Co je to?
Definice odborného termínu, slova Smrtnost. Co znamená pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Co je to Smrtnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Smrtnost

Smrtnost, jinak také letalita, je jedním z demografických ukazatelů. Zaměřuje se na podíl zemřelých z určité skupiny. Ta je postižena chorobou nebo nějakou nehodou. Smrtnost společně s úmrtností patří ke statistickým údajům, které hodnotí pravděpodobnost úmrtí.
Smrtnost se vztahuje pouze k vybrané skupině obyvatel. Smrtnost se počítá z celkového počtu postižených. Je to podíl zemřelých vůči počtu osob ve skupině, výsledné číslo se udává v procentech.


Definice odborného termínu, slova Smrtnost. Co znamená pojem Smrtnost z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Smrtnost s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Smrtnost je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, slovo, informace, popis, Lékařství, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, Lékařství, co je to Smrtnost?, pojem, termín, vysvětlení, terminus technicus, wiki, definice pojmu, definice


Pojem Smrtnost je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Smrtnost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Smrtnost neboli letalita je demografický ukazatel udávající podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem, například chorobou nebo dopravní nehodou.
Smrtnost je vedle úmrtnosti (mortalita) druhým statistickým údajem popisujícím pravděpodobnost úmrtí. Zatímco úmrtnost je ale vztažena k celkové populaci, smrtnost pouze k vybrané podmnožině. Např. úmrtnost při srážce chodce s rychlovlakem je velmi nízká, neboť k ní dochází velmi zřídka, ale smrtnost se blíží 100 %, neboť tuto srážku téměř žádný chodec nepřežije.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Smrtnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Smrtnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Smrtnost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Smrtnost na Youtube

Zkusit najít výraz Smrtnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smrtnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Smrtnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Smrtnost? resp. jaká je definice termínu Smrtnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smrtnost, odpověď na dotaz co je to Smrtnost?. Víte např. kdo to je Alexander Dubček? Znáte a víte kdo je Frajírek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Smrtnost i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.