Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Co je to Exhibice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Exhibice

Exhibice je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určité předvedení nebo ukázka neobvyklého nebo mimořádného výkonu člověka. Ve sportu se často vyskytuje exhibiční vystoupení, které následuje po konci utkání nebo jiné sportovní soutěže.
Exhibice nese označení také podle druhu sportu. Někdy je takto označováno celé utkání nebo dokonce celá série sportovních událostí.


Co je to Exhibice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Exhibice) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Exhibice patří do kategorie Sport

Klíčová slova: význam, lexikon, Sport, co to je, odborný výraz, informace, heslo, definice pojmu, přesný výraz, formulace, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, termín, slovník, wiki, význam pojmu, terminologie


Pojem Exhibice je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Exhibice dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exhibice (lat. z exhibeo, vyzvedávám, předvádím) je ukázka, předvedení, demonstrace nějakého mimořádného nebo vynikajícího lidského výkonu. Může to být:

♦ exhibiční vystoupení – například v některých odvětvích sportu, zde obvykle až po ukončení sportovních soutěží jako je kupříkladu krasobruslení (krasobruslařská exhibice) nebo gymnastika.
♦ přátelské utkání – sportovní utkání, například NHL All-Star Game v hokeji či tenisová „Bitva povrchů“
♦ v přeneseném významu – okázalé vystupování, jednání, předvádění sebe sama (záměrně přehnané chování), které má za cíl na dotyčného upoutat zájem či pozornost jeho okolí

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Exhibice na Youtube

Zkusit najít slovo Exhibice ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Exhibice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Exhibice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exhibice ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Exhibice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Exhibice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Exhibice? resp. jaká je definice termínu Exhibice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exhibice, odpověď na dotaz co je to Exhibice?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Endomorf? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.