Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bloody Mary. Co znamená pojem Bloody Mary z kategorie Nápoje?

Co je Bloody Mary?

Co znamená termín Bloody Mary? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bloody Mary je pojmenování pikantního koktejlu, který se vyznačuje intenzivní chutí a tmavě červenou barvou. Tento nápoj je oblíbeným klasickým koktejlem, který se většinou servíruje jako aperitiv nebo jako ranní osvěžení. Základními složkami Bloody Mary jsou vodka a rajčatový džus. Tyto ingredience se obvykle míchají s dalšími dochucovadly a kořením, aby se vytvořila charakteristická chuť. Při přípravě Bloody Mary se obvykle používají vodka, rajčatový džus, worcester, tabasco, sůl, pepř, citronová šťáva a led. Vodka tvoří alkoholický základ a podle druhu se může řídit celková chuť nápoje. Dalším základem je rajčatový džus, díky kterému má koktejl charakteristickou červenou barvu a ovocnou chuť. Worcestrová omáčka dodává Bloody Mary pikantní a kořeněnou chuť. Tabasco omáčka je pálivá, vyrábí se z červených pepřů a odpovídá za ostrou chuť nápoje. Dochucuje se citronovou šťávou, solí a pepřem, jako ozdoba se používají plátky limetky a stonky celeru.
Při přípravě Bloody Mary se obvykle všechny ingredience smíchají v šejkru nebo přímo ve sklenici s ledem. Je nutno promíchat vše tak, aby se všechny složky dobře propojily. Hotový koktejl se podává s trochou celerové soli na okraji sklenice a ozdobený plátkem citronu nebo limetky a stonkem celeru. Koktejl Bloody Mary má mnoho variant provedení, s přísadami se často experimentuje podle individuálních požadavků.


Co je to Bloody Mary? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bloody Mary. Co znamená pojem Bloody Mary z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Bloody Mary se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, slovník, termín, vysvětlení, co to je, synonymum, slovo, terminologie, pojem, názvosloví, nápoje, co je to Bloody Mary?, význam pojmu, formulace, přesný význam


Pojem Bloody Mary je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Bloody Mary ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Bloody Mary ve Wikipedii

Zkusit najít Bloody Mary ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bloody Mary na Google.cz

Najít slovo Bloody Mary ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Bloody Mary ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloody Mary například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Bloody Mary? resp. co znamená slovo Bloody Mary? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloody Mary, odpověď na dotaz co je to Bloody Mary?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Michael Caine? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bloody Mary i jinde než v sekci než v nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Ledové pití, bloody Mary, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.