Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smrtnost. Co znamená odborný pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Co je to Smrtnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Smrtnost?

Smrtnost, jinak také letalita, je jedním z demografických ukazatelů. Zaměřuje se na podíl zemřelých z určité skupiny. Ta je postižena chorobou nebo nějakou nehodou. Smrtnost společně s úmrtností patří ke statistickým údajům, které hodnotí pravděpodobnost úmrtí.
Smrtnost se vztahuje pouze k vybrané skupině obyvatel. Smrtnost se počítá z celkového počtu postižených. Je to podíl zemřelých vůči počtu osob ve skupině, výsledné číslo se udává v procentech.


Co je to Smrtnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smrtnost. Co znamená odborný pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Smrtnost můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Smrtnost je v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, slovo, co znamená, definice pojmu, Smrtnost, popis, význam, význam pojmu, pojem, přesný význam, význam slova, terminologie, wiki, lékařství, terminus technicus, definice, lexikon


Pojem Smrtnost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smrtnost? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Smrtnost neboli letalita je demografický ukazatel udávající podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem, například chorobou nebo dopravní nehodou.
Smrtnost je vedle úmrtnosti (mortalita) druhým statistickým údajem popisujícím pravděpodobnost úmrtí. Zatímco úmrtnost je ale vztažena k celkové populaci, smrtnost pouze k vybrané podmnožině. Např. úmrtnost při srážce chodce s rychlovlakem je velmi nízká, neboť k ní dochází velmi zřídka, ale smrtnost se blíží 100 %, neboť tuto srážku téměř žádný chodec nepřežije.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Smrtnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Smrtnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Smrtnost ve Wikislovníku

Hledat slovo Smrtnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Smrtnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Smrtnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Smrtnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Smrtnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtnost, odpověď na dotaz co je to Smrtnost?. Víte např. kdo to je Bolševik? Znáte a víte kdo je Švejk? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.