Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova

Co znamená termín Kraniosakrální terapie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kraniosakrální terapie se řadí ke směrům alternativní medicíny. Někdy bývá označována jako pseudověda. Kraniosakrální terapie pracuje s přirozenými životními silami, protože tvrdí, že tyto síly udržují pořádek, funkce a formu organizmu. Pomáhá nepřímo, bez zásahu do systému. Nic neopravuje, ale podporuje správné fungování lidského těla.
Terapie se provádí při sezení, které následuje po úvodním rozhovoru, a zakládá se na přikládání rukou a dotecích v přizpůsobeném prostředí.


Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kraniosakrální terapie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kraniosakrální terapie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, slovo, definice pojmu, Kraniosakrální terapie, přesný význam, lexikon, slovník, termín, vysvětlení, popis, význam slova, pojem, význam, terminus technicus, lékařství, synonymum, informace, přesný výraz


Pojem Kraniosakrální terapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kraniosakrální terapie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kraniosakrální terapie neboli kraniosakrální biodynamika je směr alternativní medicíny označovaný jako pseudověda. Koncept kraniosakrální biodynamiky je založen na práci s přirozenými životními silami, které údajně uspořádávají a udržují formu a funkci organismu. Tento přístup má pomáhat systému, aniž by do něho zasahoval. Jeho cílem není v první řadě opravit strukturu, ale podporovat ty síly, které jsou základem správné funkce všech systémů člověka. Dle studie, kterou mezi odborníky provedl John Nocross, jde pravděpodobně o zdiskreditovanou metodu léčby.

Více informací o pojmu Kraniosakrální terapie lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Kraniosakrální terapie ve Wikizdrojích

Najít termín Kraniosakrální terapie ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kraniosakrální terapie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kraniosakrální terapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kraniosakrální terapie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kraniosakrální terapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraniosakrální terapie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kraniosakrální terapie? resp. co znamená Kraniosakrální terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraniosakrální terapie, odpověď na dotaz co je to Kraniosakrální terapie?. Víte např. kdo to je Fašista? Znáte a víte kdo je Ladislav Potměšil? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kraniosakrální terapie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.