Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bloody Mary. Co znamená odborný pojem Bloody Mary z kategorie Nápoje?

Co je Bloody Mary? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bloody Mary?

Bloody Mary je pojmenování pikantního koktejlu, který se vyznačuje intenzivní chutí a tmavě červenou barvou. Tento nápoj je oblíbeným klasickým koktejlem, který se většinou servíruje jako aperitiv nebo jako ranní osvěžení. Základními složkami Bloody Mary jsou vodka a rajčatový džus. Tyto ingredience se obvykle míchají s dalšími dochucovadly a kořením, aby se vytvořila charakteristická chuť. Při přípravě Bloody Mary se obvykle používají vodka, rajčatový džus, worcester, tabasco, sůl, pepř, citronová šťáva a led. Vodka tvoří alkoholický základ a podle druhu se může řídit celková chuť nápoje. Dalším základem je rajčatový džus, díky kterému má koktejl charakteristickou červenou barvu a ovocnou chuť. Worcestrová omáčka dodává Bloody Mary pikantní a kořeněnou chuť. Tabasco omáčka je pálivá, vyrábí se z červených pepřů a odpovídá za ostrou chuť nápoje. Dochucuje se citronovou šťávou, solí a pepřem, jako ozdoba se používají plátky limetky a stonky celeru.
Při přípravě Bloody Mary se obvykle všechny ingredience smíchají v šejkru nebo přímo ve sklenici s ledem. Je nutno promíchat vše tak, aby se všechny složky dobře propojily. Hotový koktejl se podává s trochou celerové soli na okraji sklenice a ozdobený plátkem citronu nebo limetky a stonkem celeru. Koktejl Bloody Mary má mnoho variant provedení, s přísadami se často experimentuje podle individuálních požadavků.


Co je to Bloody Mary? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bloody Mary. Co znamená odborný pojem Bloody Mary z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Bloody Mary můžete sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Bloody Mary je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co je to Bloody Mary?, co znamená, význam slova, nápoje, vysvětlení, wiki, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, slovník, termín, význam pojmu, Bloody Mary, terminologie, přesný výraz, formulace, přesný význam


Pojem Bloody Mary je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Bloody Mary ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Bloody Mary ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bloody Mary na Youtube

Vyhledat slovo Bloody Mary ve Wikipedii

Zkusit najít termín Bloody Mary na Google.cz

Zkusit najít Bloody Mary ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bloody Mary například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Bloody Mary? resp. co přesně znamená slovo Bloody Mary? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bloody Mary, odpověď na dotaz co je to Bloody Mary?. Víte např. kdo to je Beyoncé? Znáte a víte kdo je Margaret Court? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bloody Mary i jinde než v sekci než v nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.