Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Quiche. Co znamená pojem Quiche z kategorie Jídlo?

Co to je Quiche? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Quiche

Pod tímto exoticky znějícím názvem pocházejícím z francouzštiny se skrývá slaný koláč. Mezi základní používané suroviny patří sýr, smetana, slanina a vejce, ovšem různých variant receptu existuje celá řada. Těsto se úplně původně používalo chlebové, dnes se více používá listové, do přísad můžou patřit třeba žampiony nebo cukety.


Co je to Quiche? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Quiche. Co znamená pojem Quiche z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Quiche sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Quiche je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, význam slova, pojem, heslo, wiki, přesný význam, lexikon, názvosloví, informace, význam pojmu, co to je, vysvětlení, význam, terminus technicus, terminologie, Quiche, slovník, co je to Quiche?


Pojem Quiche je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Quiche? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quiche [kyš] je tradiční francouzský druh slaného koláče, který je poměrně lehký na přípravu. Hodí se hlavně jako předkrm, ale je možné ho podávat i jako lehkou večeři. Tradičně je koláč připraven ze smetany a šunky, jako například nejznámější z nich Quiche Lorraine. Jiné varianty mohou obsahovat i sýr, mléko, rajčata, cibuli či mořské plody. Francouzské domácnosti mají často své vlastní varianty.

Koláč quiche

Slaný koláč quiche původem z Francie. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Slaný koláč quiche původem z Francie. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Quiche ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Quiche na Google.cz

Vyhledat pojem Quiche ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Quiche ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Quiche ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Quiche ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Quiche například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Quiche? resp. jaký je přesný význam slova Quiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quiche, odpověď na dotaz co je to Quiche?. Víte např. kdo to je Karel Schwarzenberg? Znáte a víte kdo je Markytánka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.