Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Co je Kvas? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kvas

Kvas je lehce alkoholický nápoj, který vzniká zkvašením obilovin. Nejoblíbenější je na východě Evropy, v Rusku, Pobaltí a dalších státech. Tradiční kvas se označuje jako fermentovaný kvas a při prodeji musí mít vyznačený i obsah alkoholu. Jako kvas se totiž prodávají i sycené nealkoholické nápoje, které mají pouze příchuť kvasu.
V letních dnes se kvas prodává v pouličních stáncích. Vyrábí se ze zkvašeného základu, který tvoří mouk, voda a sladové těsto, které musí být tekuté. Základ se ředí vodou, přidávají se kvasnice, cukr a aroma a nápoj se ještě vaří. Aroma je většinou ovocné. Kvas je pěnivý a má přírodní chuť připomínající žitný chleba. Neobsahuje žádná barviva ani syntetické látky. Zachovává si tak vitamíny i minerály a další zdraví prospěšné látky.


Co je to Kvas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Kvas sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kvas je v kategorii nápoje

Klíčová slova: informace, přesný výraz, slovo, wiki, formulace, definice pojmu, terminus technicus, pojem, význam slova, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, popis, terminologie, význam pojmu, Kvas, co to je, nápoje


Pojem Kvas je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvas? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvas (bělorusky: квас; litevsky: gira; rusky: квас; ukrajinsky: квас, хлібний квас, сирівець; lotyšsky: kvass; estonsky: kali; polsky: kwas chlebowy) je nápoj vyráběný kvašením obilnin s mírným obsahem alkoholu (do 0,5 %). Nápoj je rozšířený ve východní Evropě, především v Rusku, v Bělorusku, na Ukrajině, v Pobaltí nebo také v Kazachstánu a na Sibiři u Evenků, kteří ho nazývají brága.

Alkoholický nápoj kvas

Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Kvas

Vyhledat heslo Kvas ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Kvas ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kvas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kvas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kvas na Youtube

Zkusit najít termín Kvas ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kvas? resp. co přesně znamená slovo Kvas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvas, odpověď na dotaz co je to Kvas?. Víte např. kdo to je Konstantin von Neurath? Znáte a víte kdo je Cameron Diaz? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Kvas v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.