Co je to?
Definice výrazu, termínu Generace Y. Co znamená odborný pojem Generace Y z kategorie Kultura?

Co je Generace Y?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Generace Y

Generace Y, označovaná také jako mileniálové, je označení pro demografickou skupinu lidí narozených přibližně mezi lety 1981 a 1996. Tato generace následuje po generaci X a předchází generaci Z. Generace Y byla svědkem výrazných sociálních, technologických a kulturních změn, které ovlivnily způsob, jakým její příslušníci žijí, pracují a komunikují. Generace Y byla první generací, která zažila rychlý vzestup moderních technologií, jako jsou osobní počítače, mobilní telefony a internet. Během jejich dospívání docházelo k dramatickým změnám v komunikačních způsobech a způsobu získávání informací. Mileniálové jsou často považováni za generaci, která dobře zvládá multitasking – schopnost provádět více úkolů současně. Tato dovednost byla podporována vývojem technologií a nároky moderního pracovního prostředí. Je také často spojována s touhou po smysluplné práci a výzvách. Její příslušníci projevují zájem o flexibilní pracovní podmínky a chtějí pracovat v prostředí, které podporuje rovnováhu mezi prací a osobním životem. Mileniálové většinou vykazují větší citlivost na různorodost a inkluzi ve společnosti. Mají tendenci prosazovat rovnost a respektovat různé kultury, identity a životní styly.
Generace Y byla první generací, která se stala aktivní na sociálních médiích. Toto ovlivnilo způsob, jakým komunikují, sdílejí informace a budují svou online identitu. Mnoho mileniálů se setkalo s ekonomickými výzvami, jako je obtížnější získání stabilní práce, splácení studentských půjček a hledání cenově dostupného bydlení. Tyto faktory měly vliv na jejich finanční plánování a životní volby. Vysokoškolské vzdělání bylo pro generaci Y často důležitým cílem. Věřili v jeho význam pro budoucí kariéru a osobní rozvoj. Mileniálové mají tendenci investovat do zážitků, jako jsou cestování, kulturní akce a nové zážitky, spíše než do hmotných statků.

Co je to Generace Y? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Generace Y. Co znamená odborný pojem Generace Y z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Generace Y? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Generace Y je v kategorii kultura

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, definice pojmu, Generace Y, odborný výraz, informace, co to je, synonymum, odborné názvosloví, heslo, kultura, co je to Generace Y?, názvosloví, terminus technicus, slovo, popis, termín, význam slova


Pojem Generace Y je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Generace Y

Vyhledat heslo Generace Y ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Generace Y na Youtube

Hledat heslo Generace Y ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Generace Y ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Generace Y ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Generace Y ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Generace Y například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Generace Y? resp. jaká je definice termínu Generace Y? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Generace Y, odpověď na dotaz co je to Generace Y?. Víte např. kdo to je Proutník? Znáte a víte kdo je Al-Chorezmí? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, socha, generace Y, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.