Co je to?
Definice odborného termínu, slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Co je to Krav maga? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Krav maga

Krav maga je slovo pocházející z hebrejštiny a znamená kontaktní boj nebo boj zblízka. Jedná se o sebeobranné techniky, které jsou oficiálně využívány izraelskou obranou, policií a bezpečností. Techniky krav maga jsou i součástí osnov izraelských středních škol.
Krav maga není považován za druh sportu, ale za přípravu na sebeobranu a boj zblízka. Techniky krav maga využívají i americké a francouzské bezpečnostní složky.


Co je to Krav maga? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Krav maga. Co znamená pojem Krav maga z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Krav maga) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krav maga patří do kategorie Sport

Klíčová slova: heslo, lexikon, synonymum, Sport, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, význam, popis, názvosloví, význam pojmu, formulace, vysvětlení, Krav maga, termín, slovník, informace


Pojem Krav maga je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Krav maga? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Krav maga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Krav maga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Krav maga na Google.cz

Hledat heslo Krav maga ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Krav maga na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krav maga ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krav maga například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Krav maga? resp. jaká je definice slova Krav maga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krav maga, odpověď na dotaz co je to Krav maga?. Víte např. kdo to je Jessica Alba? Znáte a víte kdo je Pšonek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Krav maga hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.