Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvouka. Co znamená odborný pojem Prvouka z kategorie Školství?

Co je to Prvouka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Prvouka

Prvouka je termín z oblasti školství. Jde o název vyučovacího předmětu, který nejmladší žáky obeznámí se základními fakty a poznatky o světě, který je obklopuje. Jsou v něm shrnuty nejnutnější znalosti z různých oborů jako vlastivěda, zeměpis, přírodopis, fyzika, chemie, občanská výchova, humanitní a společenské vědy a dopravní výchova.
Prvouka je zařazena do obsahu vzdělávání na prvním stupni základní školy a učí se v prvním, druhém a třetím ročníku.


Co je to Prvouka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvouka. Co znamená odborný pojem Prvouka z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Prvouka doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Prvouka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: co to je, termín, definice, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, slovo, význam, wiki, informace, popis, slovník, přesný význam, Školství, význam slova, definice pojmu, pojem


Pojem Prvouka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prvouka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prvouka je vyučovací předmět, ve kterém se žáci seznamují s prvotními poznatky o okolním světě. Zahrnuje základní znalosti z oblasti vlastivědy, geografie, biologie, dopravní výchovy, fyziky, občanské výchovy, humanitních a společenských věd. Vyučuje se od prvního do třetího ročníku základní školy.

Další zdroje informací o slovu Prvouka

Hledat heslo Prvouka na Google.cz

Hledat termín Prvouka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Prvouka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Prvouka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Prvouka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Prvouka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvouka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Prvouka? resp. co označuje slovo Prvouka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvouka, odpověď na dotaz co je to Prvouka?. Víte např. kdo to je Amazonka? Znáte a víte kdo je Braňo Holiček? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?