Co je to?
Definice výrazu Moratorium. Co znamená odborný pojem Moratorium z kategorie Politika?

Co to je Moratorium? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Moratorium

Moratorium je pojem z oblasti práva, ekonomiky, politiky i společnosti. Význam slova znamená odložení či odklad nebo dočasné zastavení.
V politice se názvem moratorium označuje dohoda o zastavení nějaké činnosti na určitou dobu. Právně se může jednat například o druh režimu v insolvenčním řízení. V ekonomice jde třeba o odklad dluhu nebo splatnosti.


Co je to Moratorium? Význam slova, termín, Definice výrazu Moratorium. Co znamená odborný pojem Moratorium z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Moratorium sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Moratorium patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam pojmu, definice, informace, lexikon, popis, Moratorium, co to je, odborný výraz, slovo, vysvětlení, přesný výraz, co je to Moratorium?, význam slova, názvosloví, pojem, Politika, co znamená, heslo


Pojem Moratorium je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Moratorium? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moratorium je ekonomický, společensko-politický a právní odborný pojem, který v původním slova smyslu (příročí) znamená odklad splatnosti nějakého závazku, odložení splatnosti nějakého dluhu z důvodů mimořádných okolností, například při úpadku velkého průmyslového podniku nebo hospodářsky důležitého koncernu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Moratorium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moratorium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Moratorium na Google.cz

Vyhledat výraz Moratorium ve Wikislovníku

Najít heslo Moratorium ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Moratorium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Moratorium například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Moratorium? resp. jaká je definice slova Moratorium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moratorium, odpověď na dotaz co je to Moratorium?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Jessica Biel? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Moratorium hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.