Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Co je to Dadaismus? Význam slova

Co znamená termín Dadaismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dadaismus je avantgardní umělecký směr pocházející ze Švýcarska. Největší obliby dosáhl na začátku 20.století. Dada byl reakcí části umělecké veřejnosti (bez ohledu na národnost) na hrůzy války. Cílem bylo vyjádření hrůzných pocitů, dadaismus však nenabízel žádná východiska kromě nerozumu a nesmyslu.
Jeho představitelé prosazovali naprostou anarchii nejen v umění, ale i v osobním životě. Umění podle nich nemělo plnit sociální funkce, tvůrci měli mít neomezenou uměleckou svobodu.

Co je to Dadaismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dadaismus. Co znamená odborný pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dadaismus doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Dadaismus se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: formulace, co znamená, definice, slovo, význam slova, lexikon, kultura, názvosloví, odborný výraz, pojem, co je to Dadaismus?, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, význam


Pojem Dadaismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dadaismus?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dadaismus, též Dada, byl avantgardní umělecký směr vzniklý ve Švýcarsku. Mezi roky 1916–1923 byl velmi populární. Vznikl jako revolta skupiny umělců různých národností proti válečným hrůzám (část jeho představitelů se světové války osobně účastnila). Dadaismus byl prostředek jak vyjádřit zmatek a strach z války, zároveň však toto hnutí nehledalo žádná východiska (východiskem byl nesmysl) a tak dada sklouzla až k nihilismu. Pro jeho díla je charakteristická úmyslná nerozumnost a odmítnutí převažujících standardů umění, propagovali totální anarchii v životě i v kultuře, absolutní svobodu tvorby a umění zbavené sociální funkce.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Dadaismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Dadaismus ve Wikizdrojích

Hledat termín Dadaismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dadaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dadaismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dadaismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Dadaismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dadaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dadaismus, odpověď na dotaz co je to Dadaismus?. Víte např. kdo to je Varuna? Znáte a víte kdo je Jan Mukařovský? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.