Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Co je to Exhibice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Exhibice?

Exhibice je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určité předvedení nebo ukázka neobvyklého nebo mimořádného výkonu člověka. Ve sportu se často vyskytuje exhibiční vystoupení, které následuje po konci utkání nebo jiné sportovní soutěže.
Exhibice nese označení také podle druhu sportu. Někdy je takto označováno celé utkání nebo dokonce celá série sportovních událostí.


Co je to Exhibice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Exhibice můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Exhibice je v kategorii Sport

Klíčová slova: definice pojmu, Sport, slovník, slovo, Sport, odborný výraz, informace, terminologie, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, přesný význam, význam, lexikon, popis, pojem, Exhibice, heslo


Pojem Exhibice je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Exhibice?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exhibice (lat. z exhibeo, vyzvedávám, předvádím) je ukázka, předvedení, demonstrace nějakého mimořádného nebo vynikajícího lidského výkonu. Může to být:

♦ exhibiční vystoupení – například v některých odvětvích sportu, zde obvykle až po ukončení sportovních soutěží jako je kupříkladu krasobruslení (krasobruslařská exhibice) nebo gymnastika.
♦ přátelské utkání – sportovní utkání, například NHL All-Star Game v hokeji či tenisová „Bitva povrchů“
♦ v přeneseném významu – okázalé vystupování, jednání, předvádění sebe sama (záměrně přehnané chování), které má za cíl na dotyčného upoutat zájem či pozornost jeho okolí

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Exhibice ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Exhibice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Exhibice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Exhibice na Google.cz

Zkusit najít pojem Exhibice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exhibice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Exhibice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Exhibice? resp. co znamená slovo Exhibice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exhibice, odpověď na dotaz co je to Exhibice?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Lech? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.