Co je to?
Definice výrazu Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Co to je Kvas? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kvas

Kvas je lehce alkoholický nápoj, který vzniká zkvašením obilovin. Nejoblíbenější je na východě Evropy, v Rusku, Pobaltí a dalších státech. Tradiční kvas se označuje jako fermentovaný kvas a při prodeji musí mít vyznačený i obsah alkoholu. Jako kvas se totiž prodávají i sycené nealkoholické nápoje, které mají pouze příchuť kvasu.
V letních dnes se kvas prodává v pouličních stáncích. Vyrábí se ze zkvašeného základu, který tvoří mouk, voda a sladové těsto, které musí být tekuté. Základ se ředí vodou, přidávají se kvasnice, cukr a aroma a nápoj se ještě vaří. Aroma je většinou ovocné. Kvas je pěnivý a má přírodní chuť připomínající žitný chleba. Neobsahuje žádná barviva ani syntetické látky. Zachovává si tak vitamíny i minerály a další zdraví prospěšné látky.


Co je to Kvas? Význam slova, termín, Definice výrazu Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kvas s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvas se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, co to je, formulace, termín, odborný výraz, synonymum, terminus technicus, heslo, lexikon, význam pojmu, názvosloví, význam, Nápoje, význam slova, co znamená, slovo, slovník


Pojem Kvas je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kvas

Najít termín Kvas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kvas ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kvas ve Wikipedii

Vyhledat slovo Kvas na Google.cz

Hledat slovo Kvas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kvas ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvas například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kvas? resp. co znamená výraz Kvas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvas, odpověď na dotaz co je to Kvas?. Víte např. kdo to je Garant? Znáte a víte kdo je Miroslav Mareš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kvas i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.