Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvas. Co znamená pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Co je Kvas?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvas?

Kvas je lehce alkoholický nápoj, který vzniká zkvašením obilovin. Nejoblíbenější je na východě Evropy, v Rusku, Pobaltí a dalších státech. Tradiční kvas se označuje jako fermentovaný kvas a při prodeji musí mít vyznačený i obsah alkoholu. Jako kvas se totiž prodávají i sycené nealkoholické nápoje, které mají pouze příchuť kvasu.
V letních dnes se kvas prodává v pouličních stáncích. Vyrábí se ze zkvašeného základu, který tvoří mouk, voda a sladové těsto, které musí být tekuté. Základ se ředí vodou, přidávají se kvasnice, cukr a aroma a nápoj se ještě vaří. Aroma je většinou ovocné. Kvas je pěnivý a má přírodní chuť připomínající žitný chleba. Neobsahuje žádná barviva ani syntetické látky. Zachovává si tak vitamíny i minerály a další zdraví prospěšné látky.


Co je to Kvas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvas. Co znamená pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Kvas patří do sekce nápoje

Klíčová slova: pojem, informace, názvosloví, wiki, popis, synonymum, Kvas, definice pojmu, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, nápoje, definice, slovo, co to je, vysvětlení, přesný výraz, co je to Kvas?


Pojem Kvas je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kvas dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvas (bělorusky: квас; litevsky: gira; rusky: квас; ukrajinsky: квас, хлібний квас, сирівець; lotyšsky: kvass; estonsky: kali; polsky: kwas chlebowy) je nápoj vyráběný kvašením obilnin s mírným obsahem alkoholu (do 0,5 %). Nápoj je rozšířený ve východní Evropě, především v Rusku, v Bělorusku, na Ukrajině, v Pobaltí nebo také v Kazachstánu a na Sibiři u Evenků, kteří ho nazývají brága.

Alkoholický nápoj kvas

Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Kvas v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvas ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kvas ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kvas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kvas ve Wikislovníku

Najít termín Kvas ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kvas ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvas například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená Kvas? resp. co označuje slovo Kvas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvas, odpověď na dotaz co je to Kvas?. Víte např. kdo to je Vanda Janda? Znáte a víte kdo je Ludvík XIV? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Kvas hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Dvě sklenice, kvas, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.