Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adenovirus. Co znamená slovo Adenovirus z kategorie Nemoce?

Co je Adenovirus?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Adenovirus

Adenovirus je jedním z virů skupiny, která je původcem více nemocí a která čítá 57 druhů. Adenoviry se nalézají v různých místech na celém světě a nenapadají jen člověka, ale i zvířata. Jsou příčinou především zánětů a nemocí respiračního a trávicího ústrojí. Může jít například o horečky, začervenání očí, nachlazení a bolesti v krku, zvracení nebo průjmy. Adenovirus může být buď aviadenovir nebo mastadenovir. Adenovirus má dvouřetězcovou DNA, jde o neobalený virus. Část jeho typů je spojována s dýchacími obtížemi a onemocněními. Infekce způsobené adenovirem se podobají nachlazení. Jde o bolesti v krku, záněty spojivek, ucpaný nos, bronchitidu, pneumonii, průjem, kašel, horečku.
Přenos viru se odehrává při styku člověka s jinými lidmi přes kapénky a sekrety, uvolněné při kašli nebo kýchnutí nebo přes dotyk rukou či obličeje. Inkubační doba adenoviru je od 2 do 14 dní. Adenoviry se vyskytují po celý rok, nejúčinnější jsou na jaře, na počátku léta a v zimě.


Co je to Adenovirus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adenovirus. Co znamená slovo Adenovirus z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Adenovirus s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Adenovirus patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, definice, termín, terminologie, terminus technicus, pojem, informace, odborný výraz, přesný výraz, slovník, lexikon, synonymum, význam, přesný význam, názvosloví, význam slova, wiki


Pojem Adenovirus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Adenovirus?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Adenoviry jsou skupinou 57 sérotypů virů, které se vyskytují všude na celém světě a napadají vedle člověka i zvířata. Způsobují onemocnění trávicího a respiračního traktu, záněty. Jedná se například o nachlazení, horečku, bolest v krku, průjem, zvracení či zčervenání očí. Dělí se na dvě skupiny: mastadenoviry a aviadenoviry.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Adenovirus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adenovirus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Adenovirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adenovirus ve Wikislovníku

Zkusit najít Adenovirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Adenovirus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenovirus například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka již bezesporu víte jaká je definice slova Adenovirus? resp. jaký je význam pojmu Adenovirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenovirus, odpověď na dotaz co je to Adenovirus?. Víte např. kdo to je Aparátník? Znáte a víte kdo je Šiva? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, zlomená ruka, adenovirus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.