Co je to?
Definice výrazu Krav maga. Co znamená odborný pojem Krav maga z kategorie Sport?

Co to je Krav maga? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Krav maga

Krav maga je slovo pocházející z hebrejštiny a znamená kontaktní boj nebo boj zblízka. Jedná se o sebeobranné techniky, které jsou oficiálně využívány izraelskou obranou, policií a bezpečností. Techniky krav maga jsou i součástí osnov izraelských středních škol.
Krav maga není považován za druh sportu, ale za přípravu na sebeobranu a boj zblízka. Techniky krav maga využívají i americké a francouzské bezpečnostní složky.


Co je to Krav maga? Význam slova, termín, Definice výrazu Krav maga. Co znamená odborný pojem Krav maga z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Krav maga? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Krav maga se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: heslo, wiki, odborné názvosloví, význam, lexikon, sport, termín, definice, slovo, terminus technicus, sport, názvosloví, význam slova, význam pojmu, co znamená, přesný význam, synonymum, přesný výraz


Pojem Krav maga je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Krav maga? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎‎, krav = boj, maga = dotyk, kontakt, tedy česky kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Krav maga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Krav maga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Krav maga ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krav maga ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Krav maga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krav maga ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krav maga například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte jaká je definice termínu Krav maga? resp. co přesně znamená slovo Krav maga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krav maga, odpověď na dotaz co je to Krav maga?. Víte např. kdo to je Michal Kwiatkowski? Znáte a víte kdo je Jaroslav Rudiš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.