Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Co je to Krav maga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Krav maga?

Krav maga je slovo pocházející z hebrejštiny a znamená kontaktní boj nebo boj zblízka. Jedná se o sebeobranné techniky, které jsou oficiálně využívány izraelskou obranou, policií a bezpečností. Techniky krav maga jsou i součástí osnov izraelských středních škol.
Krav maga není považován za druh sportu, ale za přípravu na sebeobranu a boj zblízka. Techniky krav maga využívají i americké a francouzské bezpečnostní složky.


Co je to Krav maga? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Krav maga? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krav maga se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: lexikon, Krav maga, synonymum, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, popis, pojem, termín, slovník, Sport, názvosloví, definice pojmu, Sport, terminologie, význam slova, wiki, formulace


Pojem Krav maga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Krav maga píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Jiné informační zdroje o pojmu Krav maga

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krav maga ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Krav maga na Youtube

Zkusit najít slovo Krav maga ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Krav maga ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Krav maga ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krav maga ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Krav maga například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Krav maga? resp. jaký je význam pojmu Krav maga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krav maga, odpověď na dotaz co je to Krav maga?. Víte např. kdo to je Elvis Presley? Znáte a víte kdo je Frigida? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.