Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie se řadí ke směrům alternativní medicíny. Někdy bývá označována jako pseudověda. Kraniosakrální terapie pracuje s přirozenými životními silami, protože tvrdí, že tyto síly udržují pořádek, funkce a formu organizmu. Pomáhá nepřímo, bez zásahu do systému. Nic neopravuje, ale podporuje správné fungování lidského těla.
Terapie se provádí při sezení, které následuje po úvodním rozhovoru, a zakládá se na přikládání rukou a dotecích v přizpůsobeném prostředí.


Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kraniosakrální terapie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kraniosakrální terapie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, Kraniosakrální terapie, slovo, popis, pojem, názvosloví, definice, odborný výraz, co znamená, Lékařství, informace, formulace, význam pojmu, slovník, přesný výraz, wiki, vysvětlení


Pojem Kraniosakrální terapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kraniosakrální terapie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kraniosakrální terapie neboli kraniosakrální biodynamika je směr alternativní medicíny označovaný jako pseudověda. Koncept kraniosakrální biodynamiky je založen na práci s přirozenými životními silami, které údajně uspořádávají a udržují formu a funkci organismu. Tento přístup má pomáhat systému, aniž by do něho zasahoval. Jeho cílem není v první řadě opravit strukturu, ale podporovat ty síly, které jsou základem správné funkce všech systémů člověka. Dle studie, kterou mezi odborníky provedl John Nocross, jde pravděpodobně o zdiskreditovanou metodu léčby.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kraniosakrální terapie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kraniosakrální terapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kraniosakrální terapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kraniosakrální terapie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kraniosakrální terapie na Youtube

Vyhledat termín Kraniosakrální terapie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraniosakrální terapie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kraniosakrální terapie? resp. co je to Kraniosakrální terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraniosakrální terapie, odpověď na dotaz co je to Kraniosakrální terapie?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Cholerik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kraniosakrální terapie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.