Co je to?
Definice odborného termínu, slova Metastáza. Co znamená pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Co je to Metastáza? Význam slova

Co znamená termín Metastáza? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Metastáza je druhotné ložisko nádorových buněk, jakási "větev", prostřednictvím které se nádor při onemocnění rakovinou dál šíří. Výskyt metastáz je typický pro maligní (zhoubné) nádory a objevuje se v pozdějších stádiích nemoci. Výskyt metastáz také komplikuje léčbu.


Co je to Metastáza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Metastáza. Co znamená pojem Metastáza z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Metastáza doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Metastáza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: formulace, co znamená, wiki, termín, co to je, přesný výraz, heslo, terminus technicus, Nemoce, terminologie, slovník, význam pojmu, pojem, přesný význam, popis, vysvětlení, Nemoce, informace


Pojem Metastáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Metastáza?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Metastáza (z řeckého μετά, změna a στάσις, místo; tedy vystěhování) je druhotné ložisko nádorových buněk nebo infekce, které vzniklo odtržením části nádorových buněk či infekčního agens od primárního ložiska a následným šířením krevními, lymfatickými cestami nebo přímým rozsevem po organismu. Schopnost metastazovat je jedním ze základních znaků malignity nádorových onemocnění.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Metastáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metastáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Metastáza na Youtube

Vyhledat termín Metastáza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Metastáza na Google.cz

Najít heslo Metastáza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Metastáza například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Metastáza? resp. co to je Metastáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metastáza, odpověď na dotaz co je to Metastáza?. Víte např. kdo to je Antonín Zápotocký? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Metastáza v jiné sekci než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.