Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Fyzika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fyzika?

V případě fyziky před sebou máme vědní obor zabývající se zákonitostmi přírodních jevů. Velmi blízce spolupracuje s matematikou či astronomií. Většinu fyzikálních objevů lidstvo úspěšně převedlo do praxe a běžně je využíváme. Fyziku můžeme rozdělit do čtyř částí na aplikovanou fyziku, experimentální fyziku, numerické simulace a teoretickou fyziku. Fyzikálními jevy se lidstvo zabývalo již od dob dávných antických civilizací.


Co je to Fyzika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fyzika s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fyzika se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, přesný význam, definice pojmu, co je to Fyzika?, odborný výraz, co to je, popis, lexikon, wiki, význam slova, terminus technicus, formulace, Fyzika, informace


Pojem Fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fyzika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

Více informací o pojmu Fyzika lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Fyzika ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Fyzika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fyzika ve Wikimedia Commons

Najít heslo Fyzika na Google.cz

Zkusit najít termín Fyzika ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fyzika? resp. co znamená slovo Fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzika, odpověď na dotaz co je to Fyzika?. Víte např. kdo to je Autista? Znáte a víte kdo je Snowden? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.