Co je to?
Definice výrazu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Co to je Basejump? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Basejump

Basejump čili base jumping je druh extrémního sportu. Jeho základem je skok z pevného objektu. Název pochází z angličtiny, z počátečních písmen slov, která označují budovu, anténu, most či skálu. Kombinují se v něm další dva náročné sporty, horolezectví a skydiving.
Začátečníci zkouší nejdříve skoky z vysokých mostů, aby se naučili kontrolovat let a odhadovat výšku. Zájemce o tento sport by měl být dobrým parašutistou, musí totiž odhadnout výšku, kdy je nutno otevřít padák. Basejump patří k nebezpečným sportům s velkým počtem úmrtí.


Co je to Basejump? Význam slova, termín, Definice výrazu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Basejump s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Basejump se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: slovník, co je to Basejump?, terminus technicus, názvosloví, Sport, popis, definice pojmu, termín, informace, co znamená, lexikon, synonymum, Sport, wiki, pojem, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Basejump je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Basejump? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BASE jumping je extrémní sport, jehož náplní je skákání z pevných objektů (B.A.S.E je zkratka z anglických slov building (B) – budova, antenna (A) – anténa, span (S) – most a earth (E) – země, skála). Base jumping je kombinací horolezectví a skydivingu. Jedná se o nebezpečný sport s velkým množstvím zaznamenaných úmrtí.
Člověk, který se chce tomuto sportu věnovat, musí být nejprve dobrým parašutistou s perfektním odhadem výšky, ve které je nutné padák otevřít a s vysokou úrovní schopnosti ovládat let. Pro začátečníky je ideální skákat z vysokého mostu, protože to dává největší možnosti kontroly letu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Basejump ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Basejump ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Basejump ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Basejump ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Basejump ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Basejump ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Basejump například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Basejump? resp. co je to Basejump? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Basejump, odpověď na dotaz co je to Basejump?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Skeptik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Basejump i v jiných kategoriích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.