Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Co je Krav maga?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krav maga?

Krav maga je slovo pocházející z hebrejštiny a znamená kontaktní boj nebo boj zblízka. Jedná se o sebeobranné techniky, které jsou oficiálně využívány izraelskou obranou, policií a bezpečností. Techniky krav maga jsou i součástí osnov izraelských středních škol.
Krav maga není považován za druh sportu, ale za přípravu na sebeobranu a boj zblízka. Techniky krav maga využívají i americké a francouzské bezpečnostní složky.


Co je to Krav maga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Krav maga doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Krav maga se nachází v sekci sport

Klíčová slova: význam, slovo, popis, formulace, terminus technicus, definice pojmu, heslo, význam slova, definice, co znamená, terminologie, vysvětlení, termín, odborné názvosloví, synonymum, Krav maga, lexikon, co je to Krav maga?


Pojem Krav maga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Krav maga dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krav maga ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Krav maga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Krav maga na Google.cz

Zkusit najít Krav maga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Krav maga ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Krav maga na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Krav maga například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Krav maga? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krav maga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krav maga, odpověď na dotaz co je to Krav maga?. Víte např. kdo to je Helga Čočková? Znáte a víte kdo je Narcista? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basebalova rukavice, krav maga, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.