Co je to?
Definice výrazu, termínu Metastáza. Co znamená odborný pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Co je Metastáza?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Metastáza

Metastáza je druhotné ložisko nádorových buněk, jakási "větev", prostřednictvím které se nádor při onemocnění rakovinou dál šíří. Výskyt metastáz je typický pro maligní (zhoubné) nádory a objevuje se v pozdějších stádiích nemoci. Výskyt metastáz také komplikuje léčbu.


Co je to Metastáza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Metastáza. Co znamená odborný pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Metastáza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovník, pojem, vysvětlení, názvosloví, nemoce, definice, odborný výraz, synonymum, Metastáza, co to je, přesný význam, co je to Metastáza?, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, slovo, heslo, terminologie


Pojem Metastáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metastáza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metastáza (z řeckého μετά, změna a στάσις, místo; tedy vystěhování) je druhotné ložisko nádorových buněk nebo infekce, které vzniklo odtržením části nádorových buněk či infekčního agens od primárního ložiska a následným šířením krevními, lymfatickými cestami nebo přímým rozsevem po organismu. Schopnost metastazovat je jedním ze základních znaků malignity nádorových onemocnění.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Metastáza na Google.cz

Zkusit najít termín Metastáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Metastáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metastáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Metastáza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Metastáza na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Metastáza například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Metastáza? resp. jaký je význam slova Metastáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metastáza, odpověď na dotaz co je to Metastáza?. Víte např. kdo to je Hana Gregorová? Znáte a víte kdo je Hillary Clinton? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Metastáza i v jiné části webu než je kategorie nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.