Co je to?
Odborný výraz, definice slova Likér. Co znamená slovo Likér z kategorie Nápoje?

Co je Likér? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Likér

Likér je sladký nápoj obsahující alkohol a podobný destilátu. Při jejich výrobě se nevyužívá pouze proces destilace, ale také extrakce a macerace. Macerace znamená namáčení, v případě likérů se jedná o namáčení ovoce, bylinek nebo koření. Máčí se tak dlouho, až destilát nasákne. Extrakce probíhá prouděním destilátu přes síto s ovocem. Pokud se likér destiluje, lze využít i další zdroje vůní pro podbarvení a vykreslení. Od destilátů se likéry liší i chuťově, jsou mnohem jemnější. I obsah alkoholu je odlišný, od 20 do 40 %. Lze je popíjet přímo nebo přidávat jako součást koktejlů či mixů. Některé druhy lze doplnit i jinými komponenty, například smetanou.
Likéry se většinou nenechávají dlouho stát, pouze po dobu, která je potřeba k promísení složek. Samotná výroba má tradici dlouhou již několik staletí, původně byly produkty bylinkářství a užívaly se k léčivým účelům. Existuje velké množství likérů, sladké, ovocné či polosladké. Podle surovin je možno zvolit likér ovocný, bylinný, čokoládový, kávový, z koření a další.


Co je to Likér? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Likér. Co znamená slovo Likér z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Likér patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, názvosloví, pojem, formulace, definice pojmu, nápoje, význam pojmu, wiki, terminologie, heslo, terminus technicus, definice, význam, odborný výraz, popis, slovo, slovník


Pojem Likér je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Likér? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Likér je sladký alkoholický nápoj, často ochucený ovocem, bylinkami, kořením či jinými plody a někdy smetanou. Slovo likér pochází z latinského liquifacere, což znamená rozpustit. To odkazuje na rozpouštění chuťových složek v alkoholu při přípravě likéru. Likéry většinou nejsou stařené po dlouhou dobu, ale mohou při výrobě nějakou dobu „stát“, aby se jejich složky správně spojily.

Jiné informační zdroje o pojmu Likér

Hledat termín Likér ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Likér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Likér na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Likér ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Likér ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Likér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Likér například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Likér? resp. jaký je význam slova Likér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Likér, odpověď na dotaz co je to Likér?. Víte např. kdo to je Šárka Vaculíková? Znáte a víte kdo je Kombatant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.