Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Fyzika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fyzika

V případě fyziky před sebou máme vědní obor zabývající se zákonitostmi přírodních jevů. Velmi blízce spolupracuje s matematikou či astronomií. Většinu fyzikálních objevů lidstvo úspěšně převedlo do praxe a běžně je využíváme. Fyziku můžeme rozdělit do čtyř částí na aplikovanou fyziku, experimentální fyziku, numerické simulace a teoretickou fyziku. Fyzikálními jevy se lidstvo zabývalo již od dob dávných antických civilizací.


Co je to Fyzika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fyzika patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: význam, co znamená, Fyzika, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, Fyzika, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, termín, heslo, terminologie, formulace, informace, pojem, wiki


Pojem Fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fyzika?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Fyzika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Fyzika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Fyzika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fyzika na Youtube

Hledat pojem Fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Fyzika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzika například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fyzika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzika, odpověď na dotaz co je to Fyzika?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Snowden? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.