Co je to?
Výraz, termín, definice slova Smrtnost. Co znamená odborný pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Co je Smrtnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Smrtnost?

Smrtnost, jinak také letalita, je jedním z demografických ukazatelů. Zaměřuje se na podíl zemřelých z určité skupiny. Ta je postižena chorobou nebo nějakou nehodou. Smrtnost společně s úmrtností patří ke statistickým údajům, které hodnotí pravděpodobnost úmrtí.
Smrtnost se vztahuje pouze k vybrané skupině obyvatel. Smrtnost se počítá z celkového počtu postižených. Je to podíl zemřelých vůči počtu osob ve skupině, výsledné číslo se udává v procentech.


Co je to Smrtnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Smrtnost. Co znamená odborný pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Smrtnost sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Smrtnost je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, informace, termín, slovo, definice, heslo, pojem, terminologie, formulace, co je to Smrtnost?, názvosloví, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, přesný výraz, synonymum


Pojem Smrtnost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Smrtnost dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Smrtnost neboli letalita je demografický ukazatel udávající podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem, například chorobou nebo dopravní nehodou.
Smrtnost je vedle úmrtnosti (mortalita) druhým statistickým údajem popisujícím pravděpodobnost úmrtí. Zatímco úmrtnost je ale vztažena k celkové populaci, smrtnost pouze k vybrané podmnožině. Např. úmrtnost při srážce chodce s rychlovlakem je velmi nízká, neboť k ní dochází velmi zřídka, ale smrtnost se blíží 100 %, neboť tuto srážku téměř žádný chodec nepřežije.

Hledejte pojem Smrtnost v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Smrtnost na Google.cz

Najít pojem Smrtnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Smrtnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Smrtnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Smrtnost ve Wikislovníku

Najít výraz Smrtnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Smrtnost? resp. co to je Smrtnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtnost, odpověď na dotaz co je to Smrtnost?. Víte např. kdo to je Libor Pantůček? Znáte a víte kdo je Simona Babčáková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.