Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prvouka. Co znamená pojem Prvouka z kategorie Školství?

Co to je Prvouka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Prvouka?

Prvouka je termín z oblasti školství. Jde o název vyučovacího předmětu, který nejmladší žáky obeznámí se základními fakty a poznatky o světě, který je obklopuje. Jsou v něm shrnuty nejnutnější znalosti z různých oborů jako vlastivěda, zeměpis, přírodopis, fyzika, chemie, občanská výchova, humanitní a společenské vědy a dopravní výchova.
Prvouka je zařazena do obsahu vzdělávání na prvním stupni základní školy a učí se v prvním, druhém a třetím ročníku.


Co je to Prvouka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prvouka. Co znamená pojem Prvouka z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Prvouka? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Prvouka je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam, co je to Prvouka?, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, definice, informace, wiki, přesný výraz, slovník, Prvouka, terminologie, Školství, co znamená, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Prvouka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Prvouka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvouka je vyučovací předmět, ve kterém se žáci seznamují s prvotními poznatky o okolním světě. Zahrnuje základní znalosti z oblasti vlastivědy, geografie, biologie, dopravní výchovy, fyziky, občanské výchovy, humanitních a společenských věd. Vyučuje se od prvního do třetího ročníku základní školy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Prvouka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Prvouka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvouka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Prvouka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Prvouka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Prvouka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvouka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Prvouka? resp. jaký je přesný význam slova Prvouka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvouka, odpověď na dotaz co je to Prvouka?. Víte např. kdo to je Obr? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?