Co je to?
Definice výrazu Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Co to je Kvas? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kvas?

Kvas je lehce alkoholický nápoj, který vzniká zkvašením obilovin. Nejoblíbenější je na východě Evropy, v Rusku, Pobaltí a dalších státech. Tradiční kvas se označuje jako fermentovaný kvas a při prodeji musí mít vyznačený i obsah alkoholu. Jako kvas se totiž prodávají i sycené nealkoholické nápoje, které mají pouze příchuť kvasu.
V letních dnes se kvas prodává v pouličních stáncích. Vyrábí se ze zkvašeného základu, který tvoří mouk, voda a sladové těsto, které musí být tekuté. Základ se ředí vodou, přidávají se kvasnice, cukr a aroma a nápoj se ještě vaří. Aroma je většinou ovocné. Kvas je pěnivý a má přírodní chuť připomínající žitný chleba. Neobsahuje žádná barviva ani syntetické látky. Zachovává si tak vitamíny i minerály a další zdraví prospěšné látky.


Co je to Kvas? Význam slova, termín, Definice výrazu Kvas. Co znamená odborný pojem Kvas z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kvas? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvas se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, definice pojmu, informace, co je to Kvas?, význam slova, pojem, odborné názvosloví, terminologie, termín, co znamená, wiki, heslo, formulace, synonymum, slovník, terminus technicus, lexikon, názvosloví


Pojem Kvas je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvas? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvas (bělorusky: квас; litevsky: gira; rusky: квас; ukrajinsky: квас, хлібний квас, сирівець; lotyšsky: kvass; estonsky: kali; polsky: kwas chlebowy) je nápoj vyráběný kvašením obilnin s mírným obsahem alkoholu (do 0,5 %). Nápoj je rozšířený ve východní Evropě, především v Rusku, v Bělorusku, na Ukrajině, v Pobaltí nebo také v Kazachstánu a na Sibiři u Evenků, kteří ho nazývají brága.

Alkoholický nápoj kvas

Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay
Alkoholický nápoj kvas je populární především v zemích bývalého SSSR. Autor: Анатолий Стафичук, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Kvas ve Wikizdrojích

Najít slovo Kvas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvas ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kvas na Youtube

Zkusit najít heslo Kvas ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvas ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvas například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kvas? resp. co přesně znamená slovo Kvas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvas, odpověď na dotaz co je to Kvas?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Shakira? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.