Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fyzika. Co znamená odborný pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Fyzika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fyzika?

V případě fyziky před sebou máme vědní obor zabývající se zákonitostmi přírodních jevů. Velmi blízce spolupracuje s matematikou či astronomií. Většinu fyzikálních objevů lidstvo úspěšně převedlo do praxe a běžně je využíváme. Fyziku můžeme rozdělit do čtyř částí na aplikovanou fyziku, experimentální fyziku, numerické simulace a teoretickou fyziku. Fyzikálními jevy se lidstvo zabývalo již od dob dávných antických civilizací.


Co je to Fyzika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fyzika. Co znamená odborný pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fyzika s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Fyzika je v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, názvosloví, význam, lexikon, co je to Fyzika?, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, přesný výraz, terminologie, slovo, formulace, význam slova, termín, fyzika, definice pojmu, definice, přesný význam


Pojem Fyzika je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Fyzika?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

Více informací o pojmu Fyzika lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Fyzika ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Fyzika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Fyzika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fyzika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzika například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Fyzika? resp. co znamená výraz Fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzika, odpověď na dotaz co je to Fyzika?. Víte např. kdo to je Recidivista? Znáte a víte kdo je Snowden? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Fyzika hledat i v jiných kategoriích (než fyzika) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.