismus například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dadaismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dadaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dadaismus, odpověď na dotaz co je to Dadaismus?. Víte např. kdo to je Ernest Hemingway? Znáte a víte kdo je Alexander Graham Bell? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Dadaismus v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.