Co je to?
Výraz, termín, definice slova Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Co je to Basejump? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Basejump

Basejump čili base jumping je druh extrémního sportu. Jeho základem je skok z pevného objektu. Název pochází z angličtiny, z počátečních písmen slov, která označují budovu, anténu, most či skálu. Kombinují se v něm další dva náročné sporty, horolezectví a skydiving.
Začátečníci zkouší nejdříve skoky z vysokých mostů, aby se naučili kontrolovat let a odhadovat výšku. Zájemce o tento sport by měl být dobrým parašutistou, musí totiž odhadnout výšku, kdy je nutno otevřít padák. Basejump patří k nebezpečným sportům s velkým počtem úmrtí.


Co je to Basejump? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Basejump) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Basejump patří do kategorie sport

Klíčová slova: termín, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, heslo, odborný výraz, wiki, terminologie, informace, názvosloví, synonymum, terminus technicus, slovník, definice pojmu, význam slova, co to je, Basejump, definice


Pojem Basejump je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Basejump? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BASE jumping je extrémní sport, jehož náplní je skákání z pevných objektů (B.A.S.E je zkratka z anglických slov building (B) – budova, antenna (A) – anténa, span (S) – most a earth (E) – země, skála). Base jumping je kombinací horolezectví a skydivingu. Jedná se o nebezpečný sport s velkým množstvím zaznamenaných úmrtí.
Člověk, který se chce tomuto sportu věnovat, musí být nejprve dobrým parašutistou s perfektním odhadem výšky, ve které je nutné padák otevřít a s vysokou úrovní schopnosti ovládat let. Pro začátečníky je ideální skákat z vysokého mostu, protože to dává největší možnosti kontroly letu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Basejump ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Basejump ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Basejump ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Basejump na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Basejump ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Basejump na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Basejump například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Basejump? resp. co se skrývá pod slovem Basejump? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Basejump, odpověď na dotaz co je to Basejump?. Víte např. kdo to je Krakonoš? Znáte a víte kdo je Tatjana Patitz? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.