Co je to?
Definice výrazu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Co to je Basejump? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Basejump?

Basejump čili base jumping je druh extrémního sportu. Jeho základem je skok z pevného objektu. Název pochází z angličtiny, z počátečních písmen slov, která označují budovu, anténu, most či skálu. Kombinují se v něm další dva náročné sporty, horolezectví a skydiving.
Začátečníci zkouší nejdříve skoky z vysokých mostů, aby se naučili kontrolovat let a odhadovat výšku. Zájemce o tento sport by měl být dobrým parašutistou, musí totiž odhadnout výšku, kdy je nutno otevřít padák. Basejump patří k nebezpečným sportům s velkým počtem úmrtí.


Co je to Basejump? Význam slova, termín, Definice výrazu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Basejump? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Basejump patří do sekce Sport

Klíčová slova: heslo, význam slova, Sport, co to je, přesný výraz, Sport, terminologie, formulace, slovo, co je to Basejump?, informace, popis, odborný výraz, Basejump, wiki, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Basejump je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Basejump? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BASE jumping je extrémní sport, jehož náplní je skákání z pevných objektů (B.A.S.E je zkratka z anglických slov building (B) – budova, antenna (A) – anténa, span (S) – most a earth (E) – země, skála). Base jumping je kombinací horolezectví a skydivingu. Jedná se o nebezpečný sport s velkým množstvím zaznamenaných úmrtí.
Člověk, který se chce tomuto sportu věnovat, musí být nejprve dobrým parašutistou s perfektním odhadem výšky, ve které je nutné padák otevřít a s vysokou úrovní schopnosti ovládat let. Pro začátečníky je ideální skákat z vysokého mostu, protože to dává největší možnosti kontroly letu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Basejump na Google.cz

Zkusit najít pojem Basejump ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Basejump ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Basejump na Youtube

Najít heslo Basejump ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Basejump ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Basejump například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Basejump? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Basejump? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Basejump, odpověď na dotaz co je to Basejump?. Víte např. kdo to je Jan Nedbal? Znáte a víte kdo je Mohamed? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.