Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Co je to Adenovirus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Adenovirus?

Adenovirus je jedním z virů skupiny, která je původcem více nemocí a která čítá 57 druhů. Adenoviry se nalézají v různých místech na celém světě a nenapadají jen člověka, ale i zvířata. Jsou příčinou především zánětů a nemocí respiračního a trávicího ústrojí. Může jít například o horečky, začervenání očí, nachlazení a bolesti v krku, zvracení nebo průjmy. Adenovirus může být buď aviadenovir nebo mastadenovir. Adenovirus má dvouřetězcovou DNA, jde o neobalený virus. Část jeho typů je spojována s dýchacími obtížemi a onemocněními. Infekce způsobené adenovirem se podobají nachlazení. Jde o bolesti v krku, záněty spojivek, ucpaný nos, bronchitidu, pneumonii, průjem, kašel, horečku.
Přenos viru se odehrává při styku člověka s jinými lidmi přes kapénky a sekrety, uvolněné při kašli nebo kýchnutí nebo přes dotyk rukou či obličeje. Inkubační doba adenoviru je od 2 do 14 dní. Adenoviry se vyskytují po celý rok, nejúčinnější jsou na jaře, na počátku léta a v zimě.


Co je to Adenovirus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Adenovirus sdílejte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Adenovirus je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, slovo, co znamená, terminus technicus, heslo, vysvětlení, wiki, pojem, popis, lexikon, slovník, odborné názvosloví, nemoce, informace, termín, Adenovirus, definice pojmu, nemoce


Pojem Adenovirus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adenovirus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adenoviry jsou skupinou 57 sérotypů virů, které se vyskytují všude na celém světě a napadají vedle člověka i zvířata. Způsobují onemocnění trávicího a respiračního traktu, záněty. Jedná se například o nachlazení, horečku, bolest v krku, průjem, zvracení či zčervenání očí. Dělí se na dvě skupiny: mastadenoviry a aviadenoviry.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Adenovirus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Adenovirus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adenovirus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Adenovirus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Adenovirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Adenovirus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenovirus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Adenovirus? resp. jaká je definice termínu Adenovirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenovirus, odpověď na dotaz co je to Adenovirus?. Víte např. kdo to je Konstantin Jireček? Znáte a víte kdo je Pluto? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.