Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exhibice. Co znamená odborný pojem Exhibice z kategorie Sport?

Co je to Exhibice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Exhibice?

Exhibice je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určité předvedení nebo ukázka neobvyklého nebo mimořádného výkonu člověka. Ve sportu se často vyskytuje exhibiční vystoupení, které následuje po konci utkání nebo jiné sportovní soutěže.
Exhibice nese označení také podle druhu sportu. Někdy je takto označováno celé utkání nebo dokonce celá série sportovních událostí.


Co je to Exhibice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exhibice. Co znamená odborný pojem Exhibice z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Exhibice patří do kategorie sport

Klíčová slova: co to je, co znamená, slovník, co je to Exhibice?, pojem, názvosloví, popis, definice, sport, terminus technicus, slovo, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, terminologie, termín, lexikon


Pojem Exhibice je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Exhibice? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Exhibice (lat. z exhibeo, vyzvedávám, předvádím) je ukázka, předvedení, demonstrace nějakého mimořádného nebo vynikajícího lidského výkonu. Může to být:

♦ exhibiční vystoupení – například v některých odvětvích sportu, zde obvykle až po ukončení sportovních soutěží jako je kupříkladu krasobruslení (krasobruslařská exhibice) nebo gymnastika.
♦ přátelské utkání – sportovní utkání, například NHL All-Star Game v hokeji či tenisová „Bitva povrchů“
♦ v přeneseném významu – okázalé vystupování, jednání, předvádění sebe sama (záměrně přehnané chování), které má za cíl na dotyčného upoutat zájem či pozornost jeho okolí

Další zdroje informací

Hledat pojem Exhibice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Exhibice ve Wikislovníku

Najít heslo Exhibice ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Exhibice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Exhibice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exhibice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Exhibice například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Exhibice? resp. co označuje slovo Exhibice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exhibice, odpověď na dotaz co je to Exhibice?. Víte např. kdo to je Alessandro Zanardi? Znáte a víte kdo je Jan Dolanský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Exhibice hledat i v jiných kategoriích (než sport) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.