Co je to?
Definice výrazu Metastáza. Co znamená odborný pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Co je Metastáza? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Metastáza?

Metastáza je druhotné ložisko nádorových buněk, jakási "větev", prostřednictvím které se nádor při onemocnění rakovinou dál šíří. Výskyt metastáz je typický pro maligní (zhoubné) nádory a objevuje se v pozdějších stádiích nemoci. Výskyt metastáz také komplikuje léčbu.


Co je to Metastáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Metastáza. Co znamená odborný pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Metastáza můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Metastáza je v sekci nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, formulace, nemoce, Metastáza, význam pojmu, heslo, slovo, lexikon, pojem, definice pojmu, termín, co znamená, slovník, popis, přesný výraz, přesný význam


Pojem Metastáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metastáza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metastáza (z řeckého μετά, změna a στάσις, místo; tedy vystěhování) je druhotné ložisko nádorových buněk nebo infekce, které vzniklo odtržením části nádorových buněk či infekčního agens od primárního ložiska a následným šířením krevními, lymfatickými cestami nebo přímým rozsevem po organismu. Schopnost metastazovat je jedním ze základních znaků malignity nádorových onemocnění.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Metastáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Metastáza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metastáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Metastáza na Google.cz

Hledat pojem Metastáza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Metastáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metastáza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Metastáza? resp. co znamená výraz Metastáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metastáza, odpověď na dotaz co je to Metastáza?. Víte např. kdo to je Michael Hauser? Znáte a víte kdo je Hillary Clinton? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.