Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smrtnost. Co znamená slovo Smrtnost z kategorie Lékařství?

Co je Smrtnost? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Smrtnost

Smrtnost, jinak také letalita, je jedním z demografických ukazatelů. Zaměřuje se na podíl zemřelých z určité skupiny. Ta je postižena chorobou nebo nějakou nehodou. Smrtnost společně s úmrtností patří ke statistickým údajům, které hodnotí pravděpodobnost úmrtí.
Smrtnost se vztahuje pouze k vybrané skupině obyvatel. Smrtnost se počítá z celkového počtu postižených. Je to podíl zemřelých vůči počtu osob ve skupině, výsledné číslo se udává v procentech.


Co je to Smrtnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smrtnost. Co znamená slovo Smrtnost z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Smrtnost patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: definice, formulace, co znamená, přesný výraz, Smrtnost, názvosloví, popis, význam slova, lékařství, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, pojem, informace, co to je, přesný význam, lékařství


Pojem Smrtnost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Smrtnost?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Smrtnost neboli letalita je demografický ukazatel udávající podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem, například chorobou nebo dopravní nehodou.
Smrtnost je vedle úmrtnosti (mortalita) druhým statistickým údajem popisujícím pravděpodobnost úmrtí. Zatímco úmrtnost je ale vztažena k celkové populaci, smrtnost pouze k vybrané podmnožině. Např. úmrtnost při srážce chodce s rychlovlakem je velmi nízká, neboť k ní dochází velmi zřídka, ale smrtnost se blíží 100 %, neboť tuto srážku téměř žádný chodec nepřežije.

Hledejte výraz Smrtnost v dalších zdrojích

Hledat frázi Smrtnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Smrtnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Smrtnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Smrtnost na Youtube

Zkusit najít heslo Smrtnost na Google.cz

Hledat pojem Smrtnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Smrtnost? resp. jaká je definice termínu Smrtnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtnost, odpověď na dotaz co je to Smrtnost?. Víte např. kdo to je Letuška? Znáte a víte kdo je Laďka Kozderková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Smrtnost i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.