Co je to?
Definice odborného termínu, slova Metastáza. Co znamená pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Co je to Metastáza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Metastáza

Metastáza je druhotné ložisko nádorových buněk, jakási "větev", prostřednictvím které se nádor při onemocnění rakovinou dál šíří. Výskyt metastáz je typický pro maligní (zhoubné) nádory a objevuje se v pozdějších stádiích nemoci. Výskyt metastáz také komplikuje léčbu.


Co je to Metastáza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Metastáza. Co znamená pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Metastáza? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Metastáza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, přesný význam, informace, odborný výraz, Nemoce, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, význam, lexikon, heslo, wiki, slovník, Metastáza, pojem, přesný výraz, formulace, synonymum


Pojem Metastáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metastáza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metastáza (z řeckého μετά, změna a στάσις, místo; tedy vystěhování) je druhotné ložisko nádorových buněk nebo infekce, které vzniklo odtržením části nádorových buněk či infekčního agens od primárního ložiska a následným šířením krevními, lymfatickými cestami nebo přímým rozsevem po organismu. Schopnost metastazovat je jedním ze základních znaků malignity nádorových onemocnění.

Další zdroje informací

Hledat výraz Metastáza ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metastáza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metastáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Metastáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Metastáza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Metastáza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Metastáza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Metastáza? resp. jaká je definice termínu Metastáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metastáza, odpověď na dotaz co je to Metastáza?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Chalupář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.