Co je to?
Definice výrazu, termínu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Co je Basejump?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Basejump

Basejump čili base jumping je druh extrémního sportu. Jeho základem je skok z pevného objektu. Název pochází z angličtiny, z počátečních písmen slov, která označují budovu, anténu, most či skálu. Kombinují se v něm další dva náročné sporty, horolezectví a skydiving.
Začátečníci zkouší nejdříve skoky z vysokých mostů, aby se naučili kontrolovat let a odhadovat výšku. Zájemce o tento sport by měl být dobrým parašutistou, musí totiž odhadnout výšku, kdy je nutno otevřít padák. Basejump patří k nebezpečným sportům s velkým počtem úmrtí.


Co je to Basejump? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Basejump. Co znamená odborný pojem Basejump z kategorie Sport?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Basejump? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Basejump je v kategorii sport

Klíčová slova: popis, názvosloví, přesný význam, pojem, terminologie, význam pojmu, formulace, lexikon, odborný výraz, slovo, sport, význam slova, synonymum, informace, terminus technicus, termín, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Basejump je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Basejump? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BASE jumping je extrémní sport, jehož náplní je skákání z pevných objektů (B.A.S.E je zkratka z anglických slov building (B) – budova, antenna (A) – anténa, span (S) – most a earth (E) – země, skála). Base jumping je kombinací horolezectví a skydivingu. Jedná se o nebezpečný sport s velkým množstvím zaznamenaných úmrtí.
Člověk, který se chce tomuto sportu věnovat, musí být nejprve dobrým parašutistou s perfektním odhadem výšky, ve které je nutné padák otevřít a s vysokou úrovní schopnosti ovládat let. Pro začátečníky je ideální skákat z vysokého mostu, protože to dává největší možnosti kontroly letu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Basejump na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Basejump ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Basejump ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Basejump ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Basejump ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Basejump na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Basejump například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Basejump? resp. co znamená výraz Basejump? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Basejump, odpověď na dotaz co je to Basejump?. Víte např. kdo to je Trumpetista? Znáte a víte kdo je Lukáš Valášek? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Basejump i v jiných kategoriích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, fotbal, basejump, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.