Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tavná pistole. Co znamená pojem Tavná pistole z kategorie Nástroje?

Co je to Tavná pistole? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tavná pistole?

Tavná pistole je nástroj, který k lepení využívá tavné tyčinky. Výhodou tavných lepidel je okamžitá funkčnost, není potřeba vyčkávat na zavadnutí nebo na vytvrzení. Tavná pistole má vepředu tavicí komoru. Tu vyhřívá elektrické topné těleso. V rukojeti je spínač regulující teplotu, tavné tyčinky se zasunují ze zadní části. Tyčinky se taví při teplotě 120 – 200 stupňů Celsia.
Stiskem spouště se roztavené lepidlo tryskou nanáší tam, kde je nutno lepit. Tavná lepidla se hodí jak pro hladké, tak pro porézní povrchy. Zde velmi rychle ztuhne a spojí lepené plochy. Do tavné pistole lze použít různé druhy tyčinek, které mají různé tavicí teploty i různé vlastnosti.


Co je to Tavná pistole? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tavná pistole. Co znamená pojem Tavná pistole z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tavná pistole? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tavná pistole je v sekci Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, Nástroje, přesný význam, popis, význam, názvosloví, synonymum, lexikon, co to je, informace, význam pojmu, Tavná pistole, slovník, terminologie, heslo, slovo, terminus technicus, význam slova


Pojem Tavná pistole je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tavná pistole? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tavná pistole je elektrický přístroj, který jednoduše, ekonomicky a spolehlivě slepí pomocí polymerové taveniny dřevo, plasty, sklo, porcelán i kov. Princip spočívá v roztavení lepidla, obvykle polypropylenu nebo polyetylenu, na taveninu, která optimálně smáčí lepené povrchy a po ztuhnutí vytvoří pevný spoj. S oblibou ji používají modeláři, řemeslníci či floristé nebo kutilové.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Tavná pistole ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tavná pistole ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Tavná pistole ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Tavná pistole ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tavná pistole ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tavná pistole ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tavná pistole například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tavná pistole? resp. co to je Tavná pistole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tavná pistole, odpověď na dotaz co je to Tavná pistole?. Víte např. kdo to je Nimrod? Znáte a víte kdo je Bohemista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.