Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dadaismus. Co znamená pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Co to je Dadaismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dadaismus?

Dadaismus je avantgardní umělecký směr pocházející ze Švýcarska. Největší obliby dosáhl na začátku 20.století. Dada byl reakcí části umělecké veřejnosti (bez ohledu na národnost) na hrůzy války. Cílem bylo vyjádření hrůzných pocitů, dadaismus však nenabízel žádná východiska kromě nerozumu a nesmyslu.
Jeho představitelé prosazovali naprostou anarchii nejen v umění, ale i v osobním životě. Umění podle nich nemělo plnit sociální funkce, tvůrci měli mít neomezenou uměleckou svobodu.

Co je to Dadaismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dadaismus. Co znamená pojem Dadaismus z kategorie Kultura?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dadaismus? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Dadaismus se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, co znamená, popis, význam pojmu, názvosloví, co je to Dadaismus?, vysvětlení, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, wiki, odborný výraz, Dadaismus, pojem, lexikon, přesný výraz, terminus technicus, termín


Pojem Dadaismus je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dadaismus dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dadaismus, též Dada, byl avantgardní umělecký směr vzniklý ve Švýcarsku. Mezi roky 1916–1923 byl velmi populární. Vznikl jako revolta skupiny umělců různých národností proti válečným hrůzám (část jeho představitelů se světové války osobně účastnila). Dadaismus byl prostředek jak vyjádřit zmatek a strach z války, zároveň však toto hnutí nehledalo žádná východiska (východiskem byl nesmysl) a tak dada sklouzla až k nihilismu. Pro jeho díla je charakteristická úmyslná nerozumnost a odmítnutí převažujících standardů umění, propagovali totální anarchii v životě i v kultuře, absolutní svobodu tvorby a umění zbavené sociální funkce.

Jiné zdroje informací o pojmu Dadaismus

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dadaismus ve Wikimedia Commons

Najít heslo Dadaismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Dadaismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Dadaismus na Youtube

Vyhledat termín Dadaismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dadaismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dadaismus například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dadaismus? resp. co přesně označuje termín Dadaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dadaismus, odpověď na dotaz co je to Dadaismus?. Víte např. kdo to je Michael Hauser? Znáte a víte kdo je Courtney Love? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Dadaismus hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.