Co je to?
Definice výrazu Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Co to je Adenovirus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Adenovirus

Adenovirus je jedním z virů skupiny, která je původcem více nemocí a která čítá 57 druhů. Adenoviry se nalézají v různých místech na celém světě a nenapadají jen člověka, ale i zvířata. Jsou příčinou především zánětů a nemocí respiračního a trávicího ústrojí. Může jít například o horečky, začervenání očí, nachlazení a bolesti v krku, zvracení nebo průjmy. Adenovirus může být buď aviadenovir nebo mastadenovir. Adenovirus má dvouřetězcovou DNA, jde o neobalený virus. Část jeho typů je spojována s dýchacími obtížemi a onemocněními. Infekce způsobené adenovirem se podobají nachlazení. Jde o bolesti v krku, záněty spojivek, ucpaný nos, bronchitidu, pneumonii, průjem, kašel, horečku.
Přenos viru se odehrává při styku člověka s jinými lidmi přes kapénky a sekrety, uvolněné při kašli nebo kýchnutí nebo přes dotyk rukou či obličeje. Inkubační doba adenoviru je od 2 do 14 dní. Adenoviry se vyskytují po celý rok, nejúčinnější jsou na jaře, na počátku léta a v zimě.


Co je to Adenovirus? Význam slova, termín, Definice výrazu Adenovirus. Co znamená odborný pojem Adenovirus z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Adenovirus? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adenovirus patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co je to Adenovirus?, informace, přesný význam, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, slovo, Nemoce, názvosloví, co znamená, význam, odborný výraz, termín, popis, Adenovirus, terminus technicus, přesný výraz, terminologie


Pojem Adenovirus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Adenovirus?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adenoviry jsou skupinou 57 sérotypů virů, které se vyskytují všude na celém světě a napadají vedle člověka i zvířata. Způsobují onemocnění trávicího a respiračního traktu, záněty. Jedná se například o nachlazení, horečku, bolest v krku, průjem, zvracení či zčervenání očí. Dělí se na dvě skupiny: mastadenoviry a aviadenoviry.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenovirus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Adenovirus ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Adenovirus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Adenovirus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Adenovirus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Adenovirus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenovirus například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Adenovirus? resp. co znamená výraz Adenovirus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenovirus, odpověď na dotaz co je to Adenovirus?. Víte např. kdo to je Olga Richterová? Znáte a víte kdo je Pluto? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.