Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šmakoun. Co znamená odborný pojem Šmakoun z kategorie Jídlo?

Co je to Šmakoun? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šmakoun

Náhražka potravin používaná pro přípravu nízkokalorických jídel při redukčních dietách. Jde o hmotu vyrobenou pouze z vaječných bílků. Šmakoun neobsahuje prakticky žádný cukr, tuk, cholesterol ani lepek. Jeho čistá podoba nemá téměř žádnou chuť a je v obchodech k dostání ve formě bílkovinných plátků. Tato nová potravina se vyrábí v České republice podle patentované technologie.


Co je to Šmakoun? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šmakoun. Co znamená odborný pojem Šmakoun z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Šmakoun s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šmakoun se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, popis, definice, informace, heslo, formulace, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, názvosloví, Šmakoun, co znamená, odborné názvosloví, slovník, wiki, přesný výraz, význam, pojem


Pojem Šmakoun je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šmakoun? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šmakoun je bílkovinová hmota vyrobená z čistých vaječných bílků. Používá se jako náhražka jiných potravin při přípravě nízkokalorických jídel. Neobsahuje téměř žádný tuk, cukr, cholesterol ani lepek. Jeho kalorická hodnota je zhruba 210 kJ na 100 g. V čisté podobě je prakticky bez chuti a snadno tak přijímá chutě ostatních jídel. Bílkovinný plátek je k dostání na trhu pod obchodním názvem Šmakoun. Tato potravina nového typu byla vyvinuta v České republice. Zpracování bílků do této formy umožňuje patentovaná technologie. Šmakoun se vyrábí s různými slanými, ale i sladkými příchutěmi.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Šmakoun na Youtube

Najít pojem Šmakoun ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Šmakoun ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Šmakoun na Google.cz

Vyhledat pojem Šmakoun ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Šmakoun ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šmakoun například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Šmakoun? resp. co označuje slovo Šmakoun? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šmakoun, odpověď na dotaz co je to Šmakoun?. Víte např. kdo to je Islámista? Znáte a víte kdo je Samosoudce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.