Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Co je to Fyzika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fyzika

V případě fyziky před sebou máme vědní obor zabývající se zákonitostmi přírodních jevů. Velmi blízce spolupracuje s matematikou či astronomií. Většinu fyzikálních objevů lidstvo úspěšně převedlo do praxe a běžně je využíváme. Fyziku můžeme rozdělit do čtyř částí na aplikovanou fyziku, experimentální fyziku, numerické simulace a teoretickou fyziku. Fyzikálními jevy se lidstvo zabývalo již od dob dávných antických civilizací.


Co je to Fyzika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fyzika. Co znamená pojem Fyzika z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Fyzika můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fyzika je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, wiki, terminus technicus, definice, Fyzika, přesný výraz, Fyzika, lexikon, formulace, vysvětlení, Fyzika, co je to Fyzika?, pojem, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, informace


Pojem Fyzika je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fyzika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

Jiné zdroje informací o pojmu Fyzika

Zkusit najít slovo Fyzika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Fyzika na Youtube

Najít slovo Fyzika ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Fyzika ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fyzika ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fyzika? resp. jaký je přesný význam slova Fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzika, odpověď na dotaz co je to Fyzika?. Víte např. kdo to je Turista? Znáte a víte kdo je Snowden? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.