Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krav maga. Co znamená odborný pojem Krav maga z kategorie Sport?

Co je to Krav maga? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Krav maga?

Krav maga je slovo pocházející z hebrejštiny a znamená kontaktní boj nebo boj zblízka. Jedná se o sebeobranné techniky, které jsou oficiálně využívány izraelskou obranou, policií a bezpečností. Techniky krav maga jsou i součástí osnov izraelských středních škol.
Krav maga není považován za druh sportu, ale za přípravu na sebeobranu a boj zblízka. Techniky krav maga využívají i americké a francouzské bezpečnostní složky.


Co je to Krav maga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krav maga. Co znamená odborný pojem Krav maga z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krav maga s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Krav maga se nachází v sekci sport

Klíčová slova: význam, co je to Krav maga?, význam slova, sport, pojem, heslo, význam pojmu, synonymum, lexikon, terminologie, slovník, Krav maga, slovo, popis, co to je, informace, definice, sport


Pojem Krav maga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krav maga? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Krav maga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krav maga ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Krav maga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Krav maga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Krav maga na Google.cz

Najít termín Krav maga ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Krav maga například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Krav maga? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krav maga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krav maga, odpověď na dotaz co je to Krav maga?. Víte např. kdo to je Hana Zagorová? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.