Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie se řadí ke směrům alternativní medicíny. Někdy bývá označována jako pseudověda. Kraniosakrální terapie pracuje s přirozenými životními silami, protože tvrdí, že tyto síly udržují pořádek, funkce a formu organizmu. Pomáhá nepřímo, bez zásahu do systému. Nic neopravuje, ale podporuje správné fungování lidského těla.
Terapie se provádí při sezení, které následuje po úvodním rozhovoru, a zakládá se na přikládání rukou a dotecích v přizpůsobeném prostředí.


Co je to Kraniosakrální terapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kraniosakrální terapie. Co znamená odborný pojem Kraniosakrální terapie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kraniosakrální terapie) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kraniosakrální terapie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, definice pojmu, wiki, Lékařství, Lékařství, co to je, formulace, význam, přesný význam, heslo, pojem, přesný výraz, slovník, co znamená, Kraniosakrální terapie, termín, synonymum


Pojem Kraniosakrální terapie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kraniosakrální terapie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kraniosakrální terapie neboli kraniosakrální biodynamika je směr alternativní medicíny označovaný jako pseudověda. Koncept kraniosakrální biodynamiky je založen na práci s přirozenými životními silami, které údajně uspořádávají a udržují formu a funkci organismu. Tento přístup má pomáhat systému, aniž by do něho zasahoval. Jeho cílem není v první řadě opravit strukturu, ale podporovat ty síly, které jsou základem správné funkce všech systémů člověka. Dle studie, kterou mezi odborníky provedl John Nocross, jde pravděpodobně o zdiskreditovanou metodu léčby.

Jiné zdroje informací o pojmu Kraniosakrální terapie

Hledat videa s názvem Kraniosakrální terapie na Youtube

Hledat heslo Kraniosakrální terapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kraniosakrální terapie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kraniosakrální terapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kraniosakrální terapie ve Wikislovníku

Najít pojem Kraniosakrální terapie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraniosakrální terapie například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kraniosakrální terapie? resp. jaká je definice termínu Kraniosakrální terapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kraniosakrální terapie, odpověď na dotaz co je to Kraniosakrální terapie?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Cholerik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kraniosakrální terapie v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.