Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Co je to Exhibice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Exhibice?

Exhibice je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určité předvedení nebo ukázka neobvyklého nebo mimořádného výkonu člověka. Ve sportu se často vyskytuje exhibiční vystoupení, které následuje po konci utkání nebo jiné sportovní soutěže.
Exhibice nese označení také podle druhu sportu. Někdy je takto označováno celé utkání nebo dokonce celá série sportovních událostí.


Co je to Exhibice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exhibice. Co znamená pojem Exhibice z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Exhibice se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exhibice se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Exhibice, co je to Exhibice?, význam slova, přesný význam, Sport, heslo, co znamená, pojem, popis, Sport, co to je, terminus technicus, definice, význam, formulace, názvosloví, wiki, informace


Pojem Exhibice je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Exhibice? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exhibice (lat. z exhibeo, vyzvedávám, předvádím) je ukázka, předvedení, demonstrace nějakého mimořádného nebo vynikajícího lidského výkonu. Může to být:

♦ exhibiční vystoupení – například v některých odvětvích sportu, zde obvykle až po ukončení sportovních soutěží jako je kupříkladu krasobruslení (krasobruslařská exhibice) nebo gymnastika.
♦ přátelské utkání – sportovní utkání, například NHL All-Star Game v hokeji či tenisová „Bitva povrchů“
♦ v přeneseném významu – okázalé vystupování, jednání, předvádění sebe sama (záměrně přehnané chování), které má za cíl na dotyčného upoutat zájem či pozornost jeho okolí

Pro další informace o termínu Exhibice zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exhibice ve Wikimedia Commons

Najít slovo Exhibice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Exhibice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Exhibice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Exhibice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Exhibice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Exhibice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Exhibice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Exhibice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exhibice, odpověď na dotaz co je to Exhibice?. Víte např. kdo to je Bill Clinton? Znáte a víte kdo je Levoboček? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.