Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Co je to Adenovirus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Adenovirus?

Adenovirus je jedním z virů skupiny, která je původcem více nemocí a která čítá 57 druhů. Adenoviry se nalézají v různých místech na celém světě a nenapadají jen člověka, ale i zvířata. Jsou příčinou především zánětů a nemocí respiračního a trávicího ústrojí. Může jít například o horečky, začervenání očí, nachlazení a bolesti v krku, zvracení nebo průjmy. Adenovirus může být buď aviadenovir nebo mastadenovir. Adenovirus má dvouřetězcovou DNA, jde o neobalený virus. Část jeho typů je spojována s dýchacími obtížemi a onemocněními. Infekce způsobené adenovirem se podobají nachlazení. Jde o bolesti v krku, záněty spojivek, ucpaný nos, bronchitidu, pneumonii, průjem, kašel, horečku.
Přenos viru se odehrává při styku člověka s jinými lidmi přes kapénky a sekrety, uvolněné při kašli nebo kýchnutí nebo přes dotyk rukou či obličeje. Inkubační doba adenoviru je od 2 do 14 dní. Adenoviry se vyskytují po celý rok, nejúčinnější jsou na jaře, na počátku léta a v zimě.


Co je to Adenovirus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Adenovirus je v sekci nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, nemoce, wiki, Adenovirus, přesný výraz, heslo, synonymum, popis, vysvětlení, odborný výraz, nemoce, definice, význam, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, informace, lexikon


Pojem Adenovirus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adenovirus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adenoviry jsou skupinou 57 sérotypů virů, které se vyskytují všude na celém světě a napadají vedle člověka i zvířata. Způsobují onemocnění trávicího a respiračního traktu, záněty. Jedná se například o nachlazení, horečku, bolest v krku, průjem, zvracení či zčervenání očí. Dělí se na dvě skupiny: mastadenoviry a aviadenoviry.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Adenovirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Adenovirus na Google.cz

Vyhledat termín Adenovirus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenovirus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Adenovirus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Adenovirus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenovirus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Adenovirus? resp. co přesně označuje termín Adenovirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenovirus, odpověď na dotaz co je to Adenovirus?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Šiva? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.