Co je to?
Výraz, termín, definice slova Quiche. Co znamená odborný pojem Quiche z kategorie Jídlo?

Co je to Quiche? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Quiche

Pod tímto exoticky znějícím názvem pocházejícím z francouzštiny se skrývá slaný koláč. Mezi základní používané suroviny patří sýr, smetana, slanina a vejce, ovšem různých variant receptu existuje celá řada. Těsto se úplně původně používalo chlebové, dnes se více používá listové, do přísad můžou patřit třeba žampiony nebo cukety.


Co je to Quiche? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Quiche. Co znamená odborný pojem Quiche z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Quiche je v sekci jídlo

Klíčová slova: pojem, slovo, wiki, popis, názvosloví, co to je, definice pojmu, přesný význam, lexikon, co znamená, informace, odborný výraz, přesný výraz, Quiche, synonymum, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Quiche je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Quiche? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Quiche [kyš] je tradiční francouzský druh slaného koláče, který je poměrně lehký na přípravu. Hodí se hlavně jako předkrm, ale je možné ho podávat i jako lehkou večeři. Tradičně je koláč připraven ze smetany a šunky, jako například nejznámější z nich Quiche Lorraine. Jiné varianty mohou obsahovat i sýr, mléko, rajčata, cibuli či mořské plody. Francouzské domácnosti mají často své vlastní varianty.

Koláč quiche

Slaný koláč quiche původem z Francie. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Slaný koláč quiche původem z Francie. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Quiche

Hledat slovo Quiche na Google.cz

Vyhledat heslo Quiche ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Quiche na Youtube

Hledat termín Quiche ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Quiche ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Quiche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Quiche například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Quiche? resp. co označuje slovo Quiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quiche, odpověď na dotaz co je to Quiche?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Jaroslav Satoranský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.