Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fyzika. Co znamená slovo Fyzika z kategorie Fyzika?

Co je Fyzika?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fyzika?

V případě fyziky před sebou máme vědní obor zabývající se zákonitostmi přírodních jevů. Velmi blízce spolupracuje s matematikou či astronomií. Většinu fyzikálních objevů lidstvo úspěšně převedlo do praxe a běžně je využíváme. Fyziku můžeme rozdělit do čtyř částí na aplikovanou fyziku, experimentální fyziku, numerické simulace a teoretickou fyziku. Fyzikálními jevy se lidstvo zabývalo již od dob dávných antických civilizací.


Co je to Fyzika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fyzika. Co znamená slovo Fyzika z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Fyzika) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Fyzika patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, formulace, přesný výraz, fyzika, fyzika, odborný výraz, co to je, co znamená, heslo, popis, slovník, synonymum, co je to Fyzika?, wiki


Pojem Fyzika je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fyzika? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.

Více informací o slovu Fyzika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Fyzika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fyzika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Fyzika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Fyzika ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Fyzika na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Fyzika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzika například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte jaký je přesný význam slova Fyzika? resp. co označuje slovo Fyzika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fyzika, odpověď na dotaz co je to Fyzika?. Víte např. kdo to je Beata Rajská? Znáte a víte kdo je Snowden? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.